Jump to content
Sign in to follow this  
sixone

Clema Parasolar

Recommended Posts

Mi s-a rupt clema de la parasolar, de la sofer, din partea dreapta, deci nu aia cu articulatia, aia care-l prinde.. N-o gasesc pe niciunde (am fost la 4 magazine care zic ca n-au avut-o niciodata). E tare annoying asta sa se batane asa. I s-a mai intamplat cuiva sa-si schimbe asta si pe unde a gasit-o?

Share this post


Link to post

La oltcit mi se rupsese si mie, si anume partea in care intra/fortza surubul de prindere. Am lipit-o cu un maglavais si n-am mai strins-o asa tare.

 

Daca s-a rupt chiar unde intra parasolaru in ea, e mai naspa... ca acolo fortezi mereu cind bagi si scoti. Dar totusi ai putea sa incerci o lipitura cu un lipici cit de cit elastic... gen MOMENT! E unul asa as face, cel putin pina as gasi de cumparat.

Share this post


Link to post

Eu am luat maşina cu clemele alea rupte, şi într-adevăr, n-am găsit pe nicăieri (sunt piese care se schimbă foarte rar, şi nu se ţin pe stoc). A trebuit să fie comandate în Coreea (partea bună e că se găsesc :D , partea proastă că am stat o lună şi ceva să vină).

Share this post


Link to post

NFS: Pai s-a rupt o bucata destul de subtire din varf care nu se mai poate lipi la loc (am incercat dar nu sta deloc..)

 

VAXXi: Pai as sta si 2 luni daca oricum in alta parte nu gasesc. Si cum le-ai comandat in Coreea?

 

PS: De la alte masini nu merge?

Share this post


Link to post

Mai îmi zisese cineva ceva de Opel Vectra... dar dacă tot dădusem comanda, nu m-a mai interesat :">

 

Dacă eşti dispus să dai comandă, ce te opreşte ? du-te la un service mai serios şi cere-le să îţi aducă.

Share this post


Link to post

Cu un pic de rabdare si indemanare le poti folosi pe cele de la Solenza care se gasesc prin Vitan.(trebuie sa le schimbi pa amandoua ca sa arate OK iar nuanta de gri e apropiata de culoarea pavilionului de la Cielo).

L-)

Share this post


Link to post

Plasticul de Woo e recunoscut ca fiind de mare angajament... [-O<

Eu unul mi-am facut o inspectie prin mashina, am scris pe o hartie tot ce-mi trebe in materie de plastic, si in curand dau o fuga la dezmembrari sa-mi revendic drepturile. Daca le ceri la service te apuca 2006.

Share this post


Link to post

Culmea, deja in momentul in care ma resemnasem.. am gasit clemele la magazinul de la Dimitrov, intrand acolo din pura curiozitate, din intamplare..

Inca n-am montat-o, dar aparent seamana..

Btw aveau 5, le-am luat pe toate, poate fac bisnitza cu ele :) )

Tipa aia zicea c-or sa mai aduca.. Daca are cineva nevoie de o clema, chiar 2, cred, i le dau cu cea mai mare placere.

Share this post


Link to post

Eu am belele la parasolarul din dreapta, nu se mai ridica si nici lipit de geam nu sta, sta atarnat, si sa dea dreacu daca gasesc pe undeva asa ceva. vinde careva un parasolar, fara clema aia ca la mine e intreaga. dau masina pe el :P .

Share this post


Link to post

Incearca niste arici: o bucata pe acoperis si cealalta pe pavilion. Lipiciul cu care vin astea e destul de bun si nu se dezlipeste cand tragi. Metoda e testata. (tot pe espero) :) >-

Share this post


Link to post

Nu-mi place ideea cu ariciul. vreau sa-mi caut parasolar, si sa-l cumpar.

Share this post


Link to post

Iti zic eu ca nu merita pretul. Stiu ca s-a incercat intai si varianta asta si s-a renuntat la ea. $-)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...