Jump to content
Sign in to follow this  
pyc

Lacetti Hatchbak

Recommended Posts

Mi-a sosit si mie masinuta ! :banana:

Una bucata Chevrolet Lacetti wtcc varianta 1.6 elite culoare turcuaz.

Masina am ridicat-o din prahova Di Bas in week-end vreau sa dau o fuga pe la Cheia sa vad cum se comporta,impresii dupa ..

 

 

post-1575-1211784075_thumb.jpg post-1575-1211784120_thumb.jpg

 

 

post-1575-1211784158_thumb.jpg post-1575-1211784257_thumb.jpg post-1575-1211784357_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nice, s-o stapanesti sanatos si fara evenimente :)

Share this post


Link to post

Mi-a sosit si mie masinuta ! :banana:

Una bucata Chevrolet Lacetti wtcc varianta 1.6 elite culoare turcuaz.

 

Sa o stapanesti sanatos si sa faci cu ea km multi si fara probleme! <:-P

Share this post


Link to post

Frumoasa :) , sa te bucuri de ea fara probleme.

Share this post


Link to post

Multumesc pentru urarile de bine si voi sa aveti parte de cati mai multi km fara incidente si sa va bucurati de ele.

Dealerul un super profesionist in materie dupa patru zile ma suna sa ma intrebe daca sunt multumit de masina daca imi place cum merge la alte, firme nu stie cum sa scape de tine mai repede ;) . Apropo toate au asa la arcurile din spate?Par a fi inaltatoare :D

 

 

 

 

 

 

post-1575-1211875735_thumb.jpg

 

De sunetul la plecare ca de diesel cand ridici piciorul de pe ambreaj m-am lamurit ..toate fac la fel, in rest numai de bine :lavolan:

Share this post


Link to post

=)) altul! Mergi la dealer si pe faza ca nu ti-au scos opritoarele de transport cere-le prima revizie gratis.

Share this post


Link to post

Mai sa fie =)) ... ce oameni. Cum a zis si Mircea : prima revizie gratuita sau te duci la protv :D

Share this post


Link to post

Super tare, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara probleme... :drinkers:

si scoate ala de la arcuri ca nu se asorteaza cu masina... :D

Share this post


Link to post

Gata am scos si opritoarele! Multumesc Mircea ca m-ai lumiant :) )

 

 

post-1575-1212517900_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ceva mai multe detalii despre masina poti sa dai? Cât a costat, ceva dotari mai importante, motorizarea (cai, cuplu). Asa de curiozitate, ca nu-s asa cunoscator de Lacetti. A aparut unul si pe la bloc pe la mine cu cutie automata, cred ca e ca a ta si am observat-o mai îndeaproape; arata bine. Sa-ti traiasca bijuteria, si sa te bucuri de ea multi kilometri fara evenimente neplacute!

Edited by Laurycã

Share this post


Link to post
De sunetul la plecare ca de diesel cand ridici piciorul de pe ambreaj m-am lamurit ..toate fac la fel, in rest numai de bine :lavolan:

 

De ce sunet vorbesti? La mine nu face. Poate pleci de pe loc cu turatia prea mica la motor. Tureaza peste 2000 rpm si vezi daca se mai aude.

Felicitari pentru alegere si sa o stapanesti sanatos! Ai grija de ea ca e tare frumusica :) ... si atentie la stilul de condus. Daca prinzi "spilul" la motor (plaja optima de turatii) vei fi mai mult decat multumit de dinamica lui.

Share this post


Link to post

:) ) Fooarte tare faza cu intaritoarele de transport. Tipic...

Sa o stapanesti sanatos...

Edited by Dumitru Cristian

Share this post


Link to post

Vorba unui coleg .Dute peste ei si spunele faza cu opritoarele (amenintai si poate obtii ceva )

Apropo bine ai venit printre noi si tu si masina ta .Cati mai multi kilometri sa te poarte :thumbl:

Share this post


Link to post

Apropos, Pyc e printre noi din 2005 ;)

Share this post


Link to post

Printre noi ,detinatorii de chevrolet @-)

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si bine ai venit prntre wtcc-isti :D

Ai facut drumul de Cehia? Sau inca mai ai numerele rosii? :) Cum ti se pare masina?

ps. Si eu am aceeasi culoare..si cred ca e cea mai faina de la Lacetti :P

Share this post


Link to post

Pentru Lauryca :dupa cum am mai spus este versiunea elit motor 1.6 – 16V – 109 CP cutie manuala 5+1.

 

Dotari:Kit sport WTCC (extensie spoiler faţă, extensie spoiler spate,extensii praguri, eleron)

Jante aliaj uşor 15’’

Airbag şofer şi pasager

Airbag-urilaterale

ABS

Servodirecţie

Aer condiţionat cu filtru de polen

Radio CD cu 6 difuzoare

Antenă integrată în parbriz

Comenzi audio pe volan

Geamuri acţionate electric faţă şispate

Închidere centralizată cu telecomandă

Oglinzi exterioare reglabile electric şiîncălzite

Tetiere reglabile pe înălţime faţă şi spate

Sistem fixare scaun copil ISOFIX

Scaun şofer reglabil pe înălţime

Reglaj lombar pentru scaunul şoferului

Volan ajustabil peînălţime şi profunzime

Volan şi maneta schimbătorului de viteze îmbrăcate în piele

Faruride ceaţă

Discuri de frână faţă şi spate

 

Pret : 12.378 EURO vopseaua metalizata mai costa si ea vre-o 235 Euro,...eu am primit culoarea moka din partea firmei ,super de treab delerul + covorase . :P

Luisspeed ma bucur ca masina mea are o surata geamana :banana: sa o stapanesti si tu sanatos si sa te bucuri de ea , numerele rosi gata le-am dat jos am inscris masina, vreu sa zic ca la pipera la sediul nou in 2 ore am luat talonul cartea si numerele .

Share this post


Link to post

si eu sunt fericitul posesor al unui Lacetti WTCC Street Edition. Vreau sa va spun ca sunt pur si simplu impresionat de aceasta masina. am sa revin zilele acestea cu un review complet intr-un topic separat despre masina mea. ce doresc sa spun aici este ca si eu tot de la Di-Bas am luat masina si ghiciti surpriza: nici acum nu s-au invatat baietii sa scoata nenorocitele alea de opritoare :grumpy:

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos sa te bucuri de ea deci sa inteleg ca nici tie nu ti-au scos distantierele X( asteptam pozele =D>

Share this post


Link to post
Multumesc pentru urarile de bine si voi sa aveti parte de cati mai multi km fara incidente si sa va bucurati de ele.

Dealerul un super profesionist in materie dupa patru zile ma suna sa ma intrebe daca sunt multumit de masina daca imi place cum merge la alte, firme nu stie cum sa scape de tine mai repede ;) . Apropo toate au asa la arcurile din spate?Par a fi inaltatoare :D

 

 

 

 

 

 

post-1575-1211875735_thumb.jpg

 

De sunetul la plecare ca de diesel cand ridici piciorul de pe ambreaj m-am lamurit ..toate fac la fel, in rest numai de bine :lavolan:

 

Salutare!

Sunt posesorului unui lacetti identic. Am achizitionat-o de la Radacini. Dupa cateva luni am sesizat acele distantiere dintre arcuri. Nu am stiut ce-i cu ele acolo. La prima revizie, m-au lamurit... Au uitat sa le dea jos la livrare...

 

Vad ca sunt mai multi care se plang de chestia asta... Dealerii astia chiar isi bat joc de noi?!

 

Mircea, ce implicatii are asupra suspensiei faptul ca am parcurs 15k km cu acele opritoare?

Eu cred ca le-a protejat... Expertul ce zice? :D

Share this post


Link to post

Nu-s expert. In plus, suntem pe o sectiune non-tehnica si astfel de intrebari nu-si au rostul aici. Alea nu protejeaza decat la transport, impiedicand masina sa oscileze. Pe sosea este periculos sa mergi cu ele, masina neavand suspensie practic...

Share this post


Link to post

Da, am simtit de cateva ori ca nu ii detineam controlul, cand as fi avut nevoie de suspensii...

Vezi ca esti expert?! :P

 

Thx

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...