Jump to content
Sign in to follow this  
tico_RS

Toba finala + traseu de inox Borla

Recommended Posts

puteti sa-mi dati si mie niste informatii... de unde as putea comanda niste astfel de tobe si la ce pret???

Share this post


Link to post

www.pilotauto.ro

Share this post


Link to post

Baga niste poze sau vino joi la intalnire! Una din doua ca ne suparam :mda: :) )

Share this post


Link to post

n-ai idee cat vreau sa vin la o intalnire, dar joia pica urat de tot, termin dupa 9, deci ajung spre 10 cand cred ca nu mai e nimeni acolo, cel putin pana se termina semestrul asta, cam asta e programul meu... cat despre camera am un prieten cu un digital care ma cam ocoleste si al meu s-a stricat... sorry, cum dau de el pun, stiu ca suna a "maaarti" dar nu am cum...

Share this post


Link to post

Pai se sta si pana la 10 daca nu e frig. Ce a patit camera poate ti-o repar eu?

Share this post


Link to post

cardu de memorie e bulit, da oricum scotea 640x480 si era depasita de mult, la salariul urmator am vazut nishte benq 3mp la 3 milioane in metro... back on topic: atunci o sa trec joia asta ca vroiam de mult sa va vad... bafta!

Share this post


Link to post

Mai ce ai mai trecut pe la intalnire...ma intereseaza ca sunet cum se aude, of ca daca as vedea si eu mi-ar fi mai usor sa ma hotarasc!

Share this post


Link to post

a avut verisoara mea un accident azi si am uitat complet... data viitoare fac tot posibilul sa vin! apropo, nu cred ca sunetul e edificator deoarece am si filtru sport si am si intermediara sparta, dar oricum iti faci o idee...

Share this post


Link to post

Hai ca pana pui tu poze mi-am facut si eu modificari: TOBA finala direct flow, teava 50, am pastrat insa intermediara ca fara la drum lung e obositor(din experienta va spun). Inca nu ma pot pronunta de cum merge masina decat dupa ce definitivez cu filtrul de aer sport. Iata si cateva poze:

post-109-1112869124_thumb.jpg

post-109-1112869190_thumb.jpg

post-109-1112869368_thumb.jpg

Share this post


Link to post

asta care sudeaza si taie e Razvan..e bun pe meseria lui

Share this post


Link to post

Da am observat ca ii ieseau niste cordoane de sudura perfecte fara prea mare bataie de cap! La cate au facut si-au format mana si lucreaza bine!

Share this post


Link to post

@ Soran: Pune si tu niste preturi... Cat a costat toba, cat a costat motajul, alte costuri...

Nu de altceva, dar mai sunt si altii care trebuie sa-si schimbe toba ... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Pai toba eu am luat-o cu 2.300.000 iar montajul a fost o intelegere acolo tinand cont ca o sa le mai aduc clienti. In orice caz pare mult dar dupa lucrare cam intr-o saptamana asa iti dai seama ca merita. Poti alege una aluminizata care este mai ieftina sau de inox dar nu sport...eu am luat ce era mai scump ca la mine e boala :) )

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

sorane, zi si tu de unde ai luat exact si cat e una normala de inox pt tico cu tot ce-i trebe si montaj

Share this post


Link to post

PILOT POWER TUNING soseaua Pantelimon nr. 264 telefon 255.66.53, email bucuresti@pilotauto.ro www.pilotauto.ro -aveti aici toate detaliile. DAca va duceti sa va montati esapamentul acolo spuneti ca sunteti din partea lui Sorin cu Tico argintiu de la DAEWOOCLUB-o sa fiti tratati altfel!

Share this post


Link to post

e cu mult mai zgomotoasa?

as vrea si eu ceva putere in plus, numai ca nu prea imi place zgomotul mereu.

si cum stau mereu in ture cred ca o sa ma doara capu'

vreau sa aud si eu una LIVE!

se poate?

Share this post


Link to post

Nu e zgomotoasa deloc, se aude doar altfel zgomotul afara, in masina e mica diferenta. Da se poate auzi si una live cand se mai intalneste lumea...sti tu!

Share this post


Link to post

tico_rs vreau sa vad si eu toba ta :) >-

Sa nu zici ca ti-au şutit rromi aparatu` ca nu te cred :P

Share this post


Link to post

era sa-ti zic sa vii da' mi-am adus aminte ca esti din CT... nu mai am cardu de memorie, dar am un prieten cu un tel cu camera si ii fac poza, dar vezi ca are soran o poza cu toba nemontata pe un topic al lui vialy parca si avea si poze cu ea montata pe aci pe undeva... daca vrei sa o vezi pe a mea neaparat se face si asta... bafta!

Share this post


Link to post

Tico_Rs unde stai tata? acum vin sa vad toba? :) )) ai tot traseul sau decat finala ?

Share this post


Link to post

tot traseul o sa il am io incepand de miercuri (la 3 am programare :D )

Share this post


Link to post

in berceni, moshule... cam departe... din nefericire(?) nu am decat finala. cand am fost eu nu aveau intermediara si vroiau sa o inlocuiasca cu teava si mi-a fost putintica frica de itp/rar...

@peste( =)) ) ce se intelege prin traseu complet? cu toba intermediara sau teava?

Share this post


Link to post

mai va fi cu toba intermediara existenta ca cica ar aduce luna viitoare si intermediara de inox mai micuta...

Share this post


Link to post

Sistemele de evacuare din inox, in afara de faptul ca arata mai bine si sunt mai rezistente aduc si vreun plus de putere si eventual o scadere de consum?

Share this post


Link to post

Nu inoxul e de vina pentru plusul de putere ci constructia sport(evacuare mai directa) a evacuarilor din inox. Inoxul cel mult avand o rugozitate mica a materialului ajuta un pic la curgerea gazelor mai bine.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...