Jump to content
Sign in to follow this  
rm.popa

...eu Nu Blochez Intersectia...

Recommended Posts

Cam de 10 zile am vazut ca toate utilajele RATB au pe ele un mic autocolant pe spate cu " nu ma claxona, nu vreau sa blochez intersectia " sau ceva de genul.

I-am facut si o poza dar nu am cum sa descarc momentan.

Ciudat este ca, exact acesti soferi i-am vazut cu ochii mei intrand in intersectie pe galben/rosu absolut constienti ca o sa blocheze intersectia ( uneori si cate 2 semafoare ) si cand zic trecand pe galben/rosu e de fapt plecand pe galben/rosu. Adica plecand de la stop in conditiile astea. Si tineti cont ca ei vad de sus deci nesimtire dusa la extrem.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Am pus niste poze la Caterinca, insa pentru a ilustra ceea ce a zis Cumantu mai sus, adaug si pe postul asta o poza :

4.jpg

 

PS: am observat si eu de ceva vreme inscriptiile de pe masinile RATB. Se vede si cum se tin de ele

Share this post


Link to post

Taxiul clar e de vina ( nelasand si el de bun simt loc troleului ) insa ii intreb pe cei din autobuze, pe unde sa treaca tramvaiul ?

Share this post


Link to post

Cea mai tare faza este cand vezi cite un autobuz RATB cu marele sticker lipit DAR care ce face ? BLOCHEAZA INTERSECTIA :D

Share this post


Link to post

O vad zilnic ori de cate ori NU e cascheta in intersectie.

Era sa il calc pe un cascheta d-asta, ma tinea pe verde pe loc in conditiile in care aveam lejer unde sa ma duc ca sa treaca unii care NU mai aveau unde sa se duca mai departe de intersectie.

L-am ignorat si am trecut, a urlat, am urlat si eu la el. S-a prins dupa ce a vazut ca magaria mea a salvat intersectia intrucat cei care primisera verde de la cascheta s-au oprit ca m-am bagat eu nu au blocat la randul lor intersectia.

Cineva sa imi ridice o statuie, deasemenea si pentru scorul cu Lionul, am jucat 5-3 , sa vedem la celelate !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
Era sa il calc pe un cascheta d-asta, ma tinea pe verde pe loc in conditiile in care aveam lejer unde sa ma duc ca sa treaca unii care NU mai aveau unde sa se duca mai departe de intersectie.

 

Pe aici din ce în ce mai mulţi comunitari, îmbrăcaţi în veste reflectorizante "dirijează" traficul. Rezultatul... dezastru. Cine i-o fi pus, nu ştiu.

Din fericire mai sunt şi câte unii cu adevărat competenţi în problema asta

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...