Jump to content
Sign in to follow this  
uskt2005

Nu Stiu Ce Sa Aleg

Recommended Posts

Adevarat ca sunt masini total diferite si nu ma pricep mai deloc la clasa mica. Dar de 7 mii euro + drumul si inmatriculari samd adica vre-o 10 mii cu totul, parca parca as lua un Golf 4 ( daca intra in banii astia )

Cumnate, aia nu e clasa mica, e clasa compacta. Pt aia de-am pus-o eu iesi sub 9000 de euro cu tot balciul (de la 7500).

Share this post


Link to post
Dar de 7 mii euro + drumul si inmatriculari samd adica vre-o 10 mii cu totul,

 

8000 - 250 (reducere, am vb deja) + 400(drum) + 250 taxa inmatriculare + 200 (schimb consumabile) + 400 ( instalatie GPL) ==> 9.000

 

Eu va intrebam daca merita masina aia(FF1 din .de)

 

Si eu, precum bogdang, iti recomand tot Golf.

 

Aratati-mi voi un Golf de asta care sa ma incante (pret, km, etc) :D

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post
Eu va intrebam daca merita masina aia(FF1 din .de)

 

Dupa parerea mea nu prea merita. Pt. ca la un pret similar (cu cateva sute de E in + [stiu ca nu cresc pe toate drumurile sute de euro :| ] ) gasesti FF2. Dar, bineinteles, daca tie iti place si se incadreaza in bugetul tau, e ok! In nici un caz nu se poate spune ca e o masina proasta/slaba :)

Share this post


Link to post

Deci bugetul se poate duce pana in max 10.000 cu totul(adus, taxa inmatriculare, consumabile, eventual instalatie GPL)

 

Am auzit mai multe persoane ca acest model de focus (FF1) ar fi una dintre cela mai reusite masini al Ford(din aceasta clasa)

 

Ma gandesc totusi ca nu degeaba e pretul asta, ma gandesc ca masina chiar este in conditii f bune

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...