Jump to content
Sign in to follow this  
strumfuadi

Strumfuadi & VAXXi did it....next one????

Recommended Posts

Dragilor, am facut'o shi pe asta, deshi nu credeam ca voi reushii..

Sper sa fiu demn de mandretzea din poza, avand in vedere ca abia in primavara voi lua A'ul..

 

Numai bine shi sa avem asfalt uscat la anul (pe doo / patru rotzi, nu importa.. )!

 

:beerchug:

cltw000002_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nene, ti-am mai zis, da o sa-ti tot zic: sa-ti traiasca, sa te bucuri la maxim de ea si sa nu ai nici cel mai mic eveniment neplacut!

Share this post


Link to post

Sa traiesi bine :P si sa ai parte de ea.

Share this post


Link to post

Sa-ti traiasca, shefu!...nu ne dai si noua mai multe date?.... :oops:

Share this post


Link to post

Sa-ti fie de bine, sa ai parte de ea, sa nu pui frina cu pedala din dreapta prea tare :lol: Te-ai luat dupa Marce, nebunule!!!

Share this post


Link to post

Degeaba s-a luat dupa ea, ca tot nu are cum sa arate ca ea... Oooooppppssss... :oops:

Share this post


Link to post
Te-ai luat dupa Marce, nebunule!!!

 

hehe.. putetzi spune shi asha, dar, de fapt, plimbarea cu marce a fost declicul ptr o nebunie mai veche de'a mea.. sper sa nu fie o nebunie prea mare, insa sunt convins ca ii voi face fatza..

va multzumesc ptr urari!

:veneratie:

 

 

@viper... buey, vezi k bombo n'a ieshit... nu shtiu ce pasiuni ai tu, dar... :lol:

Share this post


Link to post

@strumf...si chiar nu vrei sa ne dai mai multe date despre el (motorul)?... zgircitule :lol:

Share this post


Link to post

mai multe detalii AICI in rest.. al meu e din 92, super intretzinut..

in wknd il bag la iernat..

Share this post


Link to post

oooooooo, te-ai aruncat direct la 500 cmc!!!!...mijto...sa te vedem pe ea...

 

 

...si daca nu sunt indiscret, cat te-a costat?... :oops:

Share this post


Link to post

:urale: FELICITARI! si bafta la examen ! :headbanger:

Share this post


Link to post

Felicitari!!!

:shock: Super tare motoru`

Share this post


Link to post
@strumf...si chiar nu vrei sa ne dai mai multe date despre el (motorul)?... zgircitule   :lol:

 

E acelasi model ca al marce-lei :twisted:

Share this post


Link to post

asha este, e ca al ei..

este un motor numai bun ptr incepatori, fiind foarte docil, dupa spusele "invatzatzilor"..

acest lucru, alaturi de faptul ca nu este foarte scump, e foarte raspandit shi foarte fiabil m'au determinat sa caut acest model..

am vazut shi nishte gioarse, din ani mai recentzi [95-96..], insa exemplarul acesta chiar daca e mai vechiutz a fost foarte intretzinut..

Share this post


Link to post

Felicitari, strumfule si ai grija mare sa n-o tavalesti ... adica pe ea n-ai decit, dar de oscioarele tale sa ai mare grija.

 

Si pentru circotasii ceilalti: si Nucu are tot Suzu GS500, nu numai Marce 8) 8) 8)

Share this post


Link to post

Da, mai, dar nu e "carenata" la fel!

Share this post


Link to post

:( nucu nu shtiu daca o mai are.. ultima oara, acum vreo 2 sapt., shtiu ca vroia s'o dea shi sa'shi ia un matiz..

Share this post


Link to post
shtiu ca vroia s'o dea shi sa'shi ia un matiz..

Phahahahahaha... marfa!!! Poanta zilei!

Share this post


Link to post

Dupa strumfuadi, care are acum 6 roti, este randul altor oameni harnici sa isi cumpere motocicleta. Le doresc, pe aceasta cale, asfalt uscat, cat mai putine incidente si, de ce nu, succes la "aspirat" :lol: ;) Bine ati venit!

 

 

 

VAXXi, ai legatura ... :D

Share this post


Link to post

Da, aşa este ... răbdaţi-mă până aduc şi pozele.

 

Am făcut-o şi p-asta. Carnetul e luat din septembrie, cu şcoala făcută vara asta. M-am îndatorat pe 2 ani, m-am dus 1200 km după ea, am avut ceva peripeţii, dar a meritat. O să pun şi poze de pe drum.

 

Tehnic: Kawasaki GPz 500S din '88, 500 cm cubi, 60 CP, 47 Nm, 200 kg, cam 5 litri/100 km consum, 8 valve, motor parallel-twin (doi cilindri, 4 timpi).

Share this post


Link to post

Ahaaaa! Daia te-ai dus la Timisoara? :D Bravos mai omule, sa le stapiniti sanatos si tu si strumfu'.

Share this post


Link to post

Mincinosule! Ai zis ca te duci dupa servere... :angry: Zeita Kali te-a convins, nu-i asa :P ?

Share this post


Link to post

Eu as zice Marce :D :D .Sa va vad cum veniti la marea intalnire pentru aniversarea de un an a a forumului in februarie pe motoare :P :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...