Jump to content
Sign in to follow this  
C0braArt

Tico Daewoo 95

Recommended Posts

Nu am apucat sa ma prezit cu toate ca ma cunosc cativa. :redface: Am un Tico,din 95 cu cateva problema pe cale sa fie programata la un mecanic.Pana acu i-am pus muzica decenta,mi-am luat jante,gume de iarna,folie autorizata pe geamuri.AH,imi vind muzica sa imi vopsesc barile,sa imi fac bad boy look si sa mai pun niste banutzi pt. o toba asa ca daca va intereseaza este perfecta pt. portbagajul lui TICOLINO.

O sa incerc sa pun poze cronologice si sa mai pun poze cand mai apar updaturi.Cu bine.

Tico:

post-12683-1200341055_thumb.jpg post-12683-1200341077_thumb.jpg post-12683-1200341111_thumb.jpg

post-12683-1200341127_thumb.jpg post-12683-1200341137_thumb.jpg

 

Celelalte bestiute alea mele,acu asteptam vara:

post-12683-1200341142_thumb.jpg post-12683-1200341149_thumb.jpg

 

Si cam ce as vrea sa ii fac eu la masina,binenteles ca toata albastra,nu cu negru si la bara la fel fara portiunea aia de negru...

 

O sa mai pun poze miercuri dupa ce imi pun si eu jantele ca acu astept dupa piulite.

Bafta

post-12683-1200341155_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos.

Cat despre problemele mecanice nu e cazul sa te consumi prea tare, daca ai muzica puternica si folii e ok. Totusi, din curiozitate, cum se imparte motocicleta cu tico? Am si eu cativa prieteni cu motoare, dar au audi, porche sau vw golf.

Apropos, vezi ca ai numarul stramb (pe spate) la motoreta aia cu rider (asa se zice?) pe ea.

Share this post


Link to post

=)) iti spun io dece are numarul stramb : am vaz la mai multe motoare ...din cauza za nu ii vada ..pretenii gabori . Sau sa nu agate pe vreo unu cu numarul

Share this post


Link to post

Daca este vb de cel rosu, nu prea putea sa il lase asa ca agata masinile pe strada :) .

Oricum, sa o stapanesti/modifici sanatos si poate ne vedem la o intalnire la Hipodrom.

Share this post


Link to post

Foarte misto pozele :)

Share this post


Link to post

Iti dau mai departe un sfat pe care l-am primit si eu la randul meu de la NFS

 

Si daca-mi permiti un sfat, n-o face sorcova.

 

Parerea mea e sa rezolvi intai cu mecanicul si dupa aia sa treci la exterior/interior.

Intotdeauna ma bucur sa vad un posesor de Tico incercand sa-si faca masina mai buna, mai frumoasa si mai placut de condus. Sa o conduci cu placere si sa iti iese exact cum iti doresti tu sa fie.

Sa pui poze cu "produsul final", cu jantele pe ea, bad boy look-ul, etc.

Numai bine si spor la treaba.

P.S. Ce tobe sunt alea de pe motor?

Share this post


Link to post

Salut,pai mi-am luat Tico,defapt nu am dat nici un ban pe el...statea in curte de vreun an si ceva de pomana si dupa ce am luat carnetul am pus eu mana pe el.Mi-am luat motor si am zis ca o sa imi iau si masina cu timpul.Practic eu folosesc masina doar 3-4 luni pe an cat este seznonul rece ca in rest sutn calcare pe motor.Numarul rosu,provizoriu l-am strambat ca este de masina si una la mana se vede mult prea urat sa il las drept si doi e mai aerodinamic asa :D Oricum intre timp mi-a venit cel permanent.

La Ticolino i-am pus jantele,stopurile,toba finala,scos intermediar si sapt. viitoare urmeaza sa ii cumpar arcuri sport de matiz ca a cam intaltat-o jantele cu gumele.

post-12683-1200843967_thumb.jpg

post-12683-1200843974_thumb.jpg

Edited by C0braArt

Share this post


Link to post

E frumos! Arata f bine pt o masina care zici ca a stat ceva timp pe bara. Folia de pe geamuri ce marca e?

Merita sa bagi atatia bani in ea daca zici ca o folosesti decat 3-4 luni pe an?

Nu mi-o vinzi mie? :D

Share this post


Link to post

Ai grija sa nu o impopotanezi prea mult!

 

PS: Pana la urma ai GSXR sau CBR125? :)

Share this post


Link to post

Foarte tare autocolantul cu "Biker Inside" :thumbl:

Share this post


Link to post
Ai grija sa nu o impopotanezi prea mult!

 

PS: Pana la urma ai GSXR sau CBR125? :)

 

 

Am si GSX-R si CBR.Alea din pozele care le-am pus ;)

 

E frumos! Arata f bine pt o masina care zici ca a stat ceva timp pe bara. Folia de pe geamuri ce marca e?

Merita sa bagi atatia bani in ea daca zici ca o folosesti decat 3-4 luni pe an?

Nu mi-o vinzi mie? :D

 

 

Pai daca mie imi place sa o fac sa arate putin altfel de ce sa nu merite? :P

NU o vand :)

Edited by C0braArt

Share this post


Link to post

De unde ai luat jantele, dimensiunile cauciucurilor si eventuale consturi daca se poate? Pretty please :D

Share this post


Link to post

Salut,pe jante am dat 6 mil si pe gume tot 6,marimea este cea de Matiz,dar cand pun gume de vara vreau sa mi pun 175/50 R13 si cu distantiere sa mi iasa un pic in afara ca se vede frumos.

Ah,jantele sunt Alessio si sunt sh,dar le-am vopsit eu in beci :D Cred ca o sa le fac albe

Edited by C0braArt

Share this post


Link to post

Salut,ma refeream la plasme de bord.Oricum m-am uitat pe site-uri si nu am vazut nimic.Sa mai pun niste poze pe aici ca s-a mai schimbat cate ceva la masina,precum: volan,turometru,moving xenon,plafon negru,si momentan cam atat.

Share this post


Link to post

Si tot nu ne-ai spus ce marca e folia de pe geamuri, cat a costat, unde ai aplicat-o si cat a mai costat si aceasta operatiune. Parerea mea ca arata foarte ok cu geamurile negre. Si pe fata este permis prin lege, sau e vorba de un anumit coeficient?

Share this post


Link to post
Si tot nu ne-ai spus ce marca e folia de pe geamuri, cat a costat, unde ai aplicat-o si cat a mai costat si aceasta operatiune. Parerea mea ca arata foarte ok cu geamurile negre. Si pe fata este permis prin lege, sau e vorba de un anumit coeficient?

 

Salut,scuze,dar nu am vazut intrb astea.Folia de pe geamuri este 3M si este omologata doar pt geamuri din spate si luneta,pe fata nu sunt.Folia omologata pe fata este foarte,foarte deschisa,aprope ca nu iti dai seama ca ai folie pe gemuri.Eu unu nu sunt multumita de ea,ma rog, nu stiu daca este din cauza foliei sau din cauza celor care mi-au pus folia pe masina,dar face bule la gemuletele alea micute de langa luneta,pe geamurile din spate are bule de aer,in fata se desprinde de la chederul de la usa.Am garantie la ea,dar am zis sa o schimb cand se mai incalzeste putin.

Mai pun cateva poze cu ea.

post-12683-1203443399_thumb.jpg post-12683-1203443405_thumb.jpg

post-12683-1203443370_thumb.jpg

post-12683-1203443376_thumb.jpg

post-12683-1203443379_thumb.jpg

post-12683-1203443383_thumb.jpg

post-12683-1203443388_thumb.jpg

post-12683-1203443393_thumb.jpg

Edited by C0braArt

Share this post


Link to post

Cat te-au costat volanul si turometrul? Frumoasa treaba ai facut cu ticusorul, dar nu ai gasit alt loc sa pui turometrul ala?

Share this post


Link to post

2mil 900 si cu butuc. Nu ai unde sa il pui ca e destul de maricel si nu incape.Am incercat in stanga.dar nu a incaput.E bine si acolo.

ms

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Plafonul este vopsit sau ai pus folie ? :-? Ai vopsit si jentile ? :-?

Share this post


Link to post
Plafonul este vopsit sau ai pus folie ? :-? Ai vopsit si jentile ? :-?

Plafonu e colant si jantele le-am vopsit acasa.

post-12683-1204649510_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Draguta masina, am vazut0 p[rin ploiesti.

Share this post


Link to post
post 23

Tinand cont cat praf e pe motor evident ca acelasi praf e si pe filtru.

Banuiesc ca il cureti destul de des si daca da cum ?

Cu pistolul cu aer sau ... ?

+ : e real vre-o diferenta de tragere la turatii mici sau e placebo treaba cu filtrul ?

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...