Jump to content
Sign in to follow this  
drishca

sunet de avertizare lumini cu motorul oprit la espero

Recommended Posts

De exemplu la leganza te avertizeaza si daca ai cheia in contact daca deschizi usa soferului.

 

Asta-i replica la ce-am zis mai sus la "masini elegante"?? :lol:

Share this post


Link to post

Cam asa ceva :-D dar astea-s amanunte mici care se pot modifica.

Share this post


Link to post
La cielo GL si Hatchback avertizare lumini aprinse bipaie si cu usile inchise deci e diferit fata de GLE si espero.

 

Prietene te inseli...NU numai la GL si Hatchback ci chiar shi la GLE...vb din cunoshtintza de cauza ptr ca a avut tata si bipaia si cu ushile inchise. So, normal ar fi sa bipaie numai cand deschizi ushile si la anumite modele asha e...pur shi simplu nu imi explic de ce unele sunt cum trebuie shi altele nu...asta e...

Share this post


Link to post

la mine ding dingu ii numai cu cheia scoasa din contact si portiera deschisa(cielo 99 gle)

Share this post


Link to post

Si la GLE din 97 face ding ding numai cu usile deschise. Si sigur as ramane fara baterie in doua saptamani daca nu m-ar avertiza :wallbanger:

Share this post


Link to post

Trebuie sa fac ding a ling doar cu usa deschisa, cu sau fara cheie in contact. Asa era procedeul si la un Opel Rekord din 1982 pe care il avea taica-miu cand eram eu prea mic sa conduc, numai ca acolo bazaia nu dingaia si asa ar trebui sa faca si la esperoul meu. Din pacate e stricat. Nu mai face decat daca mai zgandar eu butonul de pe usa. Altfel plafoniera se aprinde deci el face contact. Presupun ca e de la buzzerul propriuzis. Stie cineva unde se gaseste asta la mine?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...