Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Trapa pe Matiz

Recommended Posts

Ce parere aveti de Trapa pe Matiz?

Share this post


Link to post

Buna! eu am vrut sa iau Matiz E/Sun-Roof, dar la momentul respectiv nu mai erau in fabricatie, fusese o serie de testat piata si inca nu reluasera productia; acum vad ca e oferta standard.

In acest moment, insa, nici nu ma gindesc sa-mi pun trapa, nu-i las pe oricine ar fi sa-mi gaureasca masina.

Share this post


Link to post

Eu, din pacate m-am kitroshit la vremea respectiva la 100 de euroi (atit parca era sun-roof-ul) si mi-am luat fara. Mi-ar place sa am...dar acum e prea tirziu, nu mi se pare o ideie buna sa te apuci sa cioplesti la acoperis, ca doar nu vreau s-o fac supernova! :wink:

Share this post


Link to post

Cit poate sa coste o trapa buna cu un montaj profesional, prin care sa nu ploua?

Share this post


Link to post

io zic sa nu te bagi la asha ceva daca nu vine din fabricatzie cu ea.

in plus, eu nu imi doresc o trapa decat cu conditzia sa fie d'aia electrica shi care intra sub plafon. aia e mishto..

Share this post


Link to post
Cit poate sa coste o trapa buna cu un montaj profesional, prin care sa nu ploua?

 

~300E, Webasto ... sau 800E, cu masina chelita din frunte pina in ceafa si acoperis textil pliabil, tot Webasto ...

Share this post


Link to post

Un sfat am pentru cine îşi montează trapă: studiaţi bine piesa şi modul în care se va face instalarea. Vă zic asta pentru c-am văzut ce uşor se intră în maşină printr-o trapă montată ulterior (la alea din fabrică, cu capac de tablă şi închidere "flush", adică la nivelul caroseriei, e mai dificil).

Share this post


Link to post

Eu tot vreau. Este vreo solutie decenta, incercata de cineva?

 

 

A, am uitat. Am vazut un Mati de firma, cu trapa de fabrica, acoperita toata cu scotch. Da' nu asa, ci la disperare. Cred ca folosise vreo trei role. Cind am vazut, am renuntat la idee vreo saptamina

Share this post


Link to post
Eu tot vreau. Este vreo solutie decenta, incercata de cineva?

 

Shi eu vreau, dar i-mi este frica la decupatul tablei pentru montat, nu prea am incredere in tinichigii...

Share this post


Link to post

Mai, pai nu mergeti la nea' Gica tinichigiu' s-o monteze!!!!!

 

Astea Webasto de care v-am povestit se monteaza la Radacini, montate profesional, cu garantie pentru montaj, cu tot ce vrei; Webasto astea sint scule bune, vedeti si aici: http://matiz.uragan.cz/topless.php cum arata aia mare textila, cea mica de sticla o stiti prea bine :lol: :lol: :lol:

 

Chiar n-ati vazut la SIAB 2003 Matizul de la standul Radacini? trapa mica, trapa mare, bare pavilion, cutie portbagaj ... toate pe E-klasse :lol:

Share this post


Link to post

salut

eu am matiz sun roof (a costat cu 100 eur mai mult).

deocamdata nu am nici o problema cu apa...nu trece nici pik.

am dormit la munte in masina, afara ploua torential...s-a facut condens la greu in masina...si dimineata am deschis trapa si a inceput sa curga apa in masina...dar din fericire era cea de pe interiorul trapei...ca o luase la vale (plus ce mai pica din copaci).

Share this post


Link to post
Ce parere aveti de Trapa pe Matiz?

 

am si io un matiz cu trapa din fabrica si vreu sa va spun ca mi-am blestemat zilele din cauza ei, prima oara mi sa rupt maneta aia care o inchide , apoi sa-mi ploua in cap, alta noua la un pret acceptabil nu am gasit ,iar in prezent mi-au lipito astia la un service cu silicon deala de parbrize

si tot ploua in masina asa ca sigur urmatoarea masina nu va avea trapa

vrei sa te doara cap iati masina cu trapa

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...