Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Pai mai sunt bune si de altceva decat "jumatati de san p'afara"? :mrgreen:

Share this post


Link to post

Si bietu steph a nimerit si el cu ghiozdanelele lui taman in subiect, timid asa. Oricum, de exceptie ghiozdanelele. Nu aveam noi destule inscriptii d-astea mai trebuiau si importate, pentru scolari, ca sa se invete de mici ca pana si pentru asa ceva mai tre-sa platesti.

Edited by Lapona Antigel

Share this post


Link to post

Aveti un haz.. de mi-a iesit.. sanul afara =))

Immortal.. speranta moare ultima, ;)

Un singur sms si viata ta se schimbaaaaaaaaaaaaaa :D

Share this post


Link to post

Mda, cred ca daca vad o asemenea "bunaciune" pe strada cu juma' de san pe-afara, o sa inchid ochii. Ii inchid, ii tin strans inchisi, numar in gand pana la 10 si dupa aia ii deschid si ma holbez bine, poate o fi iesit si cealalta jumatate. =))

Hai sa fim seriosi, toti ne uitam dupa exemplare umane care arata mai bine decat media (asa-zisele "bunaciuni"). Unii se uita mai cu sfiala, altii poate cu nesimtire, insa toti, fara exceptie, o facem. Iar cine spune ca nu-i asa, minte de ingheata apele. Sau e orb. Iar povestile de genul celei de mai sus au o morala, indiferent de modul in care sunt redactate. Cine are chef/poate sa citeasca dincolo de obscenitati, invata ceva. Cine nu...inchide ochii si numara in gand.

Share this post


Link to post

A afirmat cineva cum ca sanii bunaciunilor n-ar fi lucruri interesante? :D

 

Eu am precizat NUMAI ca rationamentul NU se pastreaza (cel putin nu atat de categoric) in cazul in care EA nu e 'oricine', cu iubita ta.

Share this post


Link to post

Bine domnu @brainiac daca fara epopeea mucului nu se poate trage o asa importanta morala, o sa incerc sa renunt la pofta de mancare pe 2 luni...

Tommy, vezi cum te paparatzeaza vreo membra, poate mai apare vreo istorisire cu vreo noua morala...

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare catre cei care manifesta o asa-zisa pudoare: ati citit tot articolul? Daca da...de ce? Cum de nu v-ati rusinat/revoltat/oripilat inca din momentul juliturii? Pai ce, asa se vorbeste despre o fata? Ce v-a facut sa citi mai departe, pana la capat? Si sa nu spuneti ca ati vrut sa vedeti "pana unde poate ajunge penibilul"...

Share this post


Link to post

Vezi ca esti offtopic.

 

Hai totusi sa raspund. Un amic a zis ca o sa ma tavalesc de ras si asteptam sa... se intample. Dar nimic.

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post

Nu exista offtopic la caterinca, Esperatule :P asa ca...baga, Brainiacule

Share this post


Link to post

Domnilor, gata cu off-topicareala ;)

 

Mi se pare super sexy sa vina in genunchii.. juliti spre tine,

tarandu-se lasciv, cu buzele insangerate si ochii mari si hulpavi scrutand nesatul setea din tine :D

Este Immortalul ca am dreptate? ;)

Share this post


Link to post
Nu exista offtopic la caterinca

 

:uff: Stiam eu ca ceva nu se leaga, da' nu-ntelegeam ce anume. M-a luminat sebian :D

 

Si-acum...revenind la mucii, ăăă, pardon, la pasaricile noastre, eu incep sa citesc ceva ce nu-mi place si ma dezgusta...pai nu mai citesc. Multi mi-au zis "cand il prinzi pe bkli la tv nu-l rata, te distrezi copios". Am vazut vreo 10 minute pe la nasul, o data, demult, nu mi-a placut si de-atunci nici ca m-a mai interesat personajul. Insa nu m-am dus sa ii fac cu ou si cu otet pe-aia care mi-au facut recomandarea, sa le spun ca sunt mai penibili ca penibilul, ca-mi dispare pofta de mancare si ca nu am putut sa rad. Poate ca nu am putut sa rad din cauza batului. A batului infipt. Nu stiu exact unde, dar cre' ca era infipt el undeva, de nu puteam rade. Nu mi-a placut, nu m-am uitat. Nu-ti place, nu citesti. Insa sa te dai moralist de-a surda si sa emiti ipoteze si sa ii etichetezi pe ceilalti ca au fost amuzati de ceva care pe tine te-a "scarbit"...Asta-i un pic deplasat.

 

Off-topic :banana: si P.S. sunt stelist si il apreciez foarte mult pe GG pentru ce a facut la Steaua, insa, asa cum scriam si intr-un alt topic, asta nu ma determina nicicum sa il apreciez pentru altceva.

Edited by Brainiac

Share this post


Link to post

Revino tu la pasaricile tale, unii din noi nu au cum :D .

Nu am facut cu ou si cu otet pe cel care mi-a facut recomandarea, doar lectura stupida. Dar mai zi-mi te rog despre inalta concluzie morala ce se desprinde printre mediocritatea scenelor relatate cu haz te rog. Si inca ceva, amicii mei sunt vaccinati, nu recomanda bkly [-X . Poate merita sa-mi pierd pofta de mancare mai stii? Asta e riscul care trebuie asumat.

@Tommy, asa e.

Dar daca.. EA nu e 'oricine' ?!?

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post
Dar daca.. EA nu e 'oricine' ?!?

 

Caci daca frica frana pune, oricine poate fi in locul tau, ce fricii frana nu va pune, asa cum tu o tragi din greu :D

Share this post


Link to post

La naiba, atat ati scris aici, ca m-am apucat si eu sa il citesc pana la capat, ca initial ma luase durerea de cap cand am vazut cat e si in ce maniera e scris. Slabut dupa mine, vrea sa faca haz de necaz, vrea sa fie misogin, vrea sa para un mare scriitor, dar si mare smecher de cartier nesimtit si badaran. In plus nu stim daca este adevarat sau fabulatie (tind sa merg pe varianta a2-a). In final, mi-a trezit zambete o singura faza dintr-o anume scena.

Imi datorati 15 min. :) sau cat mi-a durat lecturarea... :)

Share this post


Link to post
Si inca ceva, amicii mei sunt vaccinati, nu recomanda bkly [-X .

 

Asa-i, recomanda lecturi scabroase =))

Inalta concluzie morala care poate fi trasa citind printre muci, pasarici si julituri este ca falsa pudoare si imbecilismul duc uneori la penibil. Penibil cu "P" mare. Dar tot ar fi ok, daca ar fi doar atat. Probabil ca toti trecem prin viata si prin momente penibile. Unii le depasim mai bine, altii mai rau, iar cativa (cred eu) nu le depasesc deloc. Povestioara este exemplificativa pentru categoria "cativa" care dupa ce ca s-au facut de toata jena se mai poarta si ca niste copii retarzi si pretiosi, aruncand asupra cunoscutilor care sunt de fata in acele momente niste semne de indoiala. Ca..deh, cine se-aseamana se-aduna, nu? Parca asa suna o vorba din popor (care este doar relativ adevarata). Iar daca acei cunoscuti se amuza pe chestia asta...atunci sa te tii. Eu inchei "disputa" pe margine subiectului, pe mine m-a amuzat si nu ma simt nici penibil si nici rusinat pentru chestia asta. Nu-mi place sa mi se spuna o treaba de genul asta, nici macar la modul "voi toti cei care ati ras si v-ati distrat". Probabil ca si noi, cei care citim povestioara, ne asemanam intrucatva cu unul dintre cele doua personaje: unul care se amuza si altul care face pe mironosita. Eu ma amuz. Restul...faca ce-or sti, dar sa nu imi spuna ca sunt penibil doar pentru ca nu seman cu ei. :osanale:

Share this post


Link to post

O concluzie (nu neparat morala cum se cerea)? Pai, trecand peste obscenitati si stilul prea direct, si urmand dictonul "nimic din ce e omenesc nu mi-e strain", penibilul face parte din viata si a nu-l accepta sau a-l nega e doar o ipocrizie ieftina. Viata n-are numai momente frumoase; si ce daca? Sa nu te lasi infrant de penibil si sa faci haz de necaz e chiar o arta.

Edited by iulia

Share this post


Link to post

Nici chiar asa :) ) Arta-i sublimarea intr-o forma divina a unui adevar :D

Acolo e doar un veceu, nimeni nu spune ca e rau sau inutil =))

Ca multe altele, treci mai departe si iti vezi de drum :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Waw... unii trag invataminte din... orice =))

Share this post


Link to post

Da. Unii pot :D

Share this post


Link to post
... nu e singurul din specia lui care se lauda ca a vrut n'shpe femei pe care le-a vrajit.

 

Cred ca ai citit altceva. Aici nu e vorba decat despre una bucata femeie. Care fuge de penibil fugind de cei din jurul ei de fapt.

 

Hai sa fim seriosi, toti ne uitam dupa exemplare umane care arata mai bine decat media (asa-zisele "bunaciuni"). Unii se uita mai cu sfiala, altii poate cu nesimtire, insa toti, fara exceptie, o facem. Iar cine spune ca nu-i asa, minte de ingheata apele. Sau e orb.

 

Sa vezi la noi pe faleza ce bunaciuni seara :D

 

O concluzie (nu neparat morala cum se cerea)? Pai, trecand peste obscenitati si stilul prea direct, si urmand dictonul "nimic din ce e omenesc nu mi-e strain", penibilul face parte din viata si a nu-l accepta sau a-l nega e doar o ipocrizie ieftina. Viata n-are numai momente frumoase; si ce daca? Sa nu te lasi infrant de penibil si sa faci haz de necaz e chiar o arta.

 

Perfect de acord cu Iulia. :) >-

 

Ce naiba mai, n-ati facut armata de va sperie cuvantul muc? :) )

Share this post


Link to post

Mie nu-mi place ca a facut haz de necazul altuia. Eu fac haz de necazul meu, nu de al altuia, sa fii autoironic si sa nu te cramponezi aiurea de orice faza normala in esenta ei, e o calitate, sa fii vadimic e josnic. De jignit, n-am jignit pe nimeni, exprimarea a fost "spre incantarea altora mai penibili ca el". Cui i s-a parut amuzant, ok, mie mi s-a parut amuzant faptul ca a insistat pana la sfarsit in elucubratiile lui. Daca nu citeam totul, nu-mi exprimam parerea. Citesc pe jumate, n-am dreptul la o opinie in sensul asta.

Share this post


Link to post

Abjectu? :) ) Si-a pus si poza la-nceput, ca sa nu existe dubii.

Edited by Lapona Antigel

Share this post


Link to post
post-2442-1158312777_thumb.jpg Eugene, tu erai? :D Edited by vio.p

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...