Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Ala e poponar sau cum...ca la ce culoare are masina...

Share this post


Link to post

Masina nu arata rau, dar pozitiile aluia de langa ea... bleah...

Share this post


Link to post

Tu nu vezi cat de descentrata e capota aia???

Share this post


Link to post

Capota sta bine. Masina e descentrata. Detalii, detalii...

Share this post


Link to post
Nimeni nu s-a nascut "cu bun gust " , desi multi s-au nascut "cu bani " . Adevarata caterianca ar trebui facuta pe seama celor care comenteaza cum arata niste masini ale caror proprietari le-au intors pe toate partile si au bagat in ele bani , timp , nervi si pasiune astfel incat sa iasa "altceva" decat majoritatea altor masini .

 

E drept, a iesit altceva. Dar e mai ieftin un tatuaj in frunte, daca tot vrei sa iesi in evidenta cu orice pret, si sa-ti afisezi, in plina zi, cu aplomb barbatia. Dar nu cumva sa crezi ca ma refeream la tine, era imperativ peiorativ la infinitiv retoric si nici macar exhaustiv .. crede-ma, tu nu ai nevoie. ;)

Share this post


Link to post

Nu rade, bre, ca a dat o groaza de bani pe masina (chiar daca arata mai ieftin ca una dintre fetele de pe Matasari).

 

PS: @m_e: daca nu ai bani destui sa o faci cum trebuie nu te apuci si gata.

Share this post


Link to post

Cred ca ar trebui sa fi mai tolerant. Tu nu intelegi ca pasiunea n-are limite? Nu toti au bani de AMG, si-si fac ei acasa cu mana lor.. de ce sa nu si-o faca?

Share this post


Link to post

Mea culpa. :osanale: Maine imi fac un eleron din traforaj cu o aripioarea si mi-l pun pe masina. O sa imi fie super folositor la 250 la ora, cand ma trimite maica-mea la piata.

Share this post


Link to post
Si da Iulia ... fiecare are propriile experiente in viata si ajunge la anumite concluzii care sunt sau nu pe placul celorlalti ...

Corect, concluziile iti apartin. Te pot ajuta sau uneori din contra. Dar de aici pana a-i baga pe toti in aceeasi oala e destul de mult...

Share this post


Link to post

In sfarsit, a facut publica vestea cea mare... :D

post-3729-1157105900_thumb.jpg

Edited by BDP

Share this post


Link to post

Cred ca s-o rupt in sha...

Share this post


Link to post
Mai Iulia asta de mai sus e caterinca!?!?...

Adica sunt off-topic la caterinca? :P

Share this post


Link to post
Cred ca s-o rupt in sha...

Sau poate nu... =))

Share this post


Link to post
Adica sunt off-topic la caterinca? :P

 

Ihi !Ai pus-o de un warn gata!! :D

Share this post


Link to post
... Cat despre "frustrarile" lui Steph ... care crede ca din experintele vietii ramai doar cu "frustrari" ... poate ajunge la alte pareri dupa cativa ani .

 

 

mariusica ... get a life! trust me... ai nevoie :shock:

Share this post


Link to post
In primul rand ca acea Dacie a fost la cateva concursuri ( tuning si viteza ) , apoi el a bagat destui bani in acea masina , iar din punct de verede al aspectului , gusturile NU se discuta .

Ce concursuri a facut bre cu masina aia? Liniute? Mai lasati-ma dreaku cu porcariile astea. Cotiga aia de Solenza si-ar poliza spoilerul sau s-ar farama in bucati la un viraj mai strans. aia nu e de concurs. Mai stiu eu pe un smecheras dintr-asta de a venit la noi la raliu la Braila cu prelungire tip faras la spoiler si in primul viraj la probele de indemanare a inceput sa harcaie bara. Urmatoarele probe l-au prins cu bara-n portbagaj. Priza de aer de pe capota: sa indraznesc sa intreb daca e cuplata la admisia de la motor? sau e doar alta metoda de a incetini masina la viteze mari?

Gaurile din spoiler, cele de sub cele de proiectoare: sa indraznesc sa intreb daca au vreun rol de racire al discurilor de frana?

 

Mai oameni buni, chiar nu intelege nimeni ca tuningurile astea gen 1fast+un fioros+1 cretin nu au nici un avantaj?

Daca nea cutarica ala o facea pentru raliuri, in primul rand se interesa de eliminat greutati inutile (la raliuri mergeam fara bancheta spate, tot cu o Solenza, dar a lui Gigikent), am fi eliminat si roata de rezerva, cricul, daca nu aveam nevoie in diferite etape de ele. Apoi montat roll-bar-uri prin ea, eliminat tot ce e inutil, si aici n-are rost sa enumar.

Cutarica asta si-a facut masina pentru a impresiona fufele, nu pentru raliuri. O masina de raliu nici bord nu mai are.

post-79-1157116959_thumb.jpg

 

 

Pot compara masina asta cu o gagica cu sanii mari pe motiv de bureti in sutien. De la distanta arata apetisant, cand o dezbraci... :o

Share this post


Link to post

laur83, un fin cunoscator al masinilor de raliu si al femeilor de viteza... sau invers.

Edited by remix

Share this post


Link to post

Ai bre, chiar iti place chestia aia de la fabrica de portocale?

Share this post


Link to post

Ma lasa rece, mie mi-a placut comparatia ta.

Share this post


Link to post

:o fftopic:

@m_e> Vrei sa vezi masina "tunata"? Iti arat eu un reno5 care te face din relanti. Din Bucuresti. Tot rosu. Stii ce e mishto? Ca arata exact ca un reno5, pana apasa pedala. Pe urma nu mai stii cum arata ca nu-l mai vezi. =))

Ca sa fiu mai exact, la liniute. A facut Audi, Mertane, dacii si tot ce-a prins. La Galati pe strada Brailei. Inclusiv un Cielo preparat (aici m-a durut :( ) care facuse si ala tot ce-a prins pana atunci, cu care a repetat liniuta de vreo 3 ori pentru revansa.

Gusturile nu se discuta. Nici macar ale noastre :) )

Uite o poza aici:

 

post-2385-1157119626_thumb.jpg

 

Si-acum la subiect noul model de Dacia...

Share this post


Link to post

Pai daca tot vorbim de masini preparate, chiar si Renault 5... :) >-

post-79-1157120357_thumb.jpgpost-79-1157120234_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mama ce mi-ar place...

Share this post


Link to post
Si-acum la subiect noul model de Dacia...

1310 SUV :shock: ... 1 HP/dreapta (asta ajuta daca pasagerul de langa sofer e mai greu > :) ). Dar ca de-obicei ne-au dezamagit... La un spate asa ridicat lipseste un eleron pe masura pentru a lovii vrabiutele si a le proiecta in parbrizul celui din spate.

 

Ps: Mi se pare mie sau e pe GPL ? :scarpin:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...