Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Nu stiu daca astea se potrivesc la "Caterinca", dar cam asta patesc pe strada mea masinile care blocheaza accesul gunoierilor la ghena.

 

post-9631-1217102092_thumb.jpgpost-9631-1217102083_thumb.jpg

 

LE Dupa cum se vede din poza, masina de gunoi trebuie sa opreasca pe ce a mai ramas din strada, blocand toata strada pentru 5-10 minute, si sa vezi atunci injuraturi si claxoane :rambo:

Edited by Mengelaus

Share this post


Link to post

Nu sunt de accord cu astfel de practici chiar daca unii o merita cu varf si indesat.

Share this post


Link to post

Da, dar sigur nu va mai parca si a doua oara in acel loc.

Share this post


Link to post

Eu sunt total indeacord.

E un gest dur dar care macar nu ii distruge omului caroseria sau cauciucurile ( vezi chei pe tabla sau cauciucuri intepate ).

Va trebuii sa spele bine de tot grasimea si gunoiul de pe geam, poate asa intelege ce a facut.

Dupa cum ma amuz mereu cand vad gaste cu masini mici mici mici cum parcheaza pe 2 locuri la mine in parcare nu cred insa ca o sa inteleaga ceva.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
... Nu sunt de accord cu astfel de practici ...

Deacord, dar, din pacate, unii inteleg doar asa.

Share this post


Link to post

Numai sa se prinda care a fost motivul...

Share this post


Link to post

Pai, ar putea sa scrie pe o hartie motivul (si lipita bine pe parbriz).Se practica in Bv, :D nu mai parcati la scara asta ducetiva la blocul vostru,etc :mrgreen:

Share this post


Link to post
... nu mai parcati la scara asta ducetiva la blocul vostru,etc :mrgreen:

 

Asta e chiar aiurea dupa parerea mea>

Share this post


Link to post
Numai sa se prinda care a fost motivul...

Stie el, categoria aceasta de oameni e cea mai rea, tot timpul vrea sa faca rau altora. Majoritatea care parcheaza aiurea, o fac intentionat si in ura, putini sunt cei, vestnic, neatenti, care scapa. Un neatent nu ajunge pana acolo, este lovit de catre ceilalti, intre timp. Cine face asa ceva vrea sa dovedeasca cine este el si nu invers. Daca primesc un gunoi pe parbriz sau un rahat, le dovedeste cum sunt ei si cum sunt receptati de catre ceilalti. Nu poti parca in mijlocul unei intersectii, intre blocuri, esti doar unul din semnatura mea.

Share this post


Link to post
Pai, ar putea sa scrie pe o hartie motivul (si lipita bine pe parbriz).Se practica in Bv,

 

Am incercat asta de 3 ori consecutiv in curs de o saptamana cu cea care parcheaza langa masina neveste-mii.

Bilet frumos in geam, pe format A4, in folie, cu buna ziua, cu multumesc la sfarsit samd. Am rugat-o sa parcheze 50 cm mai la dreapta ( avea loc cel putin 1,5 metrii ) astel incat dupa ce parcheaza cel din stanga nevese-mii ( cel din stanga fiind bine parcat in limita ) sa mai aiba si Tigra loc.

N-a inteles pana cand a 4-a oare, in loc de bilet am pus sufa pe masina si i-am mutat-o 20 metrii.

Unii ( din pacate majoritatea ) nu inteleg de vorba buna + ca daca o fac initial de gura ta, a 2-a oara tot la metoda lor se intorc.

Am ajuns pana la urma sa le desenez cu spray locurile de parcare ca la prosti.

Le-am explicat la toti, inclusiv neveste-mii ca cel care incalca marcajul va fi tractat de acolo fara nici un alt preaviz.

Abia acum cand au desene pe asfalt au ajuns in sfarsit sa parcheze si eu cum trebuie.

Sau gasit 3 petarde de soferite cu masini mici ( Tigra, Solenta, Matiz ) care se chinuie sa parcheze intr-un spatiu in care lejer ar parca 3 Hummere.

Share this post


Link to post

Cumnate, n-ai voie sa atingi masina omului, eu iti inputam toate zgarieturile imediat si te alegeai si cu o plangere :) )

NU ne facem singuri dreptate.

 

Ia uite la mine ce vecine grijulii am, ma intreb daca nu isi strica manichiura :)

post-1549-1217144779_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Cumnate, n-ai voie sa atingi masina omului, eu iti inputam toate zgarieturile imediat si te alegeai si cu o plangere :) )

 

Pai a facut, a venit politia si pana la urma a plecat certand-o pe respectiva ca e necooperanta. Evident ca m-au certat si pe mine. Ce sa zic, m-am rusinat, mi-era pacat de deplasarea oamenilor, ei fiind un batat si o fata destul d finuti asa iar afara erau 38 grade la umbra.

I-am zis si lui ( sotului ei ) si politiei, o tractez zilnic si platesc amenda zilnic pana se invata si distanta de tractare o sa se mareasca. Am aproximat ca in 3 zile ajunge in parcare la Cora.

Personal aprob mai degraba gesturile astea decat zgarieturile si cauciucurile desumflate sau cum am patit fara nici un motov, fara sa blochez pe nimeni sa gasesc stergatoarele indoite la Espero.

 

La fosta resedinta toata lumea lasa masinile scoase din viteza astfel putandu-se parca pe 2 randuri.

Dimineata toata lumea facea sport impingand la masina vecinului :P

Share this post


Link to post
Deacord, dar, din pacate, unii inteleg doar asa.

 

Da, in principal aia care fac asta.

Share this post


Link to post
Sau gasit 3 petarde de soferite cu masini mici ( Tigra, Solenta, Matiz ).

Sa intelegem de aici ca orice asemanare cu ... Cumnata, este pur intimplatoare :D ?

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Faptul ca imi ieste consoarta nu o face soferita buna. E pe langa aproape total.

Share this post


Link to post

Asta tu o stii mai bine ... insa ia intreab-o ce parere are despre calificativ :D Si apoi, daca nu ai destele rupte, ochii vineti, etc, spune-ne si noua ;)

Share this post


Link to post

Stie parerea mea despre calitatea condusului ei.

Norocul meu e ca toata lumea ma lauda si imi lauda stilul de condus si deci ea gaseste scuza " ce, crezi ca toti sunt nascuti cu volanul in mana ca tine ?"

Dar ce ciorba de porc face :P !

Share this post


Link to post
... deci ea gaseste scuza " ce, crezi ca toti sunt nascuti cu volanul in mana ca tine ?" ...

Cat timp iti gaseste o calitate, este bine, dar nu-ti pune mari sperante in asta, de aici si pana "nu-i bun de nimic, prostul dracului", nu-i decat un pas. Dar stii care-i problema, pasul acela nu-l faci tu.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Deja mi-a scos ochii ca nu stiu ce sot al nustiu carei colege o asteapta pe aia cu mancarea facuta.

Apoi i-am aratat portofelul si tabelul de cheltuieli lunare.

S-a potolit, i-a pierit romantismul.

Share this post


Link to post

Cum s-a potolit, cand a vazut continutul portofelului ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Apai daca si tu Cumnate te plangi de bani..., noi astia care castigam de 5-6 ori mai putin ca matale...

Share this post


Link to post

Laure cu mentalitatea asta nu castigi mai mult, nu intelegi ca important e cat iti mai trebuie nu cat ai? =))

 

Deja mi-a scos ochii ca nu stiu ce sot al nustiu carei colege o asteapta pe aia cu mancarea facuta.

Apoi i-am aratat portofelul si tabelul de cheltuieli lunare.

S-a potolit, i-a pierit romantismul.

 

Inteleg ca asta era scopul? =))

Share this post


Link to post

...tabel de cheltuieli lunare... =))

Share this post


Link to post
Apoi i-am aratat portofelul si tabelul de cheltuieli lunare.

S-a potolit, i-a pierit romantismul.

Mai ... depinde cum interpretati. Io ma gindeam ca i-a aratat un portofel gol si un tabel de cheltuieli plin :D

Share this post


Link to post
...tabel de cheltuieli lunare...

Nu dispera, tu pe alt tabel esti ...

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...