Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

si sa ai si fata de spate =))

Share this post


Link to post

Da la banii lui ma gandesc ca isi permitea o platforma. :) )

Share this post


Link to post

In Constanta am vazut X5 prins in zapada care se incapatana sa iasa si un Tico care a trecut cu seninatate pe langa el ! Sa fi vazut fata soferului de X5 =)) asta facea toti banii pana si trecatorii radeau !!!

Share this post


Link to post

"Huston we've got a problem..."

post-5681-1200499997_thumb.jpg post-5681-1200500014_thumb.jpg

Ce parere aveti de propulsoarele Boeing-ului? #-o

Share this post


Link to post

Let me guess: Logan!

=))

Share this post


Link to post

Nu cred ca e dulap,tija la stergator prea e roasa de soareci(rugina) :P

Share this post


Link to post

Mai degraba Superrabla.

Sa inteleg ca nu le-ati vazut prin marketuri la raioanele de kitsch-uri auto?

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post
Poate n-avea ... bani de lanturi ? Cum dracu' frate, da-o incolo, sa ai asa ceva si sa stai la bloc ? :spumelagura:

 

Pai asta e din ciclul:

 

- Ce face un roman dupa ce produce prima suta de mii de euro?

- Isi cumpara in leasing o masina de 1 milion euro.

Share this post


Link to post

Sorry, de 500.000

Americanii isi cumpara de 1 mil. Dar nu masina, casa.

Share this post


Link to post
Americanii isi cumpara de 1 mil. Dar nu masina, casa.

Si masina de 100k$ in leasing cu nr maxim de kilometri ce pot fi efectuati pe an ;) . Fac acei km in cateva luni si apoi se uita la masini in parcare pt ca nu au bani sa plateasca costul ridicat al km suplimentari.

Share this post


Link to post

Americanii, nu? Ca romanii sunt experti la masluit kilometraje.

Share this post


Link to post
....culmea este ca la mine se aburesc in partea mea geamurile in prostie si la prietena mea in dreapta geamurile sunt curate.

 

Pai...daca tu esti in calduri tot timpul, si pe ea o lasa rece...ce mai vrei? :D

Share this post


Link to post
Let me guess: Logan!

=))

wrong ... solentza :D

Share this post


Link to post

Iata ce o aparut pe cateva site-uri media, la care mi-am permis sa fac comentariile personale :)

 

Zece semne ca iubitul tau te inseala

1. Aspect fizic:

Iubitul tau este mult mai atent la felul in care ii sta parul, isi da mai des cu parfum? Este un semn ingrijorator, mai ales daca inainte a fost un fustangiu. (Si daca am vrut doar sa-mi schimb frizura, satul de cea veche?...)

 

2. Ore suplimentare la serviciu:

Sta des la serviciu peste program? Are sedinte multe si deplasari in interes de serviciu? Fii pe faza! Daca intr-adevar ar munci suplimentar, s-ar vedea la salariu. (Da, da, s-ar vedea la salariu, ca a crescut cu 5 la suta, la modul in care sunt platite orele suplimentare in Romania!)

 

3. Isi spala des masina:

Nu cumva are pe cineva important de primit in ea? (Dar nu avem voie pur si simplu sa avem o masina curata?)

 

4. Fire de par suspecte:

I-ai gasit fire lungi de par blond pe haine? Nu-i nimic! Asta... daca tu nu cumva esti bruneta. (Adica daca am fir saten pe haina si nevasta cu par saten, nu-i nici o problema!.. he he, ca o fi nevasta-mea singura femeie satena!...)

 

5. Nu se dezbraca de fata cu tine:

Nu vrea sa-si dea camasa jos? Nu cumva ascunde zgirieturi suspecte? Face dus numai cu usa de la baie incuiata? Sint semne clare de infidelitate. (dar zgarieturile de la meciurile de fotbal tot suspecte sunt? Eu cred ca sunt semne de intimitate, mai degraba...)

 

6. Dureri de stomac:

I-ai gatit felul de mincare preferat si el te refuza? Unde a mincat? Si, mai ales, cu cine? (Phii, nici sa maninci ce vrei nu mai ai voie!)

 

7. Parfum strain:

Tie nu-ti plac parfumurile dulci. Si atunci, ce cauta pe hainele iubitului tau? Mirosul acela iti este din ce in ce mai familiar si nu este al tau!

(poate o fi parfum unisex? he, he...)

 

8. Pretexte:

Mirosi minciunile de la o posta. Brusc iubitul tau nu te mai priveste in ochi? (si linguselile cum miros?)

 

9. Email-uri:

Sta in fata calculatorului aproape tot timpul. Are noi adrese de mail si tu nu stii parola. Isi inchide ferestrele de messenger cind intri in camera. Nu cumva ascunde o legatura cu cineva? (ba, daaaa... e o legatura periculoasa cu rooter-ul!)

 

10. Conturi bancare:

Plati nejustificate la magazine de bijuterii si cadouri, iar tu nu ai mai primit un dar de la el de luni de zile. Oare pentru cine le cumpara? (asta inseamna ca ea, neavand ce face, cauta prin gunoi toate bonurile de la magazine, sa afle ca e vorba de cadouri si bijuterii...uaauuu!...)

 

Ce mai, cam asa se poate manipula publicul...

Edited by Leone

Share this post


Link to post

De fapt asa se manipuleaza barbatul. Articolul e pentru femeile de deasupra papucului.

 

9. Email-uri:

Sta in fata calculatorului aproape tot timpul. Are noi adrese de mail si tu nu stii parola. Isi inchide ferestrele de messenger cind intri in camera. Nu cumva ascunde o legatura cu cineva? (ba, daaaa... e o legatura periculoasa cu rooter-ul!)

Edited by Zmeul cel rau

Share this post


Link to post

Citez din descrierea unui mouse disponibil pe pagina de net a unei firme mioritice:

 

"Tastă prezintă 7 mouse-ul de buton fără fir cu dispozitivul pentru generarea semnalelor de laser pentru acurateţea extraordinară.

Dispozitivul pentru generarea semnalelor de laser: Lucrarea pe mai multe suprafeţe decât un mouse standard optic.

Buton special( incl. Indicator) pentru a schimba direcţia sensibilitate la 800 şi 1600 dpi.

Roata de derulare de înclinaţie furnizând convenabilă orizontală şi derularea verticală.

Funcţia de mărire pentru a micşori afară aplicaţiile la putere şi exploratoarele de reţea Internet.

Proiect ergonomic cu mantaua de cauciuc ascute pentru o apucare tare.

Numărul de articol: 14835.

Cerinţele de sistem.

Ferestrele 2000, XP sau XP MCE.

Usb sau portul PS 2.

Cd-ROM-ul să conducă.

Descărcări

Leaflet"

 

Cea mai tare mi s-a părut "Proiect ergonomic cu mantaua de cauciuc ascute pentru o apucare tare."

Nu sunt rele nici traducerile Windows 2000 = Ferestrele 2000 şi CD-ROM drive = CD-ROM-ul să conducă...

 

Programele astea de tradus... Eu unul m-am c... pe mine de râs. Tare firma. Îmi vine să cumpăr de la ei. Cu instrucţiuni de folosire în limba română. =))

Share this post


Link to post

"Tastă prezintă" era de fapt "Key features" =))

 

Cu "Cd-ROM-ul să conducă" chiar au pus capac, demenţial :)

Share this post


Link to post

Ori au tradus cu vreun program ... ori traducerea a fost facuta de un absolvent de engleza ... si atat ... care nu a vazut pana acum mouse la viatza lui (desi n-a scris "soarece" :) ).

 

O chestie "patita" cu vreo 15 ani in urma ... lucram la firma unui profesor (pe vremea facultatii) si am avut de facut niste traduceri din engleza. Cum nu aveam timp, un coleg i-a dat cartea de tradus unei cunostinte de la filologie ... care habar n-avea de tehnica. Asa ca, printre muuulte perle, cea mai tare a fost: moment of bending (parca asa se scrie) ... tradusa prin ... clipa de indoiala :o

Share this post


Link to post

Emisiune doar pentru copii :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...