Jump to content
Sign in to follow this  
Nicotine

Problema scaun dreapta

Recommended Posts

Am de o luna o mare problema cu scaunul din dreapta: este extrem de gol. Au fost 3 ani in care am avut un copilot de nadejde si am ramas sa navighez de unul singur.

Din toate ocupantele lui, ea si-a lasat amprenta intr-un mod foarte pregnant.

La stop ma uit la el si vad husa pe care ea a ars-o cu tigara si imediat imi vin in gand franturi din clipele frumoase.

Si cat am ajuns sa urasc lucrurile marunte, micile probleme au tendinta sa se adune si sa se intoarca impotriva ta!

 

Si stiu azi e sambata...

Share this post


Link to post

Domnule, nici saturatia nu-i buna :lol: :lol:

 

In w/e am facut drumul singur pina la Moeciu si inapoi, dupa foarte mult timp in care aveam copilot ... mai, a fost excelent! Rammstein pina la uitare de sine, ochii numa' la ceasuri, drum si radare, caldura cit trebuie, aerisire cit trebuie, teste de zgomot, tinuta de drum si aderenta, a fost meserias! n-am scos o vorba tot drumul, nici macar n-am injurat pe onoratii colegi de trafic, nu m-am exclamat cind am vazut zapada ... misto, mi-a placut! Lone rider, king of the road!

 

PS: ... cred ca o sa incerc mai des ... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post

Flex, eu cred că nu după GPS şi roadbook suferă Nicotine...

 

Rammstein ajută într-adevăr, şi eu tot asta am avut drept copilot la Moeciu, hehe (reiseee, reiseee seemann reiseee).

Share this post


Link to post

Da, bre, nenea Vaxxi, da daca erai singur-singurel pe pationar, ce te faceai... :lol:

Share this post


Link to post

Ce să fac, opturi şi triplu-axel-uri :lol:

 

Serios acum, degeaba ne dăm noi zmei, dar o chestie de-asta te poate afecta adânc. Am trecut şi eu prin asta, cum de altfel cred c-a trecut toată lumea în viaţă. Şi-aşa văd că nu prea v-aţi înghesuit să scrieţi aici ;)

Share this post


Link to post

Nicotine, schimba husa si zambeste. Se va gasi cineva care o sa o arda din nou, garantat. Si arsura noua va fi de 10 ori mai frumoasa ca prima pentru ca acum deja ai experienta. :wink:

Share this post


Link to post

Eu nu găsesc huse potrivite pentru Espero :lol:

Share this post


Link to post

Eh... tie poate sa iti arda scaunul :wink:

Share this post


Link to post
Serios acum, degeaba ne dăm noi zmei, dar o chestie de-asta te poate afecta adânc. Am trecut şi eu prin asta, cum de altfel cred c-a trecut toată lumea în viaţă. Şi-aşa văd că nu prea v-aţi înghesuit să scrieţi aici ;)

 

ADIIIIIINCAAAAA! ... psihologule :lol: :lol: :lol:

 

PS: Nico, sper ca scaunul n-a ramas gol in urma unui eveniment ireparabil, caz in care imi dau una dupa ceafa si imi cer scuze.

 

PPS: Acum, incercind sa fiu mai serios (de fapt cit se poate de serios!) copilotul are prostul obicei sa plece cu road-book-ul pentru urmatoarele 20 de viraje si iti lasa inregistrarea cu virajele din ultimii 5 ani ... cel mai nasol e ca pina la urmatorul check-point trebuie sa te descurci singur, mai pierzi drumul, mai ratacesti in ceata ... oricum, un copilot bun se formeaza in ani si e si mai rau cind iti pierzi alter-ego-ul dupa atita timp ... dar trece ... sau nu ... :?

Share this post


Link to post
[... dar trece ... sau nu ... :?

Trece...iti zic eu! Mai greu, da' trece! :( Cui nu-i trece, nu-l vad bine... :dabomb:

Share this post


Link to post
Am de o luna o mare problema cu scaunul din dreapta: este extrem de gol. Au fost 3 ani in care am avut un copilot de nadejde si am ramas sa navighez de unul singur.

Din toate ocupantele lui, ea si-a lasat amprenta intr-un mod foarte pregnant.

 

Mai s-a intimplat ceva nasol, sau o fost despartire?

Share this post


Link to post

Da, e vorba de o despartire dureroasa. Am aflat pe propria piele ca esti judecat dupa micile amanunte si nu dupa the big picture.

Si tot micile detalii te pot face sa suferi enorm sau dimpotriva sa fii foarte fericit.

Oricum erau cateva randuri scrise in niste momente de tristete; ceea ce este misto este ca punerea in scris a celor cateva ganduri nu a fost chiar asa de usoara.

Solutii din experiente trecute: bautura (ajuta pe termen scurt), one night stand dar de la ambele te simti nasol a 2-a zi. O alta solutie sa te arunci intr-o noua relatie, dar cu diverse consecinte neplacute ( vina, inveti sa mimezi anumite stari de fapt)

Timpul atenueaza si face minuni, numai ca la inceput se scurge al naibii de greu.

Share this post


Link to post

Nico , ce varsta ai "my brother"?Ce naiba ,o "tapiterie" si alte "accesorii" mai gasesti dar sanatate ioc.Daca ai depasit binisor pubertatea nu stiu de ce "avicola" mea mai suferi.Nu vreau sa fiu misogin si sa o acuz pe ea(poate ai si tu partea ta de vina),insa asta-i viata.Ridica-te,zambeste si mergi mai departe.(si apropo sa ai bani destui pentru a schimba husele)O sa apara si pe "ulita" ta soarele.Indubitabil.

Share this post


Link to post

...vroiam sa scriu si eu ceva inteligent dar mi-am adus aminte ca si eu mi-am luat-o in freza cu o luna inainte sa ma nenorocesc (nunta&stuff)... f*******, iar mi-am adus aminte... :( :swearing:

Share this post


Link to post
O alta solutie sa te arunci intr-o noua relatie

 

Arunca-te! Cu tine insuti... si restul vine de la sine.

Share this post


Link to post
... si eu mi-am luat-o in freza cu o luna inainte sa ma nenorocesc (nunta&stuff)...

Pai, din contra, ar trebui sa fii fericit... ca nu te-ai nenorocit! :cadelnita:

Share this post


Link to post

...aaaaaa, pai n-am zis nimic cum ca mi-ar parea rau ca nu m-am nenorocit... :lol: ...dar doare al draqului de tare...

Share this post


Link to post

Eu mi-am luat-o in trecut urat de tot. Fix de Paste. Nu m-am dus la parinti in vizita ca trebuia sa fac Pastele cu... scaunul din dreapta. Si fix in ziua aia scaunul a gasit o alta masina. A fost crunt, au trecut 4 (patru) ani pana am putut din nou sa ma uit la alte scaune. Si apoi m-a lovit traznetul, in februarie 2000 ne-am cunoscut si in iulie 2000 ne-am jurat credinta. Se intampla si mai iute, dar a fost sora-mea mai iute de picior. Nici pana in ziua de azi nu regret cele intamplate!!! Ba poate as regreta acum, privind inapoi, daca scaunul de acum multi ani si-ar fi pastrat locul! Cei care au fost la Moeciu cred ca au vazut ce si cum.

Share this post


Link to post

...super... sa fiti fericiti impreuna cat mai multi ani...4 ani fara scaun?.... gizas...mult de tot... eu am stat un an fara scaun in dreapta si mi s-a parut ca mi-am pierdut un an din viata regretind ceva ce nu merita regretat...

 

:o fftopic: vipere, tot nu mi-ai raspuns daca ai primit sms-ul meu de ziua ta... :oops:

Share this post


Link to post

Mai Raule m-ai omorat cu atat mobila zau !?!?...Mese n-ai gasit si tu te-ai profilat pe scaune !?!? :) )))))

Share this post


Link to post

zeu, mesele sunt prea mari si sunt mai greu de manevrat asa ca e mai buna solutia cu scaunul... plus ca mesele au distanta intre picioare cam mare :lol: ...nu?

Share this post


Link to post

Depinde mai !Pana la urma si unele si altele au de obicei patru picioare ...Rar trei!!! :) ))))).......

Share this post


Link to post

Lasati-le ciorilor pe alea cu patru picioare ca or sa ne scoata unii-altii vorbe!

Share this post


Link to post

...cah, wolfman, la ce naiba te gindesti?... mi s-a zburlit parul in cap cand mi-am dat seama la ce te referi...NFS, ascunde mascota!!!!!!!!!

Share this post


Link to post

Pai voi stiti mai bine despre cate picioare e vorba!!! :lol:

 

In privinta scaunului gol, profitati acum cat puteti, ca dupa aia o sa fie prea tarziu!!! Ce vi-e scris in frunte e pus, sau vorba lui Nechifor Lipan : "Nimeni nu poate sari peste umbra lui!"

Si-apoi, cu scaunul din dreapta gol merge si masina mai repede, si nu neaparat din cauza greutatii mai mici...N-are cine sa te bata la cap!!! :-D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...