Jump to content
Sign in to follow this  
ovi_jer

PRETURI - Piese Leganza

Recommended Posts

Stiu ca nu sint GM-DAT, da-i incolo de banditi, asa iti zic daca te duci la magazin. Eu de aia am si pus intre ghilimele ;)

 

Singura data cind am pus amortizoare Daewoo a fost in 2001, cind am schimbat si prima data amortizoarele pe fata. Atunci am dat 4.500.000 lei pe 2 amortizoare si m-au tinut fix 15.000 km :( , la fel de proaste sint si alea.

Share this post


Link to post

Am dat 350 ron pe bucata in 2004 si dupa 50k km sunt in stare perfecta fara pierderi de ulei :)

Share this post


Link to post

Sincer te invidiez putin. Esti primul om care nu se plinge de amortizoare, mai ales dupa un numar considerabil de kilometri parcursi.

 

PS: Ai mers sau mergi mult in afara, ca altfel zau nu-mi explic ?

Share this post


Link to post

40k in tara fara menajamente (arc dreapta fata rupt,rulment de viraj cu bile ''patrate'').

Edited by ovi_jer

Share this post


Link to post

Fortat de imprejurari (imbatrinirea cauciucului de pe laterala fostelor mele anvelope de vara :( ) am luat 2 anvelope Fulda Carat Progresso (Made in Slovenia) cu 210RON/buc, garantie 3 ani

Share this post


Link to post

Sa pun si eu niste preturi ...

 

Segmenti Goetze - 300RON.

Garnitura chiulasa Victor Reinz - 60RON.

Cuzineti biela AE - 100RON.

Garnitura capac culbutori GM - 31RON.

Pompa apa Graf - 100RON.

Kit distributie SKF - 360RON.

Placute frana fata MINTEX - 110RON.

Tampon motor fata/spate GM - 53/59RON.

Hidrotamponul dreapta GM - 135RON.

Tampon motor stanga GM - 175RON. Asta nu l-am cumparat, dar am pus pretul informativ.

Ax inferior coloana directie GM - 210RON.

Arc fata GM - 61RON.

Arc spate GM - 65RON.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Stie cineva un pret pentru inlocuitorul de catalizator?

Share this post


Link to post

Nu exista la vanzare in romania.

Share this post


Link to post

Fie din auzite, fie direct de la mine, niste preturi de ultima ora:

- disc ambreiaj Valeo : 150 (LE: e vorba de Valeo PHC - Coreea)

- cap de bara GM : 50

- bieleta caseta directie : 60

- placute frina ATE : 140

- simering pt furca cautator CV : 5

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Domne..s-a "votat" si la mine vorba unui coleg de serviciu; a inceput sa "pufaie" toba intermediara; este cu tevi cu tot sau este detasabila?

Si daca imi puteti un pret informativ..chiar nu ar fi rau...pe forum parca am vazut ceva la 150 RON.

Share this post


Link to post

putin offtopic: nu este detasabila, vine cu o tubulatura destul de lunga si cu flanse la capete. Eu am dat 150 RON pe una

Share this post


Link to post

Multumesc pentru raspuns.

Share this post


Link to post

Amortizor spate, Kayaba, 290 RON/buc

Share this post


Link to post

Nu e mult. M-ar tenta niste amortizoare spate pe gaz pentru Leganza, dar in Craiova parca intreb de nave spatiale ...

Share this post


Link to post

Putin :o fftopic: Am avut pina acum pe spate numai amortizoarele originale si Monroe (Negre acum, gri inainte). Monroe as putea lua la 135-150 RON/buc, deci mai putin de jumatate fata de Kayaba ... insa nu se compara

Share this post


Link to post

Deci chiar zici ca sunt bune-bune ? in cazul asta mai mult ca sigur ma pregatesc si eu de o pereche pe spate. In catalog am vazut ca dau si pe ulei si pe gaz. Tu de care ai pus ?

Share this post


Link to post

Mie mi-a fost frica sa iau pe gaz, cred ca sint prea dure pentru un parcurs eterogen (ca idee, merg cu masina zeci de km pe drum de cimp, la pescuit), si nici nu vreau sa transform o limuzina intr-o masina sport. Atit cele de pe fata, pe care le-am luat acum vreo 2 luni la 400 RON/buc, cit si cele de pe spate sint pe ulei.

Share this post


Link to post

Eu pe spate as pune pe gaz. Alea cat erau, ai idee ? Si ai pus preturi diferite, 400 si 290 RON pentru alea de spate ... Eu nu stiu ce ar trebuii sa se intample ca s-o bag pe drum de camp ...

Share this post


Link to post
Atit cele de pe fata, pe care le-am luat acum vreo 2 luni la 400 RON/buc, cit si cele de pe spate sint pe ulei.

Fata - 400 RON

Spate - 290 RON

Share this post


Link to post

mai fratilor, vorbiti aici de niste preturi de bun simt; pai: ma duc la service sa vad ce defect are, constat coloana de evacuare si pretul... 290 RON, in service; pai pana la 150 RON e mare diferenta; imi zice unul de acolo: poate gasesti mai ieftin; da am gasit doar la 2 magazine dar la pret de 200 RON. Si asta dupa ce am cautat de m-am saturat.

Share this post


Link to post
...

Fata - 400 RON

Spate - 290 RON

Am fost azi sa imi iau amortirzoarele pentru spate (Kayaba,ulei). Din pacate, nenea de la magazin a fost cam tembel si, in loc de Kayaba, imi adusese cele originale GM la pretul de 290. Le-am refuzat, evident, chiar daca asta a insemnat sa dau 400 pe Kayaba. A pus totul pe seama unei neintelegeri cu depozitul ... naiba sa-l ia :-W . Deci, in concluzie, atit pt. fata cit si pentru spate, am dat 400 RON pe Kayaba Premium.

Share this post


Link to post

De un bloc motor de leganza are cineva idee cat costa?

Share this post


Link to post

Cel mai sigur e vreo 4500 RON. Mai au o oferta cu 3000 RON, dar cine stie ce o fi cu aia ...

Share this post


Link to post

Semering ax cu came 11 ron

Curea distributie Gates 100

Role distributie 220 ron toate 3

Curea accesorii 50 ron

Bujii NGK 60ron

Teava ac-u nr 4 pe diagrama(cea lunga) 186ron

husa de la schimbator 55 ron

manere deschidere interior + sigurantele de blocare usi 20 ron set

masca torpedo 45 ron

placute frana trw spate 70 ron

palacute frana fata trw  100 ron

tampoane fata spate motor 68 ron + 58 ron

filtru benzina 60 ron pe mahle

filtru polen 68 ron

filtru aer 45 ron GM

filtru ulei 10 ron mahle

kit reparatie caseta directie 70ron

bucse  bara antiruliu 2 ron

Share this post


Link to post

imi zice si mie cineva ce fel de filtru de benzina trebuie sa caut pt leganza?? un cod ceva pls. thanks

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...