Jump to content
Sign in to follow this  
danutbuduru

Buton Blocare Usi

Recommended Posts

Am cumparat un cielo nou 2007 si nu am gasit unde este butonul pentru blocare usi din interior, poate sa imi spuna cineva daca are asa ceva si unde este.

Share this post


Link to post

Nu scrie in Manualul utilizatorului?

Daca are inchidere centralizata, rolul butonului de care vorbesti este luat de tamburusul de pe usa soferului, daca nu are inchidere centralizata, nu exista functia de blocare usi.

Share this post


Link to post

Cielo productie 2007 are in dotare inchidere centralizata numai la versiunile Executive. Tu ce versiune de dotari ai?

Share this post


Link to post
Cielo productie 2007 are in dotare inchidere centralizata numai la versiunile Executive. Tu ce versiune de dotari ai?

 

Am un cielo executiv gpl full option, dar nu am gasit butonul de blocare usi din interior.

Share this post


Link to post

Dupa cum ti-a spus si Mircea, butonul de blocare a usilor e localizat pe usa soferului; acesta va actiona butoanele de blocare de pe toate usile.

In imaginea atasata e sectiunea corespunzatoare din Manualul de Utilizare pt. Cielo:

 

post-3149-1184321800_thumb.jpg

Edited by Juliaen

Share this post


Link to post

:lavolan: Eu am rezolvat-o in urmatorul fel:

post-3515-1191834266_thumb.jpg

Share this post


Link to post

conexiunea unde ai facut-o? la actuatorul din usa stanga?

Share this post


Link to post

O intrebare DJ32AND (n-am Cielo): butonul este ca cel de la geamurile celelalte? Ma bate un gand, ca nici pe Lacetti HB nu e pus buton.

Share this post


Link to post

da, acela-i buton de usa spate sau fata dreapta - oricum excelenta idee

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...