Jump to content
Sign in to follow this  
alx

Sunt sau nu forumurile partinitoare?

Recommended Posts

In seara asta am inceput si eu sa citesc din forumul motociclism.ro.

 

Acolo m-a frapat o chestie / fraza: nu ma intereseaza cu cat merg eu la ora ci sa nu-mi mai taie "conservistii" astia calea. Cu alte cuvinte mi-o fac cu mana mea dar altii vor fi vinovati.

 

Tot azi citesc pe daciaclub.ro pe care nu mai fusesem de mult timp o gramada de posturi fara argumente ca slz e cea mai tare masina si ca lgn e nu-stiu-cum si super tare. Ma rog, am citit si faza cu servo blocat.

 

Colak peste pupaza, desi am fost impotriva deschiderii topicului Kalos vs Logan vad ca s-a inchis. de ce? de fapt, de ce nu s-a sters?

 

Intrebarea este: Exista vreun forum unde oamenii sunt obiectivi?

Poti de ex sa gasesti un forum de linux care sa nu injure windowsul?

Share this post


Link to post

@alx... intrebarea ta de la coada este mai mult decat retorica :)

Este foarte normal ca oamenii sa fie partinitori apropos de ce au in gradina.

De fapt de asta s-au si strans in comunitati virtuale animate de aceleasi preferinte.

Acum... ca unii vor intr-adevar sa se instruiasca, sa se informeze, sa "faca parte din ceva cu un scop determinat" este una, iar sa se fie acolo numai pentru a se autoincuraja si autoimbarbata ca au facut o alegere si investitie corecta este alta...

Cred ca stiai raspunsul, nu?

Share this post


Link to post

tu vrei si ca arabii sa faca pace cu evreii ... :-D pe forum postezi o parere proprie care e din start subiectiva, nimeni dintre noi nu poseda adevarul absolut toti exprimam trairi subiective, tu insa esti mai aproape ca noi de adevarul absolut avind acces la mai mult info, adica si la Woo si la Dacia in cazul tau :wink:

Share this post


Link to post

si eu am woo si dacie si nu pot fi impartial. forumurile nu pot fi obiective pentru ca au un continut scris de oameni obisnuiti care sunt, in mod normal, subiectivi.

Share this post


Link to post

Da, phpBB.ro e un forum profesionist.

 

Am vazut mai demult acolo o discutie "ce e mai bun PhpBB sau IPB" care a fost inchisa fara sa se dea nici un argument cum ca ala e mai bun sau mai prost.

 

Alx: exista un proverb cum ca fiecare ciora isi vede puiul, ca pe cel mai frumos pui :lol:

Share this post


Link to post
tu vrei si ca arabii sa faca pace cu evreii ...  :-D  pe forum postezi o parere proprie care e din start subiectiva, nimeni dintre noi nu poseda adevarul absolut toti exprimam trairi subiective, tu insa esti mai aproape ca noi de adevarul absolut avind acces la mai mult info, adica si la Woo si la Dacia in cazul tau   :wink:

 

Adevar grait-a gura ta, kelule! Votez cu tine!!!! :lol:

Share this post


Link to post

pai tocmai parerile subiective si pertinente (mai mult sau mai putin) tin un forum in viata.

daca am afla adevarurile absolute despre problemele puse ne-am linisti cu totii si-am pleca acasa.

Share this post


Link to post

aha, deci pe forumuri nu poti afla decat parerei ale posesorilor de "pui" si astea vor fi in marea lor majoritate pozitive.

 

ok, asta vroiam sa stiu.

 

trist.

Share this post


Link to post

nu-i asa. afli parerea unor oameni, pareri subiective. nu ai de unde sa stii daca sunt pro sau contra 'puilor' lor. cel mai important lucru este cum sunt exprimate parerile. daca sunt pertinente sunt luate in considerare daca nu...

Share this post


Link to post

...strict la domeniu auto : unele sint nesimtit de partinitoare ...

Pe "relatia" Dacia-Daewoo si invers , cine are acum orice Daewoo a "gustat" sau a avut Dacia(ca si mine) si "parerea" e 1-0 pentru Daewoo(pentru moment) .

Partea :( proasta e ca tot timpu' se gaseste cite un daciot sa'si arate muschii :coool: la cite un Daewoo cit de mic , de multe ori prin manevre riscante si fara sens. :(

Share this post


Link to post
Partea   :(  proasta e ca tot timpu' se gaseste cite un daciot sa'si arate muschii :coool:  la cite un Daewoo cit de mic , de multe ori prin manevre riscante si fara sens.   :(

 

Q E D :lol:

Share this post


Link to post
Guest donraulo

este imposibil ca un forum sa nu fie intr-o mai mare sau mai mica masura partinitoare...

 

desi nu sunt posesor de DAEWOO... desi la un moment dar ma incanta ideea... sunt totusi membru in acest forum (si o sa raman atata timp cat nu voi fi exclus)... deoarece spre deosebire de cel de la dacia club... aici exista un altfel de limbaj (superior) oamenii in general sunt de o calitate mult superioara.../mentalitatea este totusi net diferita (spre bine)....este bine documentat... sunt informatii diverse si complete... dar ceea ce este mai important este ca membrii sunt amabili si prietenosi...

 

ar mai fi si altele ...dar vad ca din ce in ce textul incepe sa arate ca o lauda insa a fost doar o simpla constatare ... :shock: (obiectiva sper)<deoarece sunt membru de putin timp> :shock:

Share this post


Link to post

:o fftopic: Nu te da nimeni afara pentru ca nu ai woo.

Stai :caaalm: si inceteaza cu asta :wink:

Share this post


Link to post

@donraulo:

 

Si pe DaciaClub sint omeni super de super.Am cunoscut o mare parte din ei si iti spun ca sint foarte de treba.

 

Problema lor care in curind va fi si a nostra este ca s-au imutit

foarte mult si asa apar mai multe exemple negative.

Share this post


Link to post

Subscriu. Daca nu era super omul FLEX :veneratie: , mai eram eu pe aici? :-D

Share this post


Link to post
Problema lor care in curind va fi si a nostra este ca s-au imutit foarte mult si asa apar mai multe exemple negative.

 

Stati sa vedeti atunci moderare la WooClub :machiavelic: !!!

Share this post


Link to post
Problema lor care in curind va fi si a nostra este ca s-au imutit  

foarte mult si asa apar mai multe exemple negative.

 

asa e. eu ma simt foarte bine in comunitatea "woo", dar mai apar, in ultimul timp parca din ce in ce mai des, unele voci mai stridente de genul "trabantistilor, tuning inseamna schimbator ciumeg, nu cotiera".

 

ontopic: forumurile sunt partinitoare, dar din ce-am vazut, motociclistii si daciotii sunt mai partinitori decat noi. in plus, la noi gasesti si povesti negative, vezi cazul lui cdorob parca, in timp ce pe alte forumuri am impresia ca sunt sterse si autorii lor linsati :?

Share this post


Link to post

nu sunt de acord. pe dacia forum pana si moderatorii 'injura' dacia si cum se comporta cu clientii.

Share this post


Link to post

@satori: ce vrei? sunt si eu putin partinitor, de ce sa fie numai forumul? :lol: mai citesc si eu pe la logan, si vad ca atunci cand zice unu ceva rau, sar 10 sa-l injure.

Share this post


Link to post
in plus, la noi gasesti si povesti negative, vezi cazul lui cdorob parca, in timp ce pe alte forumuri am impresia ca sunt sterse si autorii lor linsati  :?

exact !! :shock: si pe mine m-a frapat treaba asta pe daciaclub.ro

la wooclub cand a scris cineva o chestie negativa despre oricare masina nu a zis nimeni niciodata ca nu e adevarat (sau poate odata, mau demult, chiar la cdorob :lol: ). la daciaclub primele 5 pagini se discuta chestia asta, se ataseaza dovezile si apoi se trece la discutia problemei.

e drept ca de multe ori moderatorii mai fac curatenie prin offtopic, dar de f. multe ori ei sunt cei partinitori si fac ce vor cu posturile si persoanele care nu le plac

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...