Jump to content
Sign in to follow this  
dvd

Stopuri negre

Recommended Posts

ref. la faza cu siguranta celorlalti participanti la trafic se risco omul pe banii lui asta e...lasati baiatul in pace ca doar nu a dat cu parul fratiorii mei forumisti!

Nu pot să-l las în pace, pentru că se riscă şi pe banii mei. Dacă îi intru în spate pentru că nu i-am văzut stopurile aprinse, chiar dacă i se constată vinovăţia şi plăteşte paguba, eu tot mă aleg cu o groază de timp pierdut şi ceva şpăgi date. Ca să nu mai zic că pot să iau şi nişte air-bag-uri la figură şi că pot avea şi un copil în maşină în acel moment...

Share this post


Link to post

GATA MAI OAMENI BUNI.

LE-AM STERS CU NITRODILUANT.

DE ACUM VETI FI MAI IN SIGURANTA IN TRAFIC.

A FOST PRIMA SI ULTIMA MASINA CU STOPURI FUMURII.

CAT DE CURAND I SA II MONTEJ JANTE ALUMINIU.

TARE CURIOS VOI FI DE COMENTARIILE UNORA.

DACA PUN FOLIE AVETI CEVA IMPOTRIVA ?

MA GANDESC SA NU O DAU JOS DUPA AIA...CACI E CAM SCUMPA TOTUSI

Share this post


Link to post
GATA MAI OAMENI BUNI.

LE-AM STERS CU NITRODILUANT.

DE ACUM VETI FI MAI IN SIGURANTA IN TRAFIC.

A FOST PRIMA SI ULTIMA MASINA CU STOPURI FUMURII.

CAT DE CURAND I SA II MONTEJ JANTE ALUMINIU.

TARE CURIOS VOI FI DE COMENTARIILE UNORA.

DACA PUN FOLIE AVETI CEVA IMPOTRIVA ?

MA GANDESC SA NU O DAU JOS DUPA AIA...CACI E CAM SCUMPA TOTUSI

Nu era nevoie sa tipi la noi ca sa ne spui ca ai intrat in legalitate...

Share this post


Link to post
Nu era nevoie sa tipi la noi ca sa ne spui ca ai intrat in legalitate...

Nu am tipat Mircea ,insa am tot citit si eu parerile si am decis sa scriu ...dar nu am tipat. :osanale:

Nici asa nu e bine? Trebuia sa imi atragi atentia?

Edited by dvd

Share this post


Link to post

In limbajul forumurilor, scrisul doar cu majuscule inseamna tipat !

Share this post


Link to post

Mrrrr...nitrodiluant? Nu ti s-au albit stopurile?? Cred ca era suficient diluantul simplu...

 

Azi dimineata era s-o patesc si eu la fel ca Don'Topser: un Renault Clio de Bucuresti, de culoare verde inchis, cu folie verde inchis pe stopuri, a franat in fata mea pentru a face stanga printr-un loc nepermis. Dupa ce am pus o frana puternica (de-abia am reusit sa opresc la timp pentru a evita impactul), m-am uitat mai bine si se vedea ca palpaia ceva (semnalizare stanga care, din pricina foliei, furniza o lumina verde, foarte slaba). Mi-a zburat gandul direct la Matizul care este subiectul acestui topic, si la stopurile lui ex-fumurii...

 

Dupa ce a facut stanga'mprejur prin loc nepermis (linie continua), cel din Renault-ul cu stopuri secsoase a deschis geamul (probabil a auzit frana din spatele lui) si a strigat spre mine: "Uita-te, ba, pe unde mergi !!" :shock: si mi-a trecut prin cap ideea sa-l urmaresc si sa-l fortez sa opreasca, sa-l pun sa-si vada minunatele blocuri optice spate in actiune... dar n-am facut-o. Sper sa "i-o traga" Militia Romana pentru asta.

 

Scuze pentru off-topic, si felicitari @dvd pentru alegerea facuta! Probabil ai facut topicul asteptandu-te la alt gen de raspunsuri, dar...aici NU. Cred ca e clar de ce.

 

Folia e alta mancare de peste, fie ea omologata, fie ne~. Daca e omologata, e avantajul tau la portofel, cand te opreste Politia, si totodata dezavantajul financiar cand o montezi.

Edited by th3_grimreaper

Share this post


Link to post

in legatura cu nitrodiluantul sa stii ca nu s-au albit si mi-au trebiut vreo 100 grame sa rezolv problema.

si in legatura cu stopurile sunt frumoase,seara se vad chiar bine,...dar m-ati convins ca e mai sigur cu ele standard..asta e!

Share this post


Link to post

Bravo DVD ai dat dovada de maturitate si buna crestere. Ar fi atat de simplu si sigur sa inteleaga toti posesorii de stopuri fumurii pericolele pe care le pot provoca. Ai tot respectul meu.

Share this post


Link to post

PAcat. Ma gandeam sa le cumpar eu... :rolleyes:

Share this post


Link to post

Ratiunea a invins pasiunea...

Felicitari, nu sunt prea multi cei care admit ca au facut o alegere nu tocmai reusita, mai ales dupa o serie de contraziceri. Jos palaria ! Sincer, nu ma asteptam.

De curiozitate : singura cauza a renuntarii a fost pozitia majoritatii de pe acest forum sau au fost si altele ?

 

L.E. : Ti-a mai ramas ceva spray, sa il dai lu var-miu ? (dreaQ-ul ??? - hihi...)

Edited by Bel_Ze-but

Share this post


Link to post

:-$ Nu-i da... [-O< Că pe Tico chiar o să arate ca draq 8-X

Share this post


Link to post

Nu mai am tico. Glumeam oricum. :rolleyes:

Bafta

Share this post


Link to post
Glumeam oricum. :rolleyes:

 

Si eu ! > :) Dar sa vezi ce se potrivesc "neste" stopuri negre pe AVEO... mai ales daca e cu tenta de albastru...

Share this post


Link to post

Am vazut azi in Piatra un Matiz cu stopuri negre, un Vectra si inca o masina (nu retin exact marca- doar o portiune din parte din spate se vedea) si ghici la ce m-am gandit din prima... :D . Ala cu Vectra- jurai ca nu i se aprind becurile!!! Unde n-ar sta militia unpic de vorba cu ei...

Share this post


Link to post

Stai linistit, de la militie nu inteleg ceva. Doar cand se va infige unul tare in spatele lor si le va misca cerebelul, se vor trezi la realitate. Pana atunci, vad doar masini "tunate" de romanasi aflati la "munca" in germanica, care vin pe aici, de Pasti si de Craciun, sa "rupa inima targului'. Masinile nu le mai duc inapoi, ca nu trec "TUV-ul" de acolo.

Share this post


Link to post
Ratiunea a invins pasiunea...

Felicitari, nu sunt prea multi cei care admit ca au facut o alegere nu tocmai reusita, mai ales dupa o serie de contraziceri. Jos palaria ! Sincer, nu ma asteptam.

De curiozitate : singura cauza a renuntarii a fost pozitia majoritatii de pe acest forum sau au fost si altele ?

 

L.E. : Ti-a mai ramas ceva spray, sa il dai lu var-miu ? (dreaQ-ul ??? - hihi...)

Ce sa zic...da ...voi m-ati convins si am stat si m-am gandit si eu putin...daca da unul in mine sau in sotie (mai merge si ea cu masina) cum demonstrez eu ca el e de vina cand el poate sa spuna simplu...ca am stopuri fumurii..nu le-a vazut etc etc si ma intrebam cine are dreptate in situatia asta.

Asta e.. sunt frumoase(parerea mea) dar mai bine stau linistit.

Share this post


Link to post

-eu nu va inteleg cu stopurile astea , scad vizibiliattea ceva de speriat , am vazut nenumarate masina casa si-au "vopsit" stopurile , si noaptea deabia iti dadeai seamna ca au farurile aprinse (ma rog stopurile aprinse) !!!

Edited by DMX

Share this post


Link to post

Si eu am vazut multe cazuri de stopuri vopsite negru sau folie(ultra dark) aplicata pe ele si vizibilitatea lor era redusa spre zero si asta in conditii de seara/noapte! Ziua, pe lumina puternica/soare nici nu se mai pune problema... nu se mai vad chiar deloc daca sunt aprinse! Parerea mea e ca mult mai important decat aspectul este factorul de siguranta rutiera!

Share this post


Link to post

Chiar nu stiu ce cauta topicul asta la sectiunea TUNING cand locul lui e clar la KITCH. Am vazut azi un matiz cu stopuri negre,a trebuit sa ghicesc ca pune frana.Pe langa astea sunt urate rau de tot,astea facute cu folie sau mai stiu eu cum.

Share this post


Link to post

@dvd

Daca vrei sa te credem ca (ti)-ai sters "fumurile" , te rugam sa atasezi si o noua poza cu stopurile originale!!! :)

Share this post


Link to post

Chiar credeati ca va minteam?

post-3824-1179138060_thumb.jpg

Edited by dvd

Share this post


Link to post

Gresisi poza! :P Cred ca te-a crezut toata lumea... stai linistit!

Share this post


Link to post

Garantez eu ca le-a sters :thumbl: am vazut masina ;)

Share this post


Link to post

nu va plac stopurile astea ? uniforme?

post-285-1179172588_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...