Jump to content
Sign in to follow this  
pixelconscious

cetateni arabi la volan :(

Recommended Posts

nu stiu cat sa-i cer :(

si mi-e teama sa nu-mi faca probleme, vorba unui prieten "daca vine ala cu 10 martori mincinosi si o geanta plina cu bani?"

 

 

mesajul meu pt toti arabii si turcii din Romania: :yousuck: :banplease:

Share this post


Link to post
nu stiu cat sa-i cer :(

si mi-e teama sa nu-mi faca probleme, vorba unui prieten "daca vine ala cu 10 martori mincinosi si o geanta plina cu bani?"  

mesajul meu pt toti arabii si turcii din Romania: :yousuck:  :banplease:

 

...atunci trage aer in piept, numara pan' la zece si mergi mai departe! :wink:

Share this post


Link to post
(...)Cum bara de Cielo n-are nimic le cer bani de polishing sau sa mergem la accidente usoare. (...)
pot sa te intreb cat le ceri ?

Ideea nu mi-a venit mie. Mi-a dat-o o doamna cu un Megane 1. In rand la semafor i-a sunat mobilul si nu s-a mai uitat la coloana care se oprise. S-a oprit binemerci cu franele mele. Tipa barbacsu' in telefon la ea de mi s-a facut mila! Ca un bun samaritean ce sunt, i-am pus chiar eu bara in portbagaj.

Eram pregatit sa o las in plata Domnului cand s-a oferit sa-mi dea 200k pt polishing. Am luat banii si am plecat linistit. Oricum nu mi-as fi pierdut jumatate de zi si benzina sa tai orasul in doua de 2 ori... plus ca mai aveam si treaba de nu-mi vedeam capul...

Share this post


Link to post
mesajul meu pt toti arabii si turcii din Romania: :yousuck:  :banplease:

Sa nu generalizam! Sint multi arabi mult mai cumsecade decit multi romani. Cunosc eu citiva. Fiecare natziune are propiile uscaturi.

 

:ontopic: Da-i un telefon, vezi ce zice , nu insita daca nu e inetelegator si gata!

Sfortza fie cu tine ;) :lollol:

Share this post


Link to post

sfatul meu : nu te incurca cu astia sa le ceri bani etc etc . mergi la politie declara accidentul, spune ca tipul a plecat si ceri ca reparatia sa o faci pe asigurarea lui .

 

Daca le ceri bani s-ar putea sa iasa altceva . am si eu aceiasi parere despre astfel de indivizi :yousuck:

Share this post


Link to post

RCA-ul nu acopera decit daca paguba e mai mare de 1 milion

Share this post


Link to post

:o fftopic: puteti sa experimentati treaba cu camera aia pentru parcare...dati niste gauri in bara si pe urma o schimbati...sa fie paguba mai mare de 1 mil. scuze pt offtopic...un pic de haz de necaz.

parerea mea e sa te duci la politie...desi eu in locul tau nu m-as duce :lol:

am postat pe undeva ca mi-au lovit 'baetii' de la o spalatorie masina cu capul ala de presiune de la furtun (a oprit unul din ei robinetul si celalalt si-a varsat inertia pe usa mea). eu am un bon de la spalatorie cum ca s-a lovit masina cu nr. in data, stampila, semnatura, etc...dar inca nu am facut nimic...nici pe CASCO...si nu din cauza reducerii...nu prea imi vine sa o duc in service (poate se indragosteste de aia si mai vrea :lol: )

Share this post


Link to post

Stii ce i-as face lu' scarba aia de arab care a inghitit spalatorul??

M-as duce la Politie si as spune ca m-a lovit si a fugit de la locul accidentului.Nu a vrut sa stea de vorba cu mine si a plecat!

Adica il dau astia in urmarire pt.fuga de la locul accidentului.

Share this post


Link to post

Oameni buni, sint doua variante normale si firesti, respectiv negocierea telefonica sau calvarul birocratic ce-l presupune mersul la Politie.

 

Cit despre corectii fizice, lasa-ti-le pentru stramosii nostri neanderthaloizi, cred ca traim intr-un secol in care nu se mai poarta, macar de catre oamenii cu educatie.

 

Accidente stupide au fost si vor mai fi, ba chiar cel ce te loveste se va uita in continuare in primul rind la masina lui (in fond, e clar ca el ar fi putut sa-si beleasca radiatorul => imobilizare); hai macar noi sa facem un efort sa nu ne lasam in voia instinctelor.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...