Jump to content
Sign in to follow this  
freemind

Sticla (dispersor) Pozitie Fata Dreapta Tico

Recommended Posts

Prietena mea a "sifonat" discret masina si a crapat numai sticla de la pozitie, fara alte urmari, urechi de prindere, cleme sau altele. Sau ma rog, si altele, adica bara fata... putin :wallbanger:

 

Poate gasesc pe undeva un far spart, dar la care pozitia sa fie inteaga. [-O<

Share this post


Link to post

Eu am un far bun cu o pozitie sparta si separat o pozitie buna,toate de stanga.Ma chinui de cateva saptamani sa fac un far complet bun,de stanga si nu reusesc.

 

Poate reusesc sa iti fac rost de o pozitie buna de dreapta ca zilele astea ajung la un service unde e un tico impachetat zdravan...

Edited by negoctav

Share this post


Link to post

Si acum, sa intind coarda, o bara de fata intreaga, SH? ideea este ca nu as vrea sa o vopsesc, deci cat mai fatoasa... Tot Tico :dizzy:

Share this post


Link to post

O bara noua te costa cam 120 ron. Poate merita mai mult decat un sh?

Doar o idee... :scarpin:

Share this post


Link to post
Eu am un far bun cu o pozitie sparta si separat o pozitie buna,toate de stanga.Ma chinui de cateva saptamani sa fac un far complet bun,de stanga si nu reusesc.

Cu un pistol cu aer cald poti incalzi masticul care solidarizeaza sticlele cu corpul farului, apoi acestea pot fi usor extrase. Repede pui sticla noua in loc si astepti sa se raceasca! Succes!

Ma intereseaza si pe mine o sticla de pozitie stanga, am prin garaj vreo 3 faruri afectate in diverse moduri si sper sa scot macar unul intreg :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...