Jump to content
Sign in to follow this  
DMX

Chevrolet Kalos Sx Full Options

Recommended Posts

Chevrolet Kalos

Dotari : SX Motor : 1.4 16V 94CP

->Airbag-uri 4 , ABS , Geamuri electrice fata/spate , Oglinzi reglabile electric si incalzite, Jante aliaj 14" , Sistem audio 6 boxe + CD-changer 6 CD , Vopsea melatizata SI STICKER :)

-->Masina are 41.000 km si aprope 3 ani ( in Iulie 2007 )

Probleme :

*magazia de CD , nu mai schimba CD-urile , a fost inlocuit motorasul pe garantie

*un semnalizator , s-a aburit :( schimbat pe garantie

*check-ul mama lui sa fie (nu a mai facut pe nebunu de vreo luna )

POZITIVE

*eu am trecut de la o Dacie 1310 la un Cielo <GLE> made in koreea la un Kalos

*Kalos - o masina cam buna ptr toate , de aratura de mers pe sosele

*viteza maxima atinsa a fost 190 km/h pe A2 (nu mai incerc ) , oricum poti merge lejer cu 170 km/h

*pot spune ca intr-un cuvant sunt FFFFFFF multumit de EA (chiar nu asteptam de la un kalos sa se tina atat de bine , e o masina care o s-o vand si o sa-mi para rau ... cand o s-o dau bineinteles )

 

Acuma o sa urmeze poze cu masina mea !!!

post-4185-1170195728_thumb.jpg

post-4185-1170195752_thumb.jpg

post-4185-1170195777_thumb.jpg

post-4185-1170195877_thumb.jpg

Edited by DMX

Share this post


Link to post

Si kalos-ul meu a fost tot argintiu, tot 94cai, tot sedan :) .

Mi-a parut putin rau cand l-am dat dar mi-a trecut, ca am ramas tot in familie.

 

Vezi ca ai sters numarul din poza a 4-a dar l-ai lasat vizibil in prima.

Share this post


Link to post

-sunt de-al clubului , prin amabilitate lui Satori , care mi-a dat stickerul asta :)

post-4185-1170369111_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Km multi si fara incidente!

O mica sugestie: observ ca stai in B, nu iti pui niste bandouri laterale? Nu de alta, da mai e cate unu' in parcare fff grabit sa iasa/intre din/in masina si ti-o atinge.

Si inca una- nu dati cu pietre- nu iti faci oglinzile la culoarea masinii?

 

Bafta multa !

Share this post


Link to post

-nu-mi plac deloc cum se vad CU TOATE ca sunt ffff eficiente , am mici infundaturi de la persoane neatente :( , noroc cu asigurarea casco (la care o sa apelez cred foarte curand ptr am remedia micile infundaturi )

Share this post


Link to post

Gandeste-te de 3 ori inainte sa dai masina la vopsit. Sau fa-o intr-o perioada in care te simti norocos.

Share this post


Link to post

Ma mai bag un pic: din cate am vazut/auzit- la service-urile Skoda cica se face treaba cea mai buna in materie de tinichigit si vopsit. Oamenii aia chiar lucreaza bine, in parte datorita multitudinii de echipamente cu care lucreaza. Si au si cuptoare calumea. Parerea mea. Da' e si scump cu draci.

Share this post


Link to post

Pentru vopsitorie recomand DiBas.

Share this post


Link to post

mykalosmc2.jpg

 

-cineva a considerat ca masina mea e sac de box ... :( acuma trebuie sa ma duc sa fac constatare la politie ...si sa pierd timpul prin service :(

Edited by DMX

Share this post


Link to post

Animale turbate..incredibil ce fel de specimene se plimba libere pe strazi..

Nasol,imi pare rau,sincer...

Share this post


Link to post

Eu as zice mai degraba ca cineva a vrut sa-ti forteze portbagajul...

Share this post


Link to post

Asa zic si eu, insa prostii aia nu stiu ca e inchidere metalica, nu pe plastc ca la srn sau daciile vechi? Ce "tehnica" de deschidere cunosc ei?

DMX- nu ti-a sunat alarma? Acum ai o bucurie, stai cu masina in service dupa ce umbli pe la politie si asigurari. Sincer imi pare rau. Cred ca turbezi de draci.

Share this post


Link to post

-ar fii si asta o varinata , DAR "hotul" ala ori era beat ori era prost :D

Share this post


Link to post

Ori drogat...

Share this post


Link to post

Probabil ca a vrut cineva sa o impinga...asa am si eu in partea stanga...

ps: am vazut mai multe kalosuri cu indoituri pe partea stanga ca la noi :(

Share this post


Link to post

-in sfarsit am ajuns si eu la politie , si mi-am luat constatare , (am mai bagat si cateva zgariituri ,daca tot o bag in service )

-iar dupa ce o scot vreau s-o polishez si sa fie o bombonica

-etrierii daca vreau sa-i vopsesc (tamburii pe spate ) ... cum imi recomandati s-o fac , sa cumpar un sray si sa trec sa curat tamburul si dupa aia sa-l vopsesc ... vreau sa-i fac argintii ca masina (s-or vedea urat??)

Share this post


Link to post

Stai putin... tamburii SUNT deja argintii. Ce ai cu ei?

Share this post


Link to post

-s-au facut naspa , ca nu ii vopseam !!!

-trebuie sa iau vopsea rezistenta la temperaturi inalte ?? nu ??

Share this post


Link to post

Nu e nevoie, eu am luat un spray de vopsea normala - 10 ron si nu au luat foc.

Share this post


Link to post

-mersi , vreau inainte de a o vinde s-o fac bomboana , sa-mi para si mai rau ca o dau

-saptamana viitoare intre in service ptr vopsit , o s-o fac ca si noua , toate micile zgariituri o sa dispara

Share this post


Link to post

-tocmai mi-am scos masina din service (vopsitorie) Arata impecabil parca e noua !!! Mi-au polisat-o ...mi-au vopsit-o acolo unde era nevoie ARATA BESTIAL !!!

-o sa revin cu poze maine (nu am avut aparatul de poze si nu credeam ca o sa iasa chiar asa de bine )

-apropo mi-au schimbat si becul de la proiector : comanda de la Dibas - scorul acestuia 420.000 lei / fara montaj , becul arata ciudat rau de tot , o sa-l pozez (sper sa-l mai am ce cel ars , are ca o ciuperca in spate dintr-un material )

Share this post


Link to post

Cat a stat masina in service?? A fost nevoie de "atentie" pt a nu sta masina mult pe acolo ??

Intreb pt ca sapt trecuta am gasit si eu aveo-ul meu cu o zgarietura de 30 cm pe capota (cui sau briceag).

Share this post


Link to post

-eu am fost la un service din pipera (nu are nici o legatura cu vreun dealer opel chevrolet ) ,acest service are decontare directa cu asirom,omniasig si inca cateva , am cartea de vizita in masina , o sa iti spun exact maine (am vazut ca au si site ) !!!

-a durat o saptamana masina , dar lucreaza meserias oamenii , chiar se merita !!!

-o saptaman ptr ca am trecut in in "biletelul" ala de la politie FIECARE zgarietura , chit ca era minuscula , am luat fiecare aripa ...spoiler ...portiere...porbagaj si am scris de fiecare - o compunere (daca de 2 ani de zile tot platesc casco , am zis sa profit si eu un pic acuma la sfarsit de leasing )

-v-am spus parca acuma am ridicat-o de la dealer !!!

-oricum polishul si ce au mai schimbat ei (bec de proiector ars ) o sa-mi vina separat factura !!! nu are legatura cu Casco !!!

 

FFF multumit de cum au lucrat !!

Edited by DMX

Share this post


Link to post

Poze

post-4185-1177162615_thumb.jpg

post-4185-1177162671_thumb.jpg

post-4185-1177162723_thumb.jpg

post-4185-1177162766_thumb.jpg

post-4185-1177162802_thumb.jpg

Share this post


Link to post

-ciudat arata becul asta de proiector de la kalos !!! facut special sa il cumperi numai de la ei !!!

post-4185-1177752908_thumb.jpg

post-4185-1177752914_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...