Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

ABS pe Matiz E?

Recommended Posts

Se poate monta ABS pe Matiz E-klasse?

Si daca da, stie cineva cam ce implica treaba asta, cam cit costa, etc ?

Share this post


Link to post

Acm a intrat frica in tine!?!? Stai linistit ca poate erai mai rau daca aveai !Serios !

Share this post


Link to post

mai, sunt offtopic, dar am vazut la autonet in curte un MTZ al lor care avea volan cu airbag [aer-trag], barile colorate, fetze de ushi de SE, dar nu avea shtergator pe spate... :shock:

o fi fost un model la comanda, ptr ei??

Share this post


Link to post
Se poate monta ABS pe Matiz E-klasse?

Sunt prea mari diferentele intre cu si fara ABS. O gramada de fiare, senzori, circuite, conducte... Cred ca este mai ieftin sa cumperi un Matiz cu ABS.

 

@strumfuadi. Poate a mutat usa cu stergator pe masina proprie ca la firma nu-i necesar. :lol:

Share this post


Link to post
Sunt prea mari diferentele intre cu si fara ABS. O gramada de fiare, senzori, circuite, conducte... Cred ca este mai ieftin sa cumperi un Matiz cu ABS.

 

Asa e! Trebuie schimbat atat instalatia de franare (toata), cat si planetarele... Cele pentru ABS au, inspre roata, o parte dintata... asa poti sa le recunosti.

Share this post


Link to post

Aoleu, planetarele difera? Si presupun ca-s mai scumpe... da' la Matizuri parca nu se strica asa repede planetarele, ca la dacie, nu?

Auzisem si de ceva diferente la placutele de frana dar ma intreb de ce ar fi diferite placutele.

Share this post


Link to post

Or avea martor de uzura?

Share this post


Link to post

nu am vazut nici un fir care sa plece de la placutze... poate pe cele cu abs, dar la entry-level nu au "senzor"

Share this post


Link to post

Eu am incercat sa-mi aduc pentru CIELO ABS-ul, dar cand am vazut cate am da schimbat m-am linistit complet.

Share this post


Link to post
Or avea martor de uzura?

Am intrebat la magazinul de la Apaca, si mi s-a confirmat ca nu exista placute diferite pentru versiunea cu ABS. Old same regular placute, fara martor de uzura.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...