Jump to content
Sign in to follow this  
claudiu78

Masina Anului In Romania Vs Masina Anului 2007

Recommended Posts

Am asteptat sase ani ca sa avem iarasi doua competitii intitulate pompos "Masina anului"!!! E adevarat, exista o mica mare diferenta intre concursul organizat de UZEAR (Uniunea Ziaristilor si Editorilor Auto din Romania) si competitia APAR (Asociatia Presei Auto din Romania). UZEAR organizeaza Masina Anului 2007 iar APAR Masina Anului 2007 in Romania... Doua cuvinte in plus ori in minus, dar care fac diferenta!? Cat de importanta este diferenta asta? Suntem noi romanii mai bogati decat toate celelalte popoare "motorizate"? Exista cineva care o sa aiba curajul sa se laude la anu' ca... "Eu conduc Masina Anului... da' stiti... in varianta APAR sau... UZEAR".

Lista cu masinile nominalizate la marele premiu in cele doua competitii le gasiti aici. Va astept cu impresii si comentarii! Toti cei care iubesc si respecta automobilul trebuie sa-si spuna parerea... noi o sa o spunem mai departe... pana la reactii de la cine trebuie mai este cale lunga...

Share this post


Link to post

Dar de ce exista doua asemenea organizatii?

Share this post


Link to post
Dar de ce exista doua asemenea organizatii?

 

Pentru ca suntem in Romania.

Si unde-s doi ... deja-s prea multi ca sa se poata intelege ! :spumelagura: :spumelagura:

Edited by marr

Share this post


Link to post

Exact , cum nu-i convine unuia ceva mai şterge o fundaţie şi un alt punct de vedere. Panaramă ca în parlament... :spumelagura: :wallbanger: :spumelagura:

Share this post


Link to post

Criteriile care duc la alcatuirea listei nu le comentez, dar rezultatul lor e jalnic prin priZma alaturarii unui S80, de un TT de un corsa, punto mare, etc. Clasamente de dragul clasamentelor, facute de ziaristi indolenti ce-si vand onoarea pe o masa la care se mananca ceva Dulce. La nemti e clar, masina cea mai bine vanduta, e masina anului. Ca gustul e cum e, nu se comenteaza, macar e ceva cuantificabil. O statistica a vanzarilor pe clase, mi se pare iar un clasament ce merita dat, cel putin din perspectiva pietii. Clasamente pe criterii de calitate am vazut bunisoare la britanici.

 

Bre, de la autoforumTv, schimba si matale colorile alea, ca alb pe negru "doare la ochi".

Share this post


Link to post
La nemti e clar, masina cea mai bine vanduta, e masina anului.

Daca ar fi si la noi asa as putea juca la pariuri care va fi masina anului in Romania. Ieftina, cu un design modern, usor de intretinut, gama larga de service-uri, de o calitate net superioara predecesoarelor ei ... care sa fie, care sa fie ... :-?

Share this post


Link to post
Bre, de la autoforumTv, schimba si matale colorile alea, ca alb pe negru "doare la ochi".

 

Eu zic sa facem o cheta sa-si ia IPB =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...