Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Sursa Edited by bella

Share this post


Link to post

Acum se vede incotro a batut Vantul in sectiile de votare.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Dupa mine numararea asta va fi o buna radiografie a furaciunii de la vot. Probabil foarte apropiat de 50-50, democratic, cu un usor plus la furat pentru PSD, doar au cei mai multi primari la sate. :)

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post

Da, ca un exit poll. Oare care o fi marja de eroare?

Share this post


Link to post

Cine naiba poate sa stie..

 

Noi tot n-avem guvern, FMI-ul vine si va pleca iar fara sa reuseasca sa ne dea bani si altii isi permit sa blocheze o tara intreaga din cauza fricii ca isi pierd un post de presedinte de partid. Bre, astia sunt dusmanii tarii. Nica a scapat porumbelul ca lor le-a dat numararea voturilor "cam la fel" cu a BEC-ului.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Pai da, dar nu trebuia sa le iasa asa, dar ai dracu au inventat telefonul si in ultima sectie de votare din varful muntelui plus calculatoarele care fac adunari in mai putin de doua ore, asa ca PDL-ul si mai ales presa de la sediul lor de campanie (au avut grija pedelistii sa cheme si cei mai incomozi dintre presari, i.e. Dragoteasca) aveau lista cu rezultatele (vezi filmul cu Videanu dandu-i mu oferindu-i rezultatele lui Hrebe) inainte ca baietii sa "trenduiasca" matematic calculele dupa cum vroiau sondajele.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Stii foarte bine ca TOTI oamenii politici sint asa, nu numai Basexcu. De fapt toti oamenii fara coloana vertebrala ...

Exact acest lucru incerc sa-l evidentiez pentru ca se repeta pana la delir ca baselu ar fi Alba ca Zapada.

 

Altfel, renumararea voturilor nule ridica o intrebare mai dureroasa: cate voturi nule se gasesc printre cele valide ? In plus, am aflat cu ocazia acestor alegeri ca s-a introdus codul numeric personal care incepe cu cifra 3, pentru bulangii si travestiti, probabil. Cred ca acest proces a relevat bataia de joc a autoritatilor fata de votul erectoratului, confirmand o concluzie de la Caragiale citire: "fiecare voteaza cu Cinevrea si iese Cinetrebuie".

Share this post


Link to post

Exact acest lucru incerc sa-l evidentiez pentru ca se repeta pana la delir ca baselu ar fi Alba ca Zapada.

 

... o concluzie de la Caragiale citire: "fiecare voteaza cu Cinevrea si iese Cinetrebuie".

 

 

Tudor Musatescu, cu respect, maitre...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Exact acest lucru incerc sa-l evidentiez pentru ca se repeta pana la delir ca baselu ar fi Alba ca Zapada.

De fapt în toată această campanie s-a pus problema că Băse nu ar fi Albă ca Zăpada, aşa cum s-a pus şi problema că Geoană ar fi de fapt cei 7 pitici. :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

In plus, am aflat cu ocazia acestor alegeri ca s-a introdus codul numeric personal care incepe cu cifra 3, pentru bulangii si travestiti, probabil.

 

Maitre, ma asteptam sa te informezi inainte de a face o astfel de afirmatie.

 

Prima cifră a CNP-ului este: (sex bărbătesc / sex femeiesc)

1 / 2 - născuţi între 1 ianuarie 1900 şi 31 decembrie 1999

3 / 4 - născuţi între 1 ianuarie 1800 şi 31 decembrie 1899

5 / 6 - născuţi între 1 ianuarie 2000 şi 31 decembrie 2099

7 / 8 - pentru personale străine rezidente în România.

În plus 9 - pentru persoanele străine.

Edited by andrew
  • Like 1

Share this post


Link to post

Ai vazut tu vreun CNP cu 3? Ca eu doar am auzit pe la Dragnea, Duvaz si Nica, niste neprihaniti si mai albi ca zapada. Eh, chestiune de reflexie.

 

Nu renumararea ar ridica intrebarea pe care o spui tu, este complet eronat, ci un eventual rezultat care sa dea o diferenta mare.

Altfel renumaram pina in iulie ca asa vrea muschiul lui gioana.

  • Like 1

Share this post


Link to post

In plus, am aflat cu ocazia acestor alegeri ca s-a introdus codul numeric personal care incepe cu cifra 3, pentru bulangii si travestiti, probabil.

 

Prima cifră a CNP-ului este: (sex bărbătesc / sex femeiesc)

 

  • 1 / 2 - născuţi între 1 ianuarie 1900 şi 31 decembrie 1999
  • 3 / 4 - născuţi între 1 ianuarie 1800 şi 31 decembrie 1899
  • 5 / 6 - născuţi între 1 ianuarie 2000 şi 31 decembrie 2099
  • 7 / 8 - pentru personale străine rezidente în România.

În plus 9 - pentru persoanele străine.

 

http://ro.wikipedia.org/wiki/Cod_numeric_personal

 

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Maitre, ma asteptam sa te informezi inainte de a face o astfel de afirmatie.

 

Prima cifră a CNP-ului este: (sex bărbătesc / sex femeiesc)

1 / 2 - născuţi între 1 ianuarie 1900 şi 31 decembrie 1999

3 / 4 - născuţi între 1 ianuarie 1800 şi 31 decembrie 1899

5 / 6 - născuţi între 1 ianuarie 2000 şi 31 decembrie 2099

7 / 8 - pentru personale străine rezidente în România.

În plus 9 - pentru persoanele străine.

Si eu ma asteptam sa judeci cand afirmi ca au votat si persoane de peste 110 ani.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Si eu ma asteptam sa judeci cand afirmi ca au votat si persoane de peste 110 ani.

 

Pentru conformitate, cel mai batran roman are 115 ani, asa ca Mitrea si Dragna pot iesi cu CNP-ul lui in fata.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ai vazut tu vreun CNP cu 3? Ca eu doar am auzit pe la Dragnea, Duvaz si Nica ...

Cu asta ai spus esenta: ce spune baselu este sfant, ce spun altii este cah. Sunt uimit sa constat ca nu se realizeaza ca o astfel de societate se va intoarce si impotriva voastra.

 

Pentru conformitate, cel mai batran roman are 115 ani ...

Banuiesc ca acesta traieste la Paris si ca a stat 4 ore la coada sa voteze, dupa care s-a dus la Muien Rouge, sa bea o sampanie in cinstea cui a votat.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Si eu ma asteptam sa judeci cand afirmi ca au votat si persoane de peste 110 ani.

 

Nu am facut nici o referire la vot, ci la afirmatia ta :) referitoare la destinatia cifrei 3 din CNP.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu am facut nici o referire la vot, ci la afirmatia ta :) referitoare la destinatia cifrei 3 din CNP.

Offtopic:

Nu-mi spune ca ti-a scapat figura de stil si ca importanta este doar viteza de replica. Asta n-am banuit.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

La renumarare conduce Base. Asteptam diseara sa topaie Geoana (insomarul o sa-l dea invingator cu 1% al renumararii), si maine dimineata PSD-ul sa ne anunte fraudarea renumararii, pentru care au trenuri marfare de dovezi.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Cu asta ai spus esenta: ce spune baselu este sfant, ce spun altii este cah. Sunt uimit sa constat ca nu se realizeaza ca o astfel de societate se va intoarce si impotriva voastra.

 

Voastra? Nu inteleg la cine te referi.

 

Basescu nu a zis decat ca i se pare foarte corect sa se renumere, iar nu imi dau seama la ce te referi.

 

Eu filtrez ce ascult, nu iau ce zice nimeni cu titlu de infailibitate.

 

Ultimele cifre partiale: TB-MG:629-551

 

BTW, PSD se face de kktul kktului prin gura lui Duvaz, care spune ca numaratoarea nu e concludenta, el doreste expertizarea buletinelor de vot cu mai multe stampile pentru a se stabili diferenta de ora intre stampile. Ce spui, te raliezi ideii? :)

Share this post


Link to post
... PSD se face de kktul kktului prin gura lui Duvaz ...

Compara ce ai citat cu ce ai raspuns. =))

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Dacă pesedeu' o mai ţine mult aşa cu fraudarea, am o presimţire că o să o ia la vale în sondaje, iar Băse o să fructifice momentul şi o să ajungem la anticipate.

Cât de tâmpit e Duvăz ăsta, dacă are impresia că se poate data "vârsta" tuşului cu o precizie de câteva ore sau minute??? Chiar nu-şi dă seama cât e de penibil?

Share this post


Link to post

Dacă pesedeu' o mai ţine mult aşa cu fraudarea, am o presimţire că o să o ia la vale în sondaje, iar Băse o să fructifice momentul şi o să ajungem la anticipate.

Si daca pesedistii castiga la sistemul de fraudare la anticipate ? Chiar nu se invata ceva din ce se petrece zilele acestea sau baselu nu mai lasa loc ratiunii in mintea unora ?

 

In plus, sondajele vor fi bune de data aceasta ? =))

Edited by tolin

Share this post


Link to post

dacă are impresia că se poate data "vârsta" tuşului cu o precizie de câteva ore sau minute??? Chiar nu-şi dă seama cât e de penibil?

 

Corect, nu se poate data, din fericire pentru pesedoi! Pentru ca daca s-ar putea data, s-ar putea demonstra stiintific un lucru evident: nu poate pacali un singur om o echipa de 6-7 oameni, ci din contra! Nu au fost anulate voturile Giostanacului, ci ale lui Base!

Hai gainarilor pesedoi, bateti-va joc de toata tara cu elucubratiile voastre... de obicei astea se deconteaza, nicio grija.

  • Like 1

Share this post


Link to post
... nu poate pacali un singur om o echipa de 6-7 oameni ...

Eu vad ca un singur om (baselu) a pacalit 5 milioane ... de sustinatori.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...