Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Zet si rm.popa, duceti-va la un control, ceva. Sincer, un astfel de fanatism nu mi se pare sanatos deloc. Sau poate posteaza Udrea de pe conturile voastre.

 

Bajeti, joi la 20 in spate la poli e bine? Am fost desemnat arbitru, secund e ZNS, il contactez maine la consultari, daca nu vine la consultari ii iau pe Zmeu si Tolin, sunt partide diferite ;)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Am pretentia sa discut cu persoane decente si culte nu cu orice sodomist frustrat. Misto argument in favoarea lui Basescu.

După ce eşti "sodomizat" mai bine de un deceniu de sus-numiţii, poţi ajunge să dezvolţi astfel de "fantezii" cu ei... :wallbanger:

 

Pe aceeaşi linie a zestrei culturale pe care o invoci, mă aşteptam să treci dincolo de metafora exprimată în concepte mai mult sau mai puţin decente şi să înţelegi esenţa lucrurilor, aşa cum a exprimat-o Zet imediat după mine. Ştii... cultura nu o face Pleşu singur. O fac şi Pataziţii, culmea!

 

Aşa că... asta-i viaţa. Unora le plac negresele, altora psd-iştii sodomizaţi... (asta e tot o metaforă, ok?)

 

Şi o rugăminte: hai să păstrăm limbajul (mai mult sau mai puţin) indecent pentru evaluarea politicienilor şi să nu-l folosim între noi, OK? În privinţa fanatismului, (eu şi tu) suntem perfect la fel de fanatici, dar în sensuri contrare. Aşa că te aştept să mergem împreună la control.

Aaa... şi... tu eşti, Hrebe? :mrgreen:

  • Like 1

Share this post


Link to post
... Aaa... şi... tu eşti, Hrebe?

Pentru schimbarea ID-urilor apelati la admini. Care udrea si care-i hrebe ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Zet si rm.popa, duceti-va la un control, ceva. Sincer, un astfel de fanatism nu mi se pare sanatos deloc. Sau poate posteaza Udrea de pe conturile voastre.

mestere, ai reusit sa te "destrami", nu stiu de ce, dar nu te mai vezi deloc.

 

 

Imi cer scuze de la ceilalti cititori ai acestui thread ca l-am bagat in seama pe acest domn (nu o sa se mai repete :) ), dand astfel ocazia lipsei de bun simt sa se reverse si aici, de parca nu era de ajuns media clasica aflata in campanie electorala.

Share this post


Link to post

Asta suna a "mogulii nu sunt de vina". Nu cred ca ai vrut sa se inteleaga asta, dar ma bucur ca ai demonstrat-o.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Mdea ... Ia intreaba-l pe Dinescu ce parere are despre asta

Hai mai ca ala a cautat-o nu cu lumanarea ci cu lampasul .

Tu in locul lui Base spune sincer , da' sincer , dupa ce un om te injura constant atat timp , tu i-ai mai fi permis sa ia cuvantul la un miting electoral al tau?

Aaa , si apropo cei de mai sus se refereau la panarama de pe timpul lui nastase cand nu mai misca nimeni in front .

Share this post


Link to post

Salex, chiar nu as vrea sa mai repet ce am zis si nici nu ma citez, ca nu imi place.

Dinescu a dat dovada de o inconstienta absoluta, se crede pe mosie la el sau la RTV, si nu vreau sa-i rascolim trecutul ultimilor 20 de ani ca avem ce gasi,

dar orice om normal la cap un miligram in locul lui o stia, el nici nu a luat macar in calcul, am vazut ce a parere are, era ca lovit cu barda in cap,

aia ce o tin satenii lui sub perna cand dorm: "muuiiicaa iti iau capul daca imi furi oaia".

 

El a luat bani buni de la mogul si de la revista si de la tv si e firesc sa fie cu el, chiar nu am nimic cu el,

dar oricine trebuie sa inteleaga ca un om care pe lumea asta nu lasa loc de buna ziua, ci public improasca cu ciocolata calda zilnic nu se poate astepta la imbratisari.

De altfel si in interviul de dupa a inceput cu mistouri ieftine, ca a slabit si arata rau, el saracu nu are ce manca sanat0s etc etc,

adica .. acelasi tip de lucru pe care l-a zis si mazare la ct. Le-ai auzit cred.

 

"Il mai vreti pe ala stramb care se uita asa? Il mai vreti pe ala chior care nu stiu? nici eu, hai sa-i dam un sut in fund lui basescu"

Ca sa rezum: comportament de jupani pe de o parte si de huligani pe alta.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Aici ai dat-o cu sfecla in geam: rm.popa afirma de sodomizari politice, tu in schimbi il faci sodomist pe un contraopinent, probabil ca faci si tu parte din romania bunului simt, atat de bine definita si reprezentata de l. orban.[/size][/size]

Mda, si eu tot sodomizat politic frustrat am vrut sa spun ... Happy ? Chiar fac parte din Romania bunului-simt, n-am folsit vreo jignire nic la adresa vreunui politician, nici n-am trimis colegi la culcare, nici nu m-am adresat cu "Bre" sau "Bai". Cand colegii au sarit calul, am sarit si eu putin, folosind la adresa lor apelativele folosite de ei la adresa altora, sa vada putin cum e ...

Share this post


Link to post

@Zeneseu: Te-as ruga sa nu fii NESIMTIT si sa-ti controlezi modalitatea de adresare pentru mine. Sau da, asta e modalitatea de rezolvare cand ramai fara argumente. Eu n-am trimis pe nimeni la culcare si n-am jignit pe nimeni, cred ca am vorbit foarte frumos si fara patima. Du-te tu la culcare, maturizeaza pe cin vrei tu si vorbeste cu "bre" cu tac-to, nu cu mine.

...

 

Eu inteleg ca ai ce ai cu mine, dar cu ei ce ai?

 

...Tu, in deplinatatea facultatilor tale mintale, am cuvantul tau de om ca intr-adevar crezi ce scrii aici ? ...

 

 

...Zet si rm.popa, duceti-va la un control, ceva. Sincer, un astfel de fanatism nu mi se pare sanatos deloc. Sau poate posteaza Udrea de pe conturile voastre.

 

Cand ramai fara argumente ataci persoana?

Se numeste fanatism cand iti sustii o opinie? Vad ca apuci si tu pe caile reprezentantului bunului simt in Ro. care declara public la un post de radio

Noi am luat azi o hotărare foarte clară: cine lipseşte sau cine votează împotriva noţiunii mâine este exclus din Partidul National Liberal. Evident, conform Constituţiei, nu există mandat imperativ, dar nu le ia nimeni mandatul de parlamentar.

P.S. Viziunea mea asupra art.69 din constitutie este impartasita si de un candidat la functia de presedinte. Diferenta intre mine si el consta in faptul ca a ales sa incalce legea care va asigura democratia. Spor la votat o Romanie de bun simt! 30000000.gif

P.S.2 Ca sa nu ramai in dilema ca nu pot sa-mi sustin afirmatia, uite ce scrie taman pe pagina oficiala a pnl.

http://www.pnl.ro/Pu...ciem-nici-.html

Spor la citit.

P.S.3 @smailmaiami Pentru cultura ta generala, folosirea expresiei "du-te si te culta" poate fi folosita si in sensul "noaptea e cel mai bun sfetnic", dar nah, e mai usor sa ne dam loviti si atacati...

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Iata un comentariu publicat pe un alt site care mi s-a parut super OK .

"Vedeti dle Popescu, ati ajuns sa afirmati ceea ce noi, votantii lui Basescu am inteles de mult. Ca si Geoana si Antonescu sunt numai niste mascarici, fara nici o doctrina politica, niste impostori pusi pe capatuiala de nevasta, de soacra, de Patriciu si altii ca el. Uitati-va la discursurile lui Geoana si Antonescu, vorbe goale. Domnule, nu-i ajuta capul, asta este problema. Din pacate pentru dumneavoastra, marele si singurul adevar este ca Basescu nu are adversar pe masura. O fi el mai necitit sau mai fara manere (cum se spune), dar are creier domnule ! Are o inteligenta nativa si un curaj care compenseaza totul. Dar de fapt dle Popescu, dvs stiti toate astea, ca un om inteligent ce sunteti, dar ura va intuneca mintea. Nu va apuca asa, o teama, o nesiguranta, un frison la gindul ca acest "vid in actiune ", numit Geoana, care este condus si controlat indeaproape de nevasata (uitati-va numai la emisiunea din seara asta), care nu este sigur de nimic pina nu se uita la nevasta sa vada daca nu cumva a gresit, sa ia decizii in CSAT, sa va fie Presedinte ? Chiar asa, ura asta sa va faca sa lucrati impotriva binelui acestui neam ? Cum sa vina Geoana sa ceara sa fie Presedinte, cind el nu a fost in stare, nu a avut curajul sa candideze in Bucuresti si s-a dus tocmai la Dabuleni ? dar Antonescu care a intrat de pe locul 3, care a luat banii degeaba de la Parlament ptr ca nu a fost prezent la serviciu, cum s-ar spune. Se zice ca este cinstit . Dar daca el nu a facut nimic in toata cariera lui, nu a realizat nimic, atunci nici nu a fost pus in situatia sa ia decizii eronate. Vi l-ati putea imagina pe Basescu sa candideze la Dabuleni de frica ? Sau ca ar putea intra in Parlament de pe locul 3 ? Inca o data spun : Basescu nu are cu cine sa se lupta in aceasta campanie. Stau si ma uit in timp ce va scriu la prestatia lui Geoana din aceasta seara. Este de o mediocritate inspaimintatoare : spune numai banalitati, se lauda singur si bineinteles se uita tot timpul la nevasta sa vada daca a spus bine. Asta vreti dle Popescu ptr Romania ? Pe mine ma trec fiorii numai la gindul ca s-ar putea."

Share this post


Link to post

Intrebare: daca presedintele poate desemna PM in urma consultarilor de 2 ori, de ce au pus aia in Constitutie ca poate dizolva Parlamentul adica organul "cel mai reprezentativ" cum zic unii, si teoretic cu cea mai mare putere investita?

Ideea e ca nea Nelu a avut parte de o constitutie pe "masura" lui...sa nu ajunga cum zic unii numai ca o functie reprezentativa in exterior, si din cind in cind mediator cum mai zic altii...

PSD-ului nu-i convine ca au uitat sa o schimbe cind a pierdut nea Mielu ...ups... Nastase alegerile...si acum Baselu o foloseste ca atare...

Si pina la urma cu cine votam?headscratch.gif

 

L.E. Eeee asta nu o stiam, Prostanacu e parlamentar de Dabuleni? smilies56.gif

Ca Antonescu a fost un mediocru in politica se stia...ca e cinstit iar...dar asta denota ca nici macar "colegii" nu l-au bagat in seama (adica in afaceri) ...

Totusi aratam cu "dejtu" numai spre Baselu, hai sa vedem ce au bun/rau si ceilalti...ca pe Base ziceti ca nu e bine sa punem stampxla :)

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Totusi aratam cu "dejtu" numai spre Baselu, hai sa vedem ce au bun/rau si ceilalti...ca pe Base ziceti ca nu e bine sa punem stampxla 10000000.gif

 

Cum sa-ti spun, eu(alaturi de altii) ma staduiesc sa arat asta de cateva zeci de posturi, dar nah, sunt un fanatic nesimtit...

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Pai ajungem sa votam pe oricine il da jos pe Baselu cum minca kkt Badea ? 24000000.gif

De x pagini parca s-au mutat tembeliziunile aici...sa nu mai zic ca s-au aprins spiritele si o dati in "politica" headscratch.gif

Giona manica ciuperci..scuze mere de pe la xxx si bea vin de yyy si lauda "taranii" romani si produsele lor..."vom face vom minca kkt in continuare numai votati-ma" ...de ce xxx nu au facut nimic pt ei in 15 ani ca au avut posibilitatea, chiar si in ultimii 4 ca au fost la guvernare?

Au avut putere in parlament si in guverne...puteau sa se ocupe de agricultura si pina acum ... dar se pare ca e singurul electorat care il mai asculta...vad ca numai pe la sate se duce in "turneu" ...evenimente politice satesti ... sa nu uitam si zona Moldova unde PSD-ul inca mai are sustinere puternica...

Edited by lascarica

Share this post


Link to post
...

O sa fie amuzanta o chestie: daca iese iar base, o sa desemneze oricare pm (si blaga, si udrea, si croitoru, si negoita... oricare!) si o sa treaca din prima guvernul, nu o sa se joace parlamentarii cu scaunele... proprii!

Aha, deci, prin santaj, frumoasa democratie. Confirmi aici ce am spus.

Share this post


Link to post

Basescu nu are de ales, am mai spus mai devreme parerea mea: daca il desemna pe Johannis ar fi fost perceput ca un pierzator, manevra ar fi fost perceputa ca o capitulare: aha, a fost invins de sistem, ca si milica neputinciosu'. Era o lipsa de respect a lui Basescu la adresa propriilor votanti.

Si la urma urmei, nu e niciun santaj, ce ma uimeste este ca se pierde din vedere ca picand guvernele propuse de Basescu, sa pastreaza la carma guvernul Boc. Intre un guvern 100% pdl, condus de Boc, presedintele pdl-ului, si un guvern de uniune condus de un tehnocrat, stimabilii anti au ales prima varianta. Si din pacate prima varianta este guvern interimar, cu care fmi nu sta de vorba.

De ce nu l-a investit alianta anti pe Croitoru, pentru a-si face treaba in relatia cu fmi, urmand ca dupa clarificarea esichierului politic, pe 7 decembrie, sa il dea jos prin motiune?

Basescu avea de pierdut totul daca desemna Johannis, nu il mai putea extragea 3 ani si pierdea si la capital electoral, alianta anti nu pierdea nimic prin investirea lui Croitoru, il putea da jos oricand, si putea puncta si la imagine: am facut poftele dictatorului numai din respect pentru interesul national.

Edited by zet

Share this post


Link to post

...Basescu avea de pierdut totul daca desemna Johannis, nu il mai putea extragea 3 ani si pierdea si la capital electoral, alianta anti nu pierdea nimic prin investirea lui Croitoru, il putea da jos oricand, si putea puncta si la imagine: am facut poftele dictatorului numai din respect pentru interesul national.

 

 

Sustin in totalitate parerea. Mai adaug ca si acum geoana are posibilitatea sa faca ceva si anume, in calitate de sef al senatului, sustinut de asa-zisa majoritate democratica, pot pune in legimitate guvernul interimar pentru a putea inainta parlamentului legea bugetului pe 2010. In loc sa faca asta, se limiteaza de a adresa guvernului "somatii" cu caracter electoral, deh, e mai importanta campania decat bugetul pe 2010.

Share this post


Link to post

Amice nu da asa cu oistea in gard ! Chiar crezi ca daca esti cu Base esti pdl-ist ? Hai sa nu ne aberam . Eu acum il voi vota pe Base si am fost PNL-ist ( cu carnet chiar ) cu ceva vreme in urma . Cand PNL-ul s-a aliat cu PSD-ul mi-a venit sa scuip si am plecat cu injuraturi de la ei . Deci...splatii pe creier sunt altii , aia care au uitat de ilici , de patriciu , de privateria numita petrom si toate celellate tunuri mari . Ce tun mare s-a dat pe vremea lui Base ? Aud ? Vreti sa vina astia sa dea in cateva luni ce a mai ramas , si nu ca ar privatiza , eu sunt pro-privatizare , dar le dau pe nimica toata acolitilor lor sau celor care dau spaga mai mare , chiar daca statul nu ia mai nimic .Sa il vad iar pe nastase , cel pe care multi il injurati acum 5 ani , ati uitat ca la TV nu mai era nimic decat nastase ?

 

cazul flota iti spune ceva? Tunul imobiliar "Basescu - Constanda" iti spune ceva?

Share this post


Link to post

Parca imi aduc aminte de ceva... Parca Basescu e singurul politician roman care a renuntat de buna voie la imunitate, tocmai pentru a fi cercetat in cazul de mai sus.

Share this post


Link to post

Asta e minciuna preferata a aplaudacilor.

Cu renuntarea la imunitate in 1996, a fost doar un gest ieftin care a prins la naivi si aplaudaci: Basescu a demisionat cu cateva luni inaintea alegerilor din noiembrie 1996. dar s-a pus pe primul loc pe lista de candidati ai PD pentru Camera Deputatilor in judetul Vaslui si a obtinut numirea ca Director de campanie electorala al lui Petre Roman. Oricum stia ca in cateva luni nu putea sa i se intample nimic. Nu am auzit sa fi renuntat in continuare la imunitate pentru a fi cercetat si judecat.

Ce spuneam, minciuni ieftine.

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

Mai ramine sa zici de "trotilu" lui fratisu', casa lui fiisa, masina lui aia mica si ai terminat lista...

Daca stam si punem pe lista toate afacerile PSD&PNL tre' s-o punem ca "attach file"... sa fim seriosi... altceva decit kkt flota...mai aveti? cum s-a privatizat AND-ul stiti? Padurile/terenurile (mii de ha) trecute la x si y ? Si astea sint mici exemple...de marea privatizare nu-si mai aduce nimeni aminte? De fabrici si uzine vindute pe nasturi (adica terenurile de sub ele) spatii comerciale (vorbesc de hectare) date cu chirie(cu clauza de cumparare dupa 2-3 ani)/vindute pe scobitori...

Aia cu flota paleste total...

Apropo de presa ... au fost atentionati de CNA 24000000.gif de aia spuneam mai sus ca se intimpla ceva greenguy.gif

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Lascarica...vorbim de partide sau de persoane? Ca daca ne luam de partide...PDF-uri punem si la PD. Da-o in mama ei de treaba vorbim de mere si tu imi aduci toata piata, cu varza, fasole si restul? Basescu este candidat la presedentie si despre el vorbeam...cat despre afaceri...daca ai stii ce afaceri face si pd-ul...vai de capul nostru...

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

...cat despre afaceri...daca ai stii ce afaceri face si pd-ul...vai de capul nostru...

 

 

Poti sa numesti un partid care nu face afaceri? 40000000.gif

 

L.E. Desi nu credeam ca am sa spun asta... putem, sa ne limitam la prezent si cel mult la trecutul recent?

Pe de-o parte avem un presedinte jucator care in mandatul de presedinte a mai gafat pe ici pe colo.

Btw, v-ati gandit ca prin refuzul de a-l lasa pe dinescu sa vorbeasca poate l-a protejat de eventualul linsaj din partea sustinatorilor lui base? :D

Pe de alta parte avem 2 candidati:

- Unu' spune ca vrea o Romanie de bun simt, dar nu se sfieste sa spuna ca a incalcat constitutia si ... i se cam rupe de asta; si evident care are pe cineva in spate propulsat fiind aici cam din...anonimat.

- altul care la fel se declara fat frumos pe cal alb, dar care nu s-a tras in spate de la a asigura complicitatea la incalcarea constitutiei alaturi de celalalt oponent politic; care are la dispozitie parghii legale de a nu lasa tara in kkt, dar prefera sa "arunce pisica moarta" in curtea altora ca doar e in campanie si care la fel este indrumat de cineva ce sta pitit in spate, ca doar nu e facut prostanac degeaba...

Ce facem?

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Pai timpitii astia scosi in fata crezi ca o fac pt propasirea neamului... sau gindesc singuri? Sit niste marionete manevrate de cei din spate...

(Macar marinelu e acuzat ca el manevreaza tot 10000000.gif deci gindeste...)

De ce crezi ca sint astia? Antonescu n-a facut nimic bun/rau pina acum deci e imaculat...oarecum... iar Gioana aproape la fel...sint niste neica-nimeni dpdv politic...daca nu-l facea Iliescu prostanac acu x ani nu auzea nimeni de el nici acum :)

Vorbim de presedinte->partid/guvern/plan anticriza-daca a existat ceva de genul in capul lor...

Nu poti scoate o persoana din context...adica partidul care l-a pus, si ce va face acel partid dupa ce va vi ales respectivul...

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Leutzu, dar tu maine nu mergi la targoviste? :D

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
drunk.gifdrunk.gif Si noi pe cine votam? drunk.gifdrunk.gif

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...