Jump to content
Sign in to follow this  
fm

Proiectoare plafon MATIZ !!!!

Recommended Posts

Vin si eu cu o problema care ma roade: daca se pot monta proiectoare pe barele de acoperis transversale la un Matiz, ceva de genul celor de la Jeep-ane.

De fapt de montat se pot monta, intrebarea este daca e legal sau nu.

Share this post


Link to post

...pori sa-ti montezi cate vrei, Numa' ca trebuie sa le tii acoperite prin oras... deci le aprinzi numai cand mergi pe campii... For off-road use only!

Da' te tine Matizu' sa faci d-astea? :shock:

Share this post


Link to post

Sprite a vrut sa spuna ca nu prea te lasa legislatia! Adica trebuie sa intrebi un nene politist de la circulatie (unul destept :P ) daca ai voie sau nu sa-ti pui aceste proiectoare si in ce conditii. De regula, cele puse pe masina trebuie acoperite cu huse (pe huse trebuie musai sa scrii DaewooClub.ro :P :P :P )

(PS: foarte-foarte-foarte curand imi voi monta un bull-bar :twisted: )

Share this post


Link to post
(PS: foarte-foarte-foarte curand imi voi monta un bull-bar :twisted: )

Nu ti-as recomanda. Alea de la Dacia papuc la vreun impact cat de cat mic indoiau lonjeroanele si mai bine risti sa zgarii spoilerul decat sa schimbi lonjeroanele.

Share this post


Link to post

Aveam o banuiala ca legislatia o sa fie contra. Asta e. Eu voiam sa pun proiectoare doar de fite, nu sa merg pe camp cu ea la vanatoare :)

Share this post


Link to post
Ia uitatzi ce am gasit la C&C Tuning

Bull bar pentru Matiz

De toata jena!

 

In schimb jentile sunt super.

Share this post


Link to post

La cat de inalt si ingust este Matziake, nu cred ca e o idee prea buna pt. un asemenea rand de proiectoare. In schimb... eu am o idee mai TRASNITA... as vrea sa imi montez niste proiectoare care sa le pun in bara fatza... in fatza radioatorului... e gratar-ul ala ... (intelegeti voi) si eventual si niste stoboscoape bagate in proiectoarele astea... Cand vi din spate cu viteza... PAC 2 flash-uri si stoboscoapele in actiune` :D

Share this post


Link to post

Domnule Ghengy daca tot esti din Constanta esti invitat sa arunci un ochi aici :thumbl:

Share this post


Link to post

Intrebare: daca astupi grila din spoiler cu proiectoare pe unde te astepti sa mai ia masina aer pt racire :-? .

Share this post


Link to post

Pai e simplu! Face una - doua gauri in capota cu niste prize de aer si a rezolvat problema :D

Ca sa nu mai zic de ce de loc o sa-si faca cu stroboscoape pe Matiz...

Share this post


Link to post

Proiectoarele pe care am pus eu ochii pt. moftul asta nu ocupa mai mult de 2% din suprafatza grilajului. Asa ca oi trai si oi vedea eu ce si cum. Deocamdata tre` sa imi schimb parbrizul...

Share this post


Link to post

@NFS - cand era sa zic ca esti carcotash, am aruncat si io un ochi si m-am jenat de jena lor. Chiar ca e de toata jena.

Hai LA MULTI ANI! si LA MULTI KM! :)

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Nu polonezi bre, coreeni! :D

Share this post


Link to post

Cel albastru.. tak pa ruski. Beautifulllll!!!

Share this post


Link to post

Salut,

am o intrebare, pentru cei care si-au montat proiectoare de ceata: chiar merita, ati constatat o imbunatatire semnificativa a vizibilitatii pe timp de ceata ?

 

Multumesc frumos.

Share this post


Link to post

Este mare diferenta.

Share this post


Link to post

E mare diferente...daca o sa mergi putin cu ele, nu o sa mai poti sa mergi fara...chiar si in oras.

 

La mine au ajuns sa faca si camionagii flashuri pentru ca nu au reglaj sa le las putin mai jos

 

Iti recomand cele poloneze...nu stiu daca am voie sa zic de unde...dar ma risc :P www.autodaewoo.ro

 

Sau cele originale...dar sunt de 2 ori mai scumpe.

 

La amble iti recomand montajul "in garaj", la service m-au tepat de 80 ron si nici macar nu au fost in stare sa puna un releu de 5ron.

Share this post


Link to post

Dau mult mai bine cele originale, eu am vazut odata chiar unele cu reglaj electric la 160RON setul.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...