Jump to content
Sign in to follow this  
Cla

Jante din aliaj pt Cielo

Recommended Posts

@maxtze: masina e okay, chiar imi place, dar te rog, te rog, da-i jos "pleoapele" alea.

Nu are rost sa strici asa o masina frumoasa cu chestiile alea.

 

Mie unul imi place foarte mult cum ii sta cu jantele astea, dar sunt constient de problemele tehnice care, probabil or sa apara.

 

Revin la rugamintea cu pleoapele...

Share this post


Link to post

Jantele au fost scoase cu,ceva timp in urma

Share this post


Link to post

Salut.

Am gasit in Cluj la Cora niste jante KM. Sunt pe 13, 4*100, 5.5j. Pret 230 RON / buc.

Ce ziceti, isi merita banii?

 

post-5363-1166602108_thumb.jpg

 

Multumesc.

fdv

Share this post


Link to post

KM insemna Kormetal?Daca da,in Pitesti sunt 170 Ron si in Bucuresti 190 Ron.

Share this post


Link to post

@wsc - Nu stiu exact ce inseamna. Cand ma duc data viitoare ma uit mai atent. Dar daca e asa, cam mare diferenta de pret. Calitativ oare cum sunt?

Share this post


Link to post

Daca "gamerul" are dreptate uita-te mai bine la ET.

Mi se pare cam mic - 30! :scarpin:

Share this post


Link to post

@gamerul - Astea sunt jantele.

@mvylo - Ce inseamna ET = 30?

Multumesc.

Share this post


Link to post

Pe bulevardul Basarabia la depozitul Lassa de anvelope. (Asta in Bucuresti)

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

Am gasit la cineva un set de jante pe 17 si ma intreb daca merg pe cielo atat ca design cat si tehnic.Astept pareri.Jantele au 2 distante 4x108 dar au si 4x100 :) >-

post-1554-1170254075_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Parerea mea e ca omori toata suspensia si nu numai cu jante de 17. Eu unul, de 15" nu as trece, hai maxim 16. ;)

Share this post


Link to post

Mersi Lao.Stiu ca esti in domeniu si iti voi da dreptate.Asa e,sunt prea mari si cred ca si 16 sunt mari si abia pe 16 poti pune 40 fara sa ai eroare la kilometraj.Oricum nu le mai cumpar deoarece am niste probleme acum .Dar iti multumesc de idee :) >-

Share this post


Link to post

Dasteptul ala cu Audiul din poza pusa de tine a pus cauciucul de pe fata invers...

Share this post


Link to post

Poate s-a gandit sa le uzeze uniform :D .

Share this post


Link to post

Sau poate cei de la vulcanizare au fost atat de "destepti" si omu nici nu a vazut

Share this post


Link to post

Nu.Omu stie ca e pus invers dar l a pus cum a apucat.

Share this post


Link to post

Dat fiind profilul anvelopei cred ca pe un carosabil umed o sa aiba ceva probleme cu aderenta

Sfatuieste-l sa il puna asa cum trebuie :thumbl:

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Oricum profilul ala nu prea e indicat pentru carosabil umed, asa ca poate sa le intoarca si de 100 de ori... numai sa nu le puna de pe spate in fata ca alea sunt varza...

Share this post


Link to post

Nu v-ati gandit ca poate omu merge mai mult cu spatele, caz in care anvelopele sunt montate corect! :) )

Din cate imi dau seama dupa profil guma este GoodYear Eagle F1 GSD-3, guma excelenta pt. ploaie.

Share this post


Link to post

Ce parere aveti de montarea unor jante Dotz Daytona pe cielo sau espero.Am gasit pana la urma in 4 prezoane pe 16 (5,5 mil buc).Credeti ca e bine sa fac un compromis in ceea ce priveste latimea,deoarece astea au 7j si eu vroiam de 7,5j?

post-1554-1170953802_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Si pe 7,5J ce anvelope vroiai sa-ti pui ? Cumva 195/50/R15 ?

Share this post


Link to post

Nu bineinteles ca nu.Dar de ce ?Crezi ca ar atinge?Cele de 7,5j aveau sa fie incaltate cu 205 sau 215 pe 45.Daca as pune 50 pe 16 ar da eroare in vitezometru,cred,atat pe espero cat si pe cielo si chiar daca ar rezulta un raport corect consider ca 195 e prea ingust pentru 7,5.Mersi de raspuns.P.S acum am vazut ce 195 50 pe 16 e bun ptr espero dar totusi nu cred ca sunt suficiente ptr 7,5.

Edited by geti

Share this post


Link to post

Jantele cu latimea de 7.5J sint prea late pentru anvelopele de 195.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...