Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Voi ce masina ati alege ? :-)

Recommended Posts

Dupa ce l-am ajutat pe NFS sa-si ia laptop :mrgreen: va rog frumos, daca putetzi sa ma ajutatzi si pe mine sa-mi i-au o masinutza.

Deci (sa nu va abatezti de la datele problemei va rog, pe cit posibil :mrgreen: )

 

Se dau datele problemei:

9000 euro, nici un euro in plus sau minus, fara plecari afara sau adus masini de afara, fara LOGAN :evilfork: eventual poate sa fie si second hand, pe GPL sau motorina ( :mrgreen: ), masina de plecat si la skii iarna (deci nu Fiat Punto sau Matiz ca am deja), nu exista varianta leasing sau imprumut de la banca. Masina trebuie sa aiba AC.

Varianta mea ar fi :? Cielo EXE lpg. Hai please, combatetzima, ca la 9/11 nu va intrecut nimeni :mrgreen: !

Share this post


Link to post

Păi, deja văd că ştii ce vrei. Şi cu criteriile impuse, cred c-ai eliminat cam 80% din oferta pieţei. Sincer, eu acum cu banii ăştia mi-aş lua o Lada Niva 4x4.

 

De ce ?

 

- mi se pare adaptată la condiţiile de drum (prost) din .ro

- fier rusesc

- motor nou, cu injecţie multipunct şi EURO 3,

- integrală permanentă şi diferenţial blocabil

 

Mai multe la http://www.lada.ro/4x4.html. Preţ, 9600 EUR cu toate taxele incluse.

Share this post


Link to post
mi-aş lua o Lada Niva 4x4

 

Ai draq rusi, la pretul asta o vind cheala-cheala. http://www.lada.ro/accesorii.html. AC-ul 1170 euroi in plus :flaming: . Sa avem incredere in rusi? Nu arata rau in poza.

lada_thumb.jpg

Share this post


Link to post

la 9.000 euroi poti sa-ti gasesti un Jeep Cherokee la mina a doua sau un Wrangler, si sa pleci in vacanta cu benzinaria dupa tine :lol: :roll:

Share this post


Link to post

Iuzar, mai am zis treaba aia cu skiuriile, dar principala intrebuintzare ar fi circulatia zi de zi in Bucuresti. :mrgreen:

Si oricum alea 4x4 in Bucuresti o iau de la 15-17 l/100km incolo! :smartguy:

 

Stii ca m-a bate gindul si la o Leganza la 50-70.000 km si piele ca sa ma dau ciumec! :mrgreen: Si evident ca dupa aia trebuie sai pun gas ca altfel :wallbanger:

 

Uite ceva-ceva e asta de la car4u, dar e pe benzina :(

 

SKODA - FABIA Style

Capacitate cilindrica: 1400(cmc) Putere: 64 CP

Combustibil: Benzina Cutie viteze: Manuala

Tractiune: Fata

Nr usi: 5 Nr locuri: 5

Caroserie: Hatchback Culoare Metalizata: Argintiu

Fabricatie: 2003 Km rulati: 11000

Pret:9000 €

Dotari:

+ ABS + Air conditionat + Airbag

+ Alarma + Computer de bord + Geamuri electrice

+ Inchidere centralizata

 

Observatii:Imobilizator electronic. Carte de service la zi. Impecabila. O masina noua (2004 ) din magazin costa 10241 euro.

Share this post


Link to post

Ar merge frumos de tot o Leganza... Si mai raman si bani...

Share this post


Link to post

Da, ai dreptate dar toate leganzele care le-am vazut eu pe internet sint la Autovit, care stim cu totii e plin de samsari. :(

Share this post


Link to post

Te ghidonez eu unde trebuie, aveau Leganze din 2002, intre 55 si 78k km, cam pe la 7300-7900EUR (eventual poate se mai reduce). Mai e un Audi A4 din 1996 cu 7500EUR , si cine mai stie ce apare. Iar acolo ti se spune exact ce stie fiecare masina si care i-a fost istoricul.

Share this post


Link to post

...la autonet cumva, Viper?.... :lol: :lol: ...cunoastem,cunoastem, de acolo ti-ai luat salupa cea frumoasa a ta...si ne place si sit-ul :lol: :leghump: :leghump:

Share this post


Link to post

Aaaaa, nu... Nu de la Autonet...

Share this post


Link to post

Ar mai fi ceva, daca VIPER e fan Leganza hai sa inroduc si optiunea asta, dar trebuie sa-i pun eu gazul :( :

 

DAEWOO LEGANZA BERLINA 2,0 I 133CP VISINIU METALIZAT

Pret: 8,300 EURO An fabricatie: 2001 Carburant: Benzina

Rulaj: 45,300 km Capacitate: 2,000 cmc Putere: 133 CP

Locatie:BUCURESTI Inmatriculata RO

Dotari:

CUTIE AUTOMATA; GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; OGLINZI INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; 2 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA; MASINA ESTE IN PERFECTA STARE DE FUNCTIONARE. NUMARUL DE KILOMETRII ESTE REAL. PNEURILE SINT CELE ORIGINALE.

Share this post


Link to post

Poti sa pui pe lista ta si un Opel Astra caravan DTI din 2002 :wink: ca's super si n-ai nevoie de gaz . La mine e optiune batuta'n cuie peste un an-doi . :lavolan: ...si ramin in familie doar e GM . :wink:

Share this post


Link to post

Bun ISO ai dreptate da' de unde pot sa iau asa ceva?

Share this post


Link to post

Ei :scarpin: pai cauti pe net , cumperi ziare , bati tirguri , mergi pe la reprezentanti Opel . Vezi ca pe autovit e o firma din Gheorghieni care aduce Opel si se pare ca nu le meshteresc la Km . Si apoi stai in Buc nu ? sau nu-ti da voie navasta pe strada ... :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Si apoi stai in Buc nu ? sau nu-ti da voie navasta pe strada ... :lol:   :lol:

 

Ce are sula cu prefectura? :flaming: Si apoi, am impresia ca vorbesti din experientza personala de ai avansat ipoteza asta! :mrgreen:

 

Acum lasind gluma la oparte :mrgreen: ce mi-ai zis tu stiam si eu sa fac. Ma gindeam daca sti o sursa sigura ca sa scutesc tot tambalaul ala cu cautatul! :eyespin:

Share this post


Link to post

Hai nu te supara ca masina trebuie sa placa si nevestii :ontopic: , oricum in Buc ai mai multe variante si treaba cu cautatu' face farmecul operatiunii ... :wink:

 

Ne spui si 9 ce-ai ales nu ? , mai nasol cu spritzu' de dupa ca sintem multi ... :lol:

Share this post


Link to post

Sotzia are Matiz E/AC. E problema sa am io, in locul daciei din '99! :evilfork: Deci treaba cu placutul consoartei s-a rezolvat! Am mina libera! :love:

Daca iese bine treaba cu spritzul + friptane (ca nu merge fara) se rezolva, problema e sa vi tu in Bucuresti! :drinkers:

Deci sa facem un mic sumar:

Masini noi:

Cielo EXE lpg

Vaxxi: Lada Niva de la lada.ro (s-a rezolvat greseala :satraiti: )

SH:

Viper: Leganza

Iuzar: Jeepane (+ benzinarie :mrgreen: )

Iso: Opel TDI (negasit inca :mrgreen: )

Si cu voia dvs. ultimul pe lista :mrgreen:

Eu: Fabia, Octavia Elegance de la astia

Share this post


Link to post

Dar sigur astepti sa-ti spunem(convingem) sa cumperi Cielo LPG . 8) Eu personal nu cred ca face bani de nou adica 9.200 euro(sau mai putin ca e la reducere acum) . Parerea mea mergi pa Astra G ca e ieftina si la intretinere , arata bine , spatioasa in ciuda aparentelor , fiabila , etc . :wink: Cit despre spritz sa spapi tu de dacie si nu e nevoie sa bei c'o sa te'mbeti de bucurie . :lol: :beerchug:

Share this post


Link to post
Dar sigur astepti sa-ti spunem(convingem) sa cumperi Cielo LPG .  8)  

 

De unde ai ghicit? :mrgreen:

Share this post


Link to post

Da, doar Opel Corsa C ar merge (9100 euro/11.000 km) Restul e mult peste posibilitatziile mele financiare sau au rulaj peste 130k km (cam mult)

Opel Corsa C nu e prea mica pt. un barbat :mrgreen: (si familie very ocazional) Sa spun drept arata fain si are dotari super!

Share this post


Link to post

Dar un Peugeot?

Un 206 pe benzina, motor de 1.4, cu 5 usi, cred ca merge si la ski, arata bine si e cam pe acolo la pret!

Share this post


Link to post

Bre, te bat :D unde am zis eu că Niva e second-hand ?!?! e nou-nouţă ! Iar motorul nu e chiar american, aşa că nu rupe prea mult la consum.

 

Fabia mi se pare că e "celebrul" motor SDI, de care te rogi cu :cadelnita: sa tragă în depăşire.

Share this post


Link to post

Da au niste preturi la DI-Bas :shock: de mori . Cit despre tirguri si nu numai acum e vremea sa vinzi ca preturile au sarit ca de lumea cumpara dar asta e treaba masini se cumpara "masiv" primavara si toamna deci acum e "anotimpul" sa-ti vinzi mashina si cind da frigu' sa cumperi . Perioada recomandata sfirsitul lui ianuarie - februarie pina incepe sa se incalzeasca iar , "normal" vorbesc de SH , dar in ultima vreme se potriveste si la cele noi . APP pe autovit era un tip Dan care vindea Ford Focus NOU(foto in showroom) 1,4 benzina , ac , geamuri , etc PRET 10.650 :shock: euro taxe incluse .

 

P.S. Da' poti sa incerci si cielo nou la vreo reprezentanta ca nu se stie , daca te indragostesti instant . :kiss: :gothigh:

Share this post


Link to post
Bre, te bat :D unde am zis eu că Niva e second-hand ?!?! e nou-nouţă ! Iar motorul nu e chiar american, aşa că nu rupe prea mult la consum.

 

Fabia mi se pare că e "celebrul" motor SDI, de care te rogi cu  :cadelnita: sa tragă în depăşire.

 

Sorry VAXXI, :mrgreen: :satraiti: :veneratie: am avut o scapare!

 

@NFS: Da, interesanta optiunea cu Peugeot!

Optiunea 1

Optunea 2

(Na, am invatzat si eu sa fac asa, ca sa nu ma scriu 1 km de adresa web)

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...