Jump to content
Sign in to follow this  
vbocan

Site-ul www.dacia.ro

Recommended Posts

Pana acu' vreo doi ani (cand am vizitat ultima data www.dacia.ro) la site-ul amintit era un muzeu al civilizatiei dacice. Ei bine, acum astia de la Renault l-au luat. Or fi oferit bani buni sau au avut un avocat bun? :!:

Share this post


Link to post

Tot muzeu al civ. dacice era si acum vreun an (cind am intrat eu ultima oara). Probabil ca au sarit Renault cu banu la greu... e cea mai plauzibila explicatie.

Share this post


Link to post

Pai conform legislatiei romanesti, in cazul in care ai cumparat un domeniu cu reacredinta (cu intentia de a-l revinde, numele este marca inregistrata la altii) se rezolva usor, dar din pacate nu repede. A se vedea cazul airfrance.ro, la care s-au judecat destul de mult. Nu ai nevoie de avocat super bun, ci cel mult ala care nu vrea sa dea domeniul.

Share this post


Link to post

Pai asta nu cred ca era cu rea-credintza. Era intr-adevar ce zicea si numele, o prezentare a provinciei Dacia (Burebista, Decebal, Sarmizegetusa - nu Nova, Solentza si Logan).

Share this post


Link to post

Era site-ul unui doctor roman (imi scapa numele) care a scos o revista la New York, "Dacia Revival". Tot el a scris o carte de referinta in domeniul istoric, o carte negata de multi istorici, cum se intampla de obicei, al carei adevar probabil ca va iesi la iveala mai tarziu, dupa cativa ani de controverse si dezbateri: "Nu suntem urmasii Romei!". Cateva fragmente din aceasta carte au aparut in "Revista Fenomenelor Paranormale si de Astrologie" condusa de Aurora Inoan.

Share this post


Link to post

Situl s-a mutat la www.dacia.com si s-a "transformat" in arta contemporana

Share this post


Link to post
Tot muzeu al civ. dacice era si acum vreun an (cind am intrat eu ultima oara). Probabil ca au sarit Renault cu banu la greu... e cea mai plauzibila explicatie.

pai si acum e tot un muzeu al aceleiasi civilizatii :lol:

apropos de treaba asta, am inteles ca dialog (orange-ul de pe timpuri) a platit bani buni pentru domeniu. domeniul fusese luat de un dealer sau ceva de genul asta.

acum vad ca are contentul de la orange :lol:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...