Jump to content
Sign in to follow this  
claudiu78

Chevrolet Aveo In Emisunea Autoforum

Recommended Posts

Ma rog, in circumstante atenuate dar nu atenuante, putem muta focusul dincolo de obiectivismul somat de bani.

Share this post


Link to post

Offtopic:

Subiectiv esti atunci cand omiti deliberat ceva (de regula un 'ceva' corect).

Omul, ca subiect, poate fi obiectiv ? Intrebarea-i retorica si nu asteapta raspuns.

 

Ontopic:

Emisiunea este creatia unui subiect si prezinta punctul lui de vedere, simplul fapt ca a facut o selectie a unor pareri (subiective) este tot o atitudine subiectiva. Atata timp cat, la analiza unei masini nu sunt aduse argumente tehnice, cifre de performanta, eventual, in comparatie cu cifrele altei masini din clasa respectiva, prezentarea este o creatie de autor. Pentru majoritatea potentialilor cumparatori, acest gen de prezentare este suficienta pentru a-si construi o imagine. Ceilalti aleg alte surse de informare.

Nu inteleg de ce trebuie sa discutam deontologia demersului, mai ales atunci cand nu avem nicio legatura cu aceasta meserie. Realizatoril poate fi judecat de colegi si de el insusi. Noi putem spune doar daca emisiunea ne-a placut sau nu. Personal, ma uit rar la acest gen de emisiuni, nu sunt targetul lor.

Share this post


Link to post
Offtopic:

Omul, ca subiect, poate fi obiectiv ? Intrebarea-i retorica si nu asteapta raspuns.

Demi-off-topic: Desi-i retorica, si nu doar de dragul conversatiei, eu cred ca da, Subiectul ar putea fi Obiectiv, daca se transforma in Observator (nu ala de pe antena).

Share this post


Link to post

Observatiile sunt trecute prin filtrul propriu, innascut si modificat de experienta de viata, blabablabla... deci sunt subiective si ele.

Share this post


Link to post

Asa...

OFF: A trebuit sa fac demersuri ca sa spun si eu o vorba aici. Sunt unii care n-au ce face si isi varsa plictiseala in remarci "intelepte" pe unde apuca. Mergeti nene in parc si tineti un speech!

ON: Nu m-am uitat la emisiunea asta pana cum, dar am vazut si eu filmuletul si as spune ca ideea e minunata. Cum asaaa? Pai, ziceti ca ce mai e si asta, de ce sa reia replici de pe un forum, cand lumea poate intra pe forum? Fals! Din cele cateva mii de Kalosi care s-au vandut, cati sunt pe forum? Mai inmultim cu ceva ca sa aflam numarul celor care poate s-au "ospatat" pe aici si tot stam... rau. Deci oamenii ofera pe alt canal, fix ce si-ar dori fiecare doritor de o masina: parerea altora despre ea, eventual a celor ce au asa ceva sau macar mai "avizati". Smecheria lor e ca scapa de scenariu. In schimb s-au straduit sa asorteze cat de cat imaginile cu parerile. Din pacate (boala la toate emisiunile TV despre masini), ritmul prezentarii e mult prea alert, dar asta e rolul imaginii, mai mult de... momeala. Inregistrarea emisiunii si punerea la dispozitie pe net e un plus.

Nu am remarcat insa (atat cat am vazut) nici o trimitere catre www.daewooclub.ro sau... similar, ceea ce mi se pare inadmisibil. Zic ca e momentul sa punem un copyright pe parerile exprimate aici. Se poate gasi o formulare pentru a face "exploatatorii" de informatii sa fie ceva mai "galanti" cu... parerea mea.

Share this post


Link to post

7.3 Informaţiile forumului sunt publice, iar răspunderea pentru conţinutul mesajelor aparţine în întregime autorilor lor. Conform "Legii nr 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe", este interzisă folosirea informaţiilor existente într-unul sau mai multe mesaje fără acordul scris al autorului sau autorilor. Este permisă citarea unor porţiuni dintr-un mesaj numai dacă se precizează sursa în formatul: "Sursă: Forum Daewoo & Chevrolet Club România - http://www.daewooclub.ro, http://www.chevroletclub.ro".

Share this post


Link to post

Au precizat sursa - daewoo club punct ro.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...