Jump to content
Sign in to follow this  
mmarian

Pescuit...

Recommended Posts

Eu mergeam la Bila...cred ca 1 ca am inteles ca-s mai multe...dar anul asta, nu am ajuns decat odata si a fost naspa...nu s-a miscat nimic.

O stiuca as vrea si eu acum, poate organizam ceva...

Share this post


Link to post

daca ai timp si bani,sa te duci pe lacul trei iezere ( e in delta...de la mila 23...cam ora de mers cu barca cu motor )...e absoluut superb lacul. acolo am prins ceva stiuca...frumoasa (2-3 kg)

dar de...era in august...pe la sfarsit. acum rupe stiuca...am auzit ca niste baieti ar fi luat o barca de stiuca(in august...cand am fost eu)... si eu cu un rpeten am prins aproximativ 20 bucati...

 

am fost cu niste baieti,asta vara la cernica...dar eu nu am prins nimica :( ei au luat 6 carasi (cei 2 prieteni) la 400-500 grame bucata. a mers slab. acolo nu ai voie sa iei crapul acasa...e aiurea rau.

Share this post


Link to post

stiti cumva .. pe la poalele nehoiului se prinde ceva in perioada asta?

Share this post


Link to post

Am fost anul trecut in Delta si mi-am rupt masina, la propriu..era forduletul meu cu grila sparta, compresorul AC trosnit radiatorul atarnand...nu mai vorbesc de scut..

Am ramas cu cortul iar peste noapte a plouat...imposibil de iesit cu masina din acele locuri...pe undeva langa Mahmudia...

Nu mai vreau delta, ca nici peste nu am prins :wallbanger:

Share this post


Link to post

exact acelasi scenariu l-am avut eu anul asta.difera doar locatia.eu am fost dupa gorgova, exact unde se termina drumul.ploaie, masina impinsa cu aproximatie vreo 20 de km.cu indulgenta 10 a mers neajutata iar 10 erau cu piatra.total 40 km.ne-am strans vreo 10 masini care vroiam cu orice pret sa iesim de acolo si ne-am impins unii pe altii.peste probabil ca era in apa dar eu i-am vazut doar nuanta(culoarea mult spus).avarii: un pasaj de la roata spart si aruncat pe marginea drumului pt ca agata, al doilea scos ca sa fie simetric(il am si acum prin debara).la spalatorie masina a fost taxata ca si jeep f murdar, iar ultimele 5 kile de noroi adunate intre scut si motor au cazut la ultima revizie.

Share this post


Link to post

Eu sunt amator in ale pescuitului, dar de mult tot vreau sa ajung la o partida de pescuit in weekend. Daca mai mergeti dati-mi si mie un reper. Daca timpul imi permite vin cu placere.

Parerea mea este ca e bine sa facem diferenta intre mersul la pescuit si iesitul la picnic (cu bere, gratar, etc.), nu cred ca exista persoane care pleaca la 5 dimineata de acasa ca sa mearga la picnic, si daca te apuci de pescuit la 9 fac misto pescarii de tine. ;)

Eu insa sunt gata sa merg la oricare dintre variante. :thumbl:

Share this post


Link to post

pe la munte se mai prinde ceva in perioada asta?

Share this post


Link to post

Si eu sunt pescar inarait nu am fost anu asta decat de vreo 5 ori la peste dar a fost foarte frumos si toate partidele au fost super reusite!!! Dac veniti prin zona sunt bucuros sa va duc in cateva locuri (Rasova ,Seimeni ,canal Dun M. N ) :) >-

Share this post


Link to post

He he he... pai daca tot e sa ne laudam cu capturile noastre... take a look at my profile :> :banana:

Share this post


Link to post

nice...cu acelasi peste am facut si eu poza. Pe aceeasi balta- de treaba paznicul. =))

Share this post


Link to post

@dreaQ: :) ) :D

Share this post


Link to post

:> aia e de anu' trecut anu asta saptamina viitoare declar deschis sezonul oficial de stiuca

 

cachi pe batz la toti unditarii si mulinistii din forum :thumbl:

Share this post


Link to post

keluboss unde te duci tu la stiuca ca vreau si eu ..si habar nu am de balti de stiuca..please help [-O<

Share this post


Link to post

Vreau si io la stiuca, unde se intampla asta pe langa Bucuresti?

Poate organizam ceva...

Share this post


Link to post

la tancabesti,cica s-ar prinde stiuca...

eu am fost la un prieten(are vila pe malul lacului) anu trecut...cu barca !!(lui) m-am simtit ca in delta,numai ca nu am prins nimic.

unde se prinde...e pe partea cealalta a lacului...

Share this post


Link to post

:> topoloveni private balta circuit inchis.

 

Nu stiu cum mai e pe pasarea dupa inundatii ca si acolo era stiuca frumoasa il populasera recent

saptamina viitoare merg sigur si daca nu ma duc la topoloveni va dau detalii exacte cit de batz si cum merge

Share this post


Link to post

o poza mai veche :

post-285-1130701159_thumb.jpg

Share this post


Link to post

nu se vede prea bine dar iata

post-1189-1130705187_thumb.jpg

Edited by mugur

Share this post


Link to post

Da chiar iarna asta merge careva sa dam la copca? Nu stiu nici un loc, dar ar fi frumos ca vreau so incerc si pe asta :) Poate prind si eu ceva ca n-am mai fost de mult la pescuit si am cam pierdut maiestria :D

Share this post


Link to post

deci la copca nu te sfatuiesc sa mergi decit daca esti cel mai sanatos om din lume. Trebuie sa fii bine abtiguit ca sa rezisti pentru ca daca mai prinzi si un firicel de alizeu pe la fund :shock: :shock: :shock: dupa 2 ore esti bun de tinut salamuri la subsoara in loc de congelator :mrgreen:

Share this post


Link to post

alta poza..la cornetu

post-1189-1130877706_thumb.jpg

Share this post


Link to post

e atunci o sa fac din pescuit un sport extrem :D , dar singur nui amuzant...Mai vrea careva iarna asta sa ne aventuram, poate prindem si noi ceva :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...