Jump to content
Sign in to follow this  
zack

"Hummer" romanesc

Recommended Posts

am auzit ca se va face hummer in romania (am impresia pentru armata).

o avea legatura ceva cu craiova ? :-?

Share this post


Link to post

nu. alte orase pot intra in jocul asta, mai "dotate".

Si despre ce ar fi vorba de fapt? asamblarea in colectie CKD a monstrului, eventual cu o motorizare mai "europeana"; mie asa mi s-a aratat din reportaj.

Share this post


Link to post

Am vazut reportajul, nu este Hummer, este ceva in genul acestei masini, are un caracter exclusiv militar, ceva intre un tot- teren si o tancheta. Va fi produs la una din uzinele specializate in tehnica militara.

Share this post


Link to post

Adica la Plopeni, ce o tot dam cotita :D . Si in plus, singura asemanare cu Hummer este caroseria... Motoarele si interioarele sunt made in Ro. Din pacate.

Share this post


Link to post

Ce treaba mai au interioarele cu o masina militara?

Cu motoarele, probabil o sa fie hazliu sa faca figuri in mijlocul vreunei mlastini. Am vazut la TV ca tancurile T85 made in romania parcurg in medie 17 km fara sa se defecteze ceva...

Share this post


Link to post

Platforma, transmisia si cutia de viteze sunt aduse din Statele Unite. Despre motoare ai sa razi dar am vazut IMS-uri militare in Bucegi tractand Hummer la un exercitiu militar comun :D

Share this post


Link to post

IMS a fost cea mai fiabila masina de pe la noi ...si acum mai vad cite una "originala" cu motor pe benzina ...care are un sunet aparte .

Oricum hammerul si-a dovedit abilitatile in multe razboaie si cred ca daca s-ar face la noi ar fii bine sa copiem si noi cite ceva :D

Share this post


Link to post

cateva capturi de la tv

si cateva pareri

hummerul e depasit pana si la americani, are 25 ani de cand se produce, ei au de gand sa faca un nou model..

echivalentul hummerului la noi era TAB-ul, oricum, ca si utilitate pt romania si in romania.. e cam zero(hummerul)

http://www.dtrn.ro/forum/download.php?id=2139

http://www.dtrn.ro/forum/files/thumbs/t_im..._tv__3__984.jpg

Share this post


Link to post

Avem doar un bun poligon de testare off-road pe strazile din Bucuresti, nu?

 

Cu stima,

Costel

Share this post


Link to post

ultimul chiar pare de rapus dusmanul, la restul as iesi la ele si cu pistolul cu aer comprimat :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...