Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Sugestii

Recommended Posts

Oameni buni, MF inseamna "manual focus". Acum nu stim, e focus din butoane sau e pe inel? Are si filtru? (de particule :D )

Si eu am pus poza mea la avatar, insa se vede rau. Oricum, la ce moaca am, nu se ingramadeste nimeni sa ma vada. E buna initiativa de a pune niste poze mai marisoare, ne putem recunoaste usor in anumite situatii. Cand am fost la prima intalnire la Bicaz doar pe vreo 3-4 ii stiam din poze.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Manual faci? Pe obiectiv?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Oameni buni, gata. Caterinca e in alta parte.

 

 

PS: Pozele nu se pun aici!

Share this post


Link to post

Să-mi dea şi mie cineva drumul, please, la un topic deschis la Talcioc aseară...

Sau dacă l-am postat cumva aiurea ori something şi nu a fost aprobat, să-mi spună şi mie cineva.

 

Şi, ca să fiu on-topic, sugestia e să nu se mai aprobe concedii, pauze, ore de somn sau similare pentru moderatori (mai ales cei de la bursă) <:-P :) )

Există membri stresa(n)ţi (ca mine)...

Share this post


Link to post

Am observat ca postul de reclama (probabil are si un nume sezi, gen MF :) ) a devenit lanterna rosie.

Sincer, desi ma enerveaza oricum, mi se parea mai simpatic pe penultima pozitie. Cand ajungeam la el stiam ca trebuie sa mai bag un scroll ca poate mai e ceva interesant la coada.

Pe linia asta, cel mai spectaculos zic ca ar fi sa aibe o pozitie aleatoare in pagina. Devine suspansul mai adanc.

Share this post


Link to post

Învăţaţi de aici "autocorect" pentru forum:

post-3777-1218726906_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca tot nu primesti raspuns, barem insisti... :)

 

Butonul ala de Reply, care le joaca la atatia feste, pricinuind o groaza de mod edit-uri cu rosu, etc. nu s-ar putea scoate de tot? Zic ca nu ar fi mare scofala pentru userii care chiar "slalomeaza" sa dea Quote+AddReply.

Share this post


Link to post

Sugerez ca cineva să-şi facă timp să editeze topicurile de tipul "Utile, discutate, rezolvate", pentru că unele dintre linkurile de acolo sunt către secţiunea privată a daewooclub şi nu funcţionează corect.

Nu de alta, dar uneori ne mirăm că userii mai noi nu găsesc diverse chestii şi deschid topicuri aiurea...

 

Pentru topicul de aici, spre exemplu, linkurile de mai jos nu merg decât după relogare pe daewooclub. Aşa că le redau direct corectate (cu gmclub), pentru a putea fi copiate şi modificate în postul original:

 

Biblioteca Legislativa

Decodor VIN GMDAT 2004

Demontari finisaje interioare KALOS

Rezumat la Reset ECM + Iddle Learn

Limitare turatie Kalos 1,4 DOHC

Limitare turatie Kalos 1,4 SOHC

Lipire oglinda retrovizoare

Manuale service GMDAT 2004 - by the way, ştiţi că http://chevy.mrmax.dp.ua/ nu mai mere?

Mica Biblioteca Legislativa

Rodaj. Despre. - ăsta e bulit şi nu ştiu către ce ducea iniţial.

Service: Rucom Craiova

Film la Viteza maximă la Kalos.

 

În texul roşu, primul "aici" e şi el bulit.

Share this post


Link to post

Mersi, am rezolvat. Daca mai aveti sugestii despre ce pot adauga acolo, astept.

Share this post


Link to post

Suge-stia e să păstrăm pentru posteritate, în varianta anonimizată, super piesele de Kalos, postate azi-noapte.

Acu'... sper că părţile anatomice anonimizate nu erau cu trimitere la maşinile unora dintre noi. =))

post-3777-1225603997_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sugestie:

Camp custom in Profil = Profesie (ce stie omul cel mai bine sa faca, teoretic)

Camp custom in Profil = Ocupatie (ce face omul, practic)

Share this post


Link to post

Se poate adauga "plugin-ul" de youtube pentru forum? Cel care iti embed-uieste in post filmuletul?

Share this post


Link to post

Da pluginul pe care l-au bagat cei de pe daciaclub? Ala care face ca daca dai clic pe o poza, nu se mai deschide in pagina noua ci isi face zoom!!!

Share this post


Link to post

E simpatică "opţiunea" asta, de pe cele 2 forumuri, mai ales că are 2 niveluri de "zoom". Deşi, dacă e mult de muncă la instalarea ei, nu ştiu cât "merită"...

Share this post


Link to post

De ce nu se face topic general cu Intalniri Bucuresti in fiecare Joi ora 20:00 Sala Polivalenta???Si tre sa inchidem si sa deschidem topicuri in fiecare saptamana???

Share this post


Link to post

Erau timpuri cand pe Intalniri se scria mai mult, exista o cronica, se postau poze mai multe. Acum ideea de a deschide un topic permanent e buna, dar parca se pierde din farmec.

Share this post


Link to post

Si care ar fi motivul pentru care ar trebui sa scriem intr-unul? Atunci nu ar trebui sa existe nici o categorie separata pentru intalniri. Ar trebui ca forumul sa fie un fel de 4chan.

Share this post


Link to post

Deci.

Functioneaza groaznic de prost forumul.Eu sunt pe clicknet si am niste timpi de asteptare foarte mari ca sa incarce o pagina.Plus ca de multe ori nu incarca pagina.

Share this post


Link to post

Am o mica sugestie care mi se pare destul de pertinenta. Asadar, propun sa se inlature "aprobarea" unui topic la bursa pentru userii care au depasit un anumit numar de posturi ( 500, 2000, 3000) avand in vedere ca acestia cam stiu cu ce se mananca on-topicul unui astfel de ...topic, deci sunt rodati, experimentati.

 

Idem, se poate face acelasi lucru cu userii cu o vechime de x ani fara warn/ban/suspend, etc.

 

Motiv : e destul de enervant sa astepti sa ti se aprobe un topic pe bursa mai ales cand stii exact cum sa-l formulezi fara sa dai nastere la probleme.

In plus, moderatorii e si ei oameni, nu au mereu timpul fizic de a sari imediat sa aprobe un topic care poate este urgent.

Personal, a trebuit de multe ori sa rog pe cate un moderator sa-mi aprobe topicul cu pricina si nu m-am simtit grozav pentru chestia asta, omul poate mai mananca, mai isi incalzeste nevasta, etc.

 

Propun chiar si un sondaj de opinie cu " e o idee buna / tampita / nu ma intereseaza aspectul.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Nu-i o idee rea, dar nu merge implementata "din poignée" cu ce permite IPB-ul, insa am o idee despre cum s-ar putea face. Revenim :)

Share this post


Link to post

This post has been edited by ....: Yesterday, 05:46 PM

 

Se poate face scrisul asta mai mititel (decat scrisul din mesaj)? Cred ca ar da mai bine.

Share this post


Link to post

Sugestia lui Englishman e foarte bună şi din următoarea perspectivă: un anunţ creat la bursă la ora x şi aprobat la ora y apare efectiv pe forum la ora y, dar cu ora x. Astfel că userii care au mai trecut pe forum în intervalul x-y nu vor vedea noul topic în lista topicelor noi. Cum în w-e moderatorii cu atât mai mult le au şi ei pe ale lor, intervalul x-y e cu atât mai mare şi la fel şi lista userilor care nu văd topicul în cauză. De unde rezultă şanse diminuate de vânzare/ cumpărare.

 

Deci... variante:

- cea propusă de Englishman;

- "egalizarea" lui x cu y de către moderator la momentul aprobării topicului (adică postarea topicului cu ora aprobării - dacă e tehnic posibil);

- permiterea unui "up" din partea autorului topicului (doar unul).

Share this post


Link to post

@VAXXI Se poate face in asa fel ca, daca un topic nu s-a mai editat de mai mult de 60 de minute si apare "Today..." sau "20 octombrie...." fontul sa fie mai mic, iar daca s-a editat de mai putin de 60 de minute si apare, de exemplu, "50 minutes ago" fontul sa fie mai mare? Sau sa fie cumva scos in evidenta acest lucru...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...