Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Bancuri

Recommended Posts

Bula inta peste tasu cind o regula pe masa.tasu:

-Nu tie rusine? magarule.

Dupa ce trmina treaba se duce tasu sa il certe pe Bula ca nu a batut la usa,si cind deschide usa la camera lui ,Bula o regula pe bunica-sa.

-Ce faci nenorocitule?intraba tasu.

-Vezi nici tie nu iti convine cand o reguleaza cineva pe mata.raspunde Bula.

 

Share this post


Link to post

In 27 martie 2011 , ora 3.00 a devenit ora 4.00 sau ...

VORBA ROMANULUI : sambata noaptea, toate limbile s-au dat cu o ora mai devreme.

P.S.Va rog seriozitate.

 

 

Share this post


Link to post

...sambata noaptea, toate limbile s-au dat cu o ora mai devreme.

 

 

Neah, s-au dat inainte coane Wolfman! :thumbl:

Share this post


Link to post

O tânără la spovedanie:

- Părinte, eu… ăăă….

- Ştiu, fiica mea ce ai făcut, că suntem prieteni pe facebook, am văzut poze, am citit ce ai scris pe perete… mi-a fost îndeajuns

- Şi ce trebuie să fac ca să fiu iertată, părinte?

- Să dai like la 10 mănăstiri…

 

  • Like 2

Share this post


Link to post

Care-i diferenta dintre o cenusareasa si o printesa?

- Cam 6 beri..

Share this post


Link to post

Intr-o seara, saptamana trecuta, eu si sotia mea eram in pat. Dupa ceva timp eu am inceput sa ma incalzesc…. cand ea a zis:

- Nu pot acuma, nu sunt dispusa … as fi vrut numai sa ma tii in brate.

Am intrebat:

- CUM ?!?! Ce ai acum ?

Iar ea a zis cuvinte de care fiecarui barbat de pe planeta ii este teama sa le auda:

- Tu, pur si simplu nu intelegi nevoile mele emotionale pe care le am ca femeie, ca sa pot sa-ti indeplinesc nevoile tale fizice… ca barbat!

La privirea mea nelamurita, ea a raspuns:

- Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt, ci nu numai din cauza celor ce fac cu tine in pat?

Intelegand ca in seara acea nu va fi nimic, m-am intors si am adormit.

In ziua urmatoare l-am sunat pe seful meu si mi-am luat o zi libera, ca sa petrec timpul cu ea.

Am luat masa afara, iar apoi am dus-o intr-un centru comercial mare la sectiunea cu haine de dama. Am insotit-o pana ce ea a probat cateva costume scumpe.

Nu a putut sa se hotareasca ce sa aleaga, astfel ca am zis sa le luam pe toate.

A vrut si pantofi, care sa se asorteaza cu costumele, astfel ca i-am zis sa aleaga cate o pereche pentru fiecare costum. Am ajuns si la sectiune cu bijuterii, unde i-am luat cercei cu briliante.

Ce sa va zic … era tare entuziazmata. Precis s-a gandit ca sunt la un pas faliment.

Am crezut ca ma pune la proba cand a cerut sa-i iau si o fustita de tenis desi nu a jucat tenis niciodata…

- Da, sigur, iubita.

Aproape ca era in extaz. Zambindu-mi, in sfarsit a zis:

- Cred ca asta ar fi totul… Putem merge sa platim la casa.

Eu , abia m-am abtinut cand i-am zis:

- Nu pot acuma, nu sunt dispus.

Fata i-a devenit palida, falca i-a “cazut” si a zis:

- Cum ?!?!

- Am vrut numai sa tii aceste lucrurile in brate ceva timp … Tu pur si simplu nu intelegi problemele mele financiare pe care le am ca barbat, ca sa fiu in stare sa indeplinesc nevoile tale pe care le ai ca femeie ?

Si tocmai atunci cand privirea ei s-a oprit asupra mea ca si cum ar fi vrut sa ma omoare, am adaugat:

- Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt ????

 

 

 

 

:) )

 

 

 

  • Like 8

Share this post


Link to post

Un tip se trezeste dimineata cu o mahmureala groaznica. Merge la baie si privindu-se in oglinda, vede ca din gura ii atarna o sfoara:

- O Doamne, sper ca asta e Lipton!

 

  • Like 2

Share this post


Link to post

O nunta in scotia.

mirele si mireasa nu erau foarte tineri, si nici foarte frumosi. dupa ceremonie, mirele se duce la parintele care oficiase nunta, si dupa cum era obiceiul, il intreaba cat il costa.

parintele ii spune: " te las pe tine sa hotarasti, cat crezi tu ca merita nevasta ta"

mirele se uita lung la proapata sotie, si ii intinde 1 lira.

parintele se uita si el lung la mireasa si ii intinde 50 pence rest.

 

Un şofer de TIR cu o pofta nebună de-o centuristă, opreşte într-o parcare, i-a prima paraşută care-i iese’n cale şi o trage spre cabina tirului.

-Săsăsăsă şşşşttttiiiiii căcăcăcă eeeuuuuu ssssîîîîîîînt bîlbîlbîlbîită...zice parasuta

-Hai lasa dracu ca nu mă interesează pe mine că eşti bîlbîita! Taci şi fă-ți treaba! Şi fata chiar îşi face treaba! Şi o face mult şi bine! Dar la un moment dat zice:

-Săsăsă şşşşttiiii căcăcăcă eu ssssîîîînt bbbb...

-Ştiu, ştiu zise şoferul, eşti bîlbîita!

-Dddaaaa. Ddddaaarrrr ssssîîîînt şşşşi bbbbolnavă!

-Aoleu! Ce ai??

-Aaaam sisisisisi...

-Da Doamne sa fie măcar sifilis...!

 

Edited by Wolfman

Share this post


Link to post

- Va atragem atentia ca salariul dumneavoastra este confidential.

- Nu va faceti griji, si mie mi-e rusine sa spun cu cat ma platiti.

 

 

 

 

Intr-o companie este exact ca intr-un copac cu maimute:

 

Cele din varful copacului se uita in jos si vad doar fetze zambitoare.

Cele de mai jos se uita in sus si vad fundurile celorlalte.

 

 

 

Un tip se duce la doctor:

- Domnule doctor, aveti ceva pentru vanturi?

- Cum sa nu, uitati un zmeu, o sa va placa!

 

 

 

 

Un parlamentar roman invita cativa prieteni in Parlament sa asiste la un discurs tinut de el. Incepe el discursul si in timp ce vorbea mai lua cate o gura de apa.

Dupa o ora coboara la prietenii lui si ii intreaba:

- Ei, cum a fost? V-a placut?

La care unul din prieteni ii zise:

- Mai, la cat rahat ai mancat, ai baut cam putina apa...

  • Like 5

Share this post


Link to post

Care-i asemanarea dintre un peste si-un preot?

Amandoi spun: "mergi cu domnul"

 

ugly+fish2.jpg

Edited by Brainiac
  • Like 4

Share this post


Link to post

I: De ce romanii au dansuri saltaretze, cu piciorul sus?

R: Fiindca atunci cand romanii au aparut in spatiul carpato-danubiano-pontic, scoarta terestra nu se racise inca...

 

 

 

Un tip invita o fata la dans. Pe la jumatatea piesei tipul realizeaza cu surprindere ca ea parea sa se faca din ce in ce mai inalta.. si mai inalta... si mai inalta!

- Iarta-ma, de ce am oare impresia ca te inalti mereu? intreaba el cu oarece spaima in glas.

- Am un picior de lemn si ma invarti in sensul in care se desurubeaza!

Edited by Wolfman
  • Like 3

Share this post


Link to post

Intrebare la Radio Erevan.

-Ce face mireasa din Rusia, in prima noapte, sa nu murdareasca cearsaful ?

Raspuns:

-Se spala pe picioare.

 

-Care e asemanarea dintre o broasca si o domnisoara?

-?!

-Amandoua se tem de barza!

 

- De unde poti culege ciuperci indiferent de vreme?

- De pe centura.

 

Un barbat statea pe canapea privind un meci la televizor, cand auzi din bucatarie vocea dragastoasa a sotiei:

- Dragule, ce ai dori sa mananci la cina? Pui, vitel sau miel?

- Niste pui ar fi OK, zice el.

-Du-te naibii de nenorocit, zice nevasta-sa, o sa crapi in tine ciorba de fasole de ieri. Vorbeam cu motanul!

 

Profesor universitar al dracului, trece la examen doar pe cei super destepti sau pe cei cu haz:

Un student vine la examen imbracat in vanator. Profesorul intreaba:

- Da' care-i treaba? Ce-ai de gand sa faci imbracat asa la examen?

- Domn' profesor, am venit sa impusc un 5. Colegul de camera al acelui student cand afla cum a trecut acesta examenul, se prezinta si el la fel la examen!

Profesorul il intreaba:

-Unde ai venit asa?

Studentul: - Sa impusc un 5!

P: - Sezonul de vanatoare s-a incheiat!

S: - Nu conteaza...eu sunt braconier!

 

 

 

 

 

  • Like 7

Share this post


Link to post

CHITANŢA

de George Topârceanu

 

Tanţa, domnişoara Tanţa

E-o duduie foarte şic,

Zveltă, cu ochi mari şi negri,

Cap superb, năsucul mic,

 

Picioruşe lungi şi durde

Şi când se plimba prin Tei

Toţi birjarii o admiră:

- Ma, halal de mama ei!

 

Ce profesie are Tanţa ?

Uite, n-aş putea să spun;

Nici nu mă interesează

Chiar dacă o presupun.

 

Dar cum Tanţa-i delicioasă

Şi-are maniere fine,

Nici nu vreau să ştiu ce face,

Nici cu ce şi nici cu cine.

 

Ca vecini se mai întâmplă

Ca să-i cer un ac sau aţă,

Sau îmi cere ea o carte

Până mâine dimineaţă..

 

 

O vecinătate dragă

Ne-a prins zilele-n cătuşe

Că ades intru la Tanţa

Fără să mai bat la uşe.

 

Tot aşa-ntr-o seară intru

Era iarnă grea şi ger,

Şi-o găsesc în pielea goală

Stând lângă calorifer.

 

Năucit de frumuseţea-i

Dau să mă retrag un pic

Însă Tanţa-mi spune:

- Intră, intră dragă, nu-i nimic !

 

Am intrat şi beat de farmec

O-ntrebai plin de mister:

- Pentru ce stai goală, scumpo

Lângă acel calorifer?

 

- Fiindcă-a fost proprietarul,

Mi-a răspuns şăgalnic Tanţa

- Şi-uite mi-am plătit chiria,

Iar acum, usuc chitanţa.

Share this post


Link to post

Alo, casa Popescu?

- Da.

- Domnul Popescu?

- Da...!

- Aici maternitatea.

- Da?!?

- Soţia dumneavoastră a născut un băiat...

- Uraaa - s-a născut Vasilică, băiatu' tatii, frumos şi deştept, aşa-i pun numele, Vasilică, să n-am ambiţie dacă nu!

Şi fuge la maternitate, strigând din drum la toată lumea că s-a născut Vasilică, băiatul lui cel frumos şi deştept. Ajunge acolo, intră, vede pe culoar primul salon, cu o tăbliţă pe uşă: "Copii frumoşi şi deştepţi". Deschide uşa, intră strigând fericit:

- Heeei, Vasilicăăă...!

Nimic. Linişte. "Măi ce mama dracu'? Nu-i aici...?" Se mai uită, vede uşa a doua: "Copii urâţi şi deştepţi". Ce să facă, "Bine, dom'le, nu-i frumos da' măcar e deştept, îl bagă tata la băieţii deştepţi, ăia cu contractele de la guvern..." Deschide uşa:

- Salut, Vasilică, eu sunt tata!

Pauză. "Cum, dom'le, nici aici..?" Uşa a treia: "Copiii frumoşi şi proşti". "Treacă de la mine, îl fac actor." Şi intră:

- Vasilică?

Aiurea... Mai departe? "Copii urâţi şi proşti"... "E, asta e, e urât, e şi prost, da-i băiatu' meu, tot l-oi iubi..." Şi:

- Vasilică...

Vacs Vasilică.. Uşa a cincea: "Monştri congenitali, malformaţi, mutanţi, posedaţi, progenituri ale Satanei, 666"... Bagă un cap pe uşă, cu frică...:

- Vasilică...?

Nici aici. Şi ajunge în sfârşit la uşa a şasea - şi pe uşă scria doar atât:

V A S I L I C Ă

  • Like 2

Share this post


Link to post

Cum îţi mai merge căsnicia? îl întreabă un bărbat pe altul la cârciumă.

- Foarte bine, dar ceva parcă mă pune pe gânduri: ne-am mutat de la Oradea la Constanţa şi avem în continuare acelaşi poştaş!

  • Like 1

Share this post


Link to post

efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> efault Serif,Times New Roman,Times,serif"> efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> efault Serif,Times New Roman,Times,serif">Par efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">intele P efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">cal efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">e de efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">partea de parohia efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a dupa multi ani de efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">lujire. Pe langa ma efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a de adio efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">-au gandit efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a-i faca efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i un cadou. Ca pe efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">te tot a fo efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">t invitat efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i un politician efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">puna cateva cuvinte efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a-i inmaneze cadoul. Dar ca toti politicienii a intarziat efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i atunci parintele efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">-a gandit efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a umple timpul cu un di efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">cur efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">.

efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular"> Prima mea impre efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">ie de efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">pre parohia acea efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">ta mi-am facut-o cu ocazia primei efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">povedanii. M-am gandit ca am fo efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">t trimi efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular"> intr-un loc teribil deoarece primul care efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">-a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">povedit mi-a marturi efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">it ca fura efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">e un televizor, ca le-a furat banii parintilor, ca a mai furat efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i la locul de munca, pe langa faptul ca avea o aventura efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">exuala cu efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">otia efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">efului. In unele ocazii facea trafic efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i vanzare de droguri. efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">S efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i la urma a zi efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular"> ca i-a tran efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">mi efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular"> o boala venerica efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">orei efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">ale. Am rama efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular"> inmarmurit... efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">tupefiat... efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i foarte efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">periat! Dar dupa aceea am cuno efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">cut lume care nu efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">emana deloc cu ace efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">t individ. Mai mult, pot efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">pun ca a fo efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">t o parohie de oameni re efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">pon efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">abili, cu valori morale, credincio efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i, efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">i ca am trait aici ani minunati!

efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular"> In ace efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">t moment efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">o efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">e efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">te politicianul, a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a ca l-au chemat repede efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a ia cuvantul. Dupa ce efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">-a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">cuzat pentru intarziere a inceput a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">tfel:

efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular"> Niciodata n-am efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a uit cand a venit parintele in parohie... De fapt, am avut onoarea efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">a fiu primul care efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">-a efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">s efault Sans Serif,Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif"> INCE-Regular">povedit la el...

  • Like 5

Share this post


Link to post

- Alo, fabrica de masini de cusut Cugir?

- Da

- Cu Mimi, va rog!

- Care Mimi?

- De la focoase!

 

 

In mijlocul tribului de canibali, care executa dansul traditional inainte de marele festin, legat fedeles de totem sta un nefericit... La un moment dat, mana dreapta a capeteniei salbaticilor se apropie si il intreaba:

- Auzi, dragul meu... cum te cheama?!?

Cu un licar de speranta in priviri, acesta spune:

- John. Da' de ce ma intrebi?!?

- Pentru ca sa pot scrie meniul!...

Edited by Wolfman

Share this post


Link to post

Gheorghe, Vasile si Ion planuiesc sa plece la pescuit. Cand sa plece apare sotia lui Ion si spuse:

- Daca vrei sa ma mai vezi nu pleci nicaieri si vei petrece week end-ul cu mine.

In zadar se chinuie Ion sa ii explice ca planuiesc de mult iesirea asta ca are si el nevoie de timp pentru el , pur si simplu nu avea cu cine sa se inteleaga si pana la urma renunta iar cei doi prieteni se vad nevoiti sa plece singuri, Ajung cei doi acolo si il gasesc pe Ion pescuind. Foarte mirat Vasile il intreaba:

-Cum ai ajuns ma aici? Parca nu te-ai inteles cu sotia.

-Ba s-a intamplat ceva incredbil la nici jumatate de ora apare sotia imbracata intr-o costumatie foarte sexy imi pune mainile la ochii si imispune:

-Ghici cine?

Eu am raspuns iar ea m-a luat de mana si m-a tras in dormitor unde patul era plin de petale de trandafir si tot felul de jucarii erotice.

-Leaga-ma de pat , mi-a soptit ea.

Am legat-o dupa care mi-a zis ca pot face ce vreau eu drept rasplata.Eu atunci m-am urcat in masina si iata-ma aici.

 

 

  • Like 6

Share this post


Link to post

Doi lei vorbesc la telefon. Unul vorbea din Africa si unul din Columbia.

Cel din Africa zice:

- Frate, ne distram aici de numa-numa. Pandim antilope, le fugarim prin toata savana si apoi le sfasiem cu coltii si facem numa' sange in jur... super atmosfera...!

 

Cel din Columbia, cu pupilele dilatate:

- Dude, e prea multa vrajba intre voi!

Share this post


Link to post

Inceputul anului scolar, intr-un liceu din America ,diriginta le prezinta clasei un nou coleg: Sakiro Suzuki din Japonia. Incepe ora:

- Sa vedem, cine stie cel mai mult despre istoria Americii

Cine a zis: 'Libertate sau moarte!'?

Tacere de mormant in clasa, numai Suzuki ridica mana:

- Patrick Henry 1775 Philadelphia .

- Bravo Suzuki, si cine a zis: 'Tara este poporul, de aceea poporul nu poate sa moara."?

Suzuki:

- Abraham Lincoln 1863 Washington .

Diriginta se uita peste clasa si zice:

- Mi-e rusine pentru voi, Suzuki vine din Japonia si stie mai multe despre America decat voi!

Din spate se aude o voce:

- Pupa-ma-n cur Japo imputit!

- Cine a zis? intreaba diriginta.

Suzuki se ridica si zice:

- Generalul McArthur 1942 la Guadalcanal , si Lee Iacocca 1982 la sedinta actionarilor Chrysler.

In clasa iarasi liniste, numai din spate se aude iara:

- Imi vine sa vomit!

Diriginta striga:

- Cine a fost nemernicul?

Suzuki:

- George Bush senior catre Tanaka ministru japonez in timpul unei mese de serviciu, Tokio 1991.

Un elev se ridica si zice:

- Suge-ma!

Diriginta crizata:

- De ajuns! Cine a fost impertinentul?

Suzuki

- Bill Clinton catre Monica Lewinsky, 1997 Washington, Casa Alba, Biroul Oval.

Inca un elev se ridica si zicet:

- Suzuki asta e un rahat mare!

Suzuki:

- Valentino Rossi 2002 Brazilia, MotoGP.

In clasa e un haos total, diriginta lesina, se deschide usa si intra directorul:

-O adunatura de idioti mai mari ca voi n-am vazut in viata mea!

Suzuki:

- Traian Basescu catre Pogea ministru de finante la o noua sedinta de rectificare a bugetului si de creare a noi impozite, Bucuresti, ianuarie 2009

  • Like 5

Share this post


Link to post

Michael si Larry s-au casatorit in California. Nu-si puteau permite o luna de miere, asa ca s-au suit in avion si au aterizat la casa parinteasca a lui Michael din Calgary. Dimineata, Johnny, fratele cel mic a lui Michael se trezeste si o intreaba pe maica-sa daca Michael si Larry nu s-au sculat inca. Ea raspunde:

"Nu."

Zice Johnny:

"Stii, ce ce cred eu?".

Maica-sa:

"Nu vreau sa stiu. Mananca repede si du-te, ca intarzii la scoala!"

In pauza de pranz, Johnny vine sa manance acasa. O intreaba pe maica-sa:

"Michael si Larry nu s-au nu s-au trezit inca?".

Maica-sa:

"Nu."

"Stii ce cred eu?"

"Nu vreu sa aud ce crezi tu... Mars inapoi, la scoala"

Dupa scoala, Johnny se intoarce acasa si o intreaba din nou:

"Michael si Larry n-au coborat inca?"

Maica-sa, nervoasa:

"Nu."

"Stii, ce cred eu?"

"Of!... Hai, spune in fine, ce crezi tu?..."

La care pustiul zice:

"Noaptea trecuta, Michael a venit la mine in camera dupa niste vaselina si... cred ca i-am dat lipiciul meu pentru avioane."

  • Like 3

Share this post


Link to post

O tipa, tatuata din cap pana-n picioare, facea plaja la nudisti. Un tip vine langa ea, o studiaza din cap pana in picioare si o intreaba:

- Nu va suparati, aveti cumva pe pulpa stanga un tatuaj cu zambetul lui Iliescu ?

- Da!

- Doamna, cat il admir pe acest om… imi dati voie sa-l pup?

- Pupa-l domnule.

- Multumesc!

Pupa omul pulpa stanga, iar apoi intreaba:

- Dar pe pulpa dreapta este tatuat domnul Vadim?

- Da.

- Imi dati voie sa-l pup? Va rog mult!

- Pupa-l, dar te rog sa pleci apoi,ca-mi iei soarele!

Il pupa si pe Vadim, iar apoi intreaba din nou:

- Doamna, cumva intre picioare, cu ochii incrucisati, este domnul Basescu?

- Da.

- Doamna, lasati-ma sa-i dau 3 sule-n gura… ca atat m-a enervat cu taierea salariilor...!

  • Like 3

Share this post


Link to post

Ţiganul şi ţiganca vor să divorţeze.

- Ia zi, ţiganco, de ce vrei să divorţezi?

- Apoi, dom’ judecător, ţiganul ăsta nu-i de rangul meu!

- Auzi, ţigane, ce-ai de zis?

- Minte, dom’ judecător, ea nu-i de ranga mea!

.

 

 

 

Intr-o zi, tiganul ii da fiului sau 50 de lei si il trimite la piata sa cumpere o gaina ca sa aiba ce manca tot familionu la cina.

Zis si facut, merge puradelu la piata, ia o gaina si vine acasa.Tatal sau il astepta cu o foame de lup.

-D-apoi cat o fo' gaina aia mo pruncule?

-D-apoi numa 10 lei! raspunde fiul

-Pi da dice o fo' ase ieftina?

-Ca are sida, ma tata!!

Tiganul uimit incepe sa se infurie

-Dapoi vrei sa ne imbolnavim ma prostovane?

-Mai tata, io am luat gaina asta so mancam nu so f*tem!!!

 

 

 

Bula intreaba o colega:

- Stii limba engleza ?

- Da, spune colega.

Atunci zice Bula:

- Zi si mie cum se spune: gheata, ceai, picior ?

- Ice, tea, foot

Edited by Wolfman
  • Like 2

Share this post


Link to post

Un preot vrea sa arate enoriasilor exemple ilustrate ale pacatelor. Asa ca duminica inainte de slujba pune 4 limbrici in patru vase.

1) primul limbric intr-un vas cu alcool.

2) al doilea limbric intr-un vas cu fum de tigara.

3) al treilea limbric intr-un vas cu lichid seminal.

4) al patrulea intr-un vas cu apa limpede si curata.

Dupa ce tine slujba despre pacate si povesteste despre consecintele lor, preotul arata limbricii din vase.

Limbricul din vasul cu alcool era mort.

Limbricul din vasul cu fum era mort.

Libricul din vasul cu lichid seminal era mort.

In schimb linbricul din vasul cu apa curata era viu.

Preotul multumit de lectia sa intreaba.

-Ce invatatura putem scoate din ceea ce ati vazut?

Un batranel ridica mana si spune:

-Cat timp bei, fumezi si footzi, nu faci limbrici!

  • Like 7

Share this post


Link to post

Cica l-au prins pe Pinochio ca se masturba dupa un catalog de la IKEA.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...