Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Liniuţe cu Espero

Recommended Posts

Pentru Toma Necredinciosu (VAXXi parca) care nu credea ca se pot face liniute cu Espero, ii dau un link sa vada un filmuletz (1.4 mb) sa vada cum lasa in urma un Volvo...

 

http://iuzar.dap.ro/EsperoVsVolvo.WMV

Share this post


Link to post

volvo ala avea motor de matiz?? :lol:

 

acuma serios.. tata are un v40 cu motor de 2l de 140cp. ii dau rushine cu renata mea din 84 care are doar 125cp...

in schimb, la 180-190 volvo fashaie la drum intins..

e mashina pentru confort, nu pentru liniutze.. :D

Share this post


Link to post

Liniutze sa facetzi cu Tico/Matiz :) Dar sub 50-60m sa fie finish.

Share this post


Link to post

In film se aude un mare scartzait de roti, cred ca de la Volvo.. Pai daca el pleaca la liniutza cu rupere de aderentza, asa-i trebuie...

 

In urma filmului am fost provocat de un coleg cu Volvo 460 din '93 la o liniutza... Va zic rezultatele...

Share this post


Link to post

Sa ne tii la curent. Iti tinem pumnii. Aveti grija pe unde faceti liniutza aia. Safety inainte de toate.

Share this post


Link to post

vezi sa nu aiba un 460 cu motor de 1,7l turbo de provenientza reno.. au fost super motoare..

avea 120cp..

Share this post


Link to post

Pai cred ca 120cp are, si e din 1993... Eu oricum nu prea sunt interesat de idee, si aproape sigur nu o sa castig... Dar m-am cam jucat la semafoare si iese bine...

Share this post


Link to post

Ai idee si ce cuplu are? Si la ce turatie?

 

Pai cred ca 120cp are, si e din 1993... Eu oricum nu prea sunt interesat de idee, si aproape sigur nu o sa castig... Dar m-am cam jucat la semafoare si iese bine...

Share this post


Link to post

Las-o-ncolo bre... cu conserva aia de Volvo te lauzi c-ai invins ? :D

Liniuţe între 2 Espero se-acceptă.

 

Apropos, nu eşti primul care îmi zice "Toma necredinciosul" :P .

Share this post


Link to post

Sper ca nu te-ai suparat pt. Toma... si apropo Espero ala era tot cu cutie automata ca al meu dar era mai nou, 99 parca

Share this post


Link to post

Nu mă supăr ... dacă-mi dai şi un pont bun pentru ce ţi-am scris pe PM, mai accept încă o poreclă de-asta :D . Acu' mai degrabă v-aţi cronometra în cât faceţi 100 km/h ... unde găsim un aeroport deschis publicului ?

Share this post


Link to post

Oare la Strejnic (linga Teleajen, pe DN1) s-o putea? avem vreo legatura la Aeroclubul Romaniei? ca si eu as fi tentat de niste etalonari ...

Share this post


Link to post
Nu mă supăr ... dacă-mi dai şi un pont bun pentru ce ţi-am scris pe PM, mai accept încă o poreclă de-asta :D . Acu' mai degrabă v-aţi cronometra în cât faceţi 100 km/h ... unde găsim un aeroport deschis publicului ?

 

Very Offtopic: Daca ne legam de briu cate o centura care sa arate ca dinamita vom avea liber tot centrul Bucurestiului pentru liniute...nu ne mai trebuie aeroport...

 

On topic: Daca eram la Constanta cred ca ne puteam juca seara prin Mamaia, soseaua e super si inca nu a inceput aglomeratia de sezon... Doru si Mike.Omega s-ar putea sa stie :wink:

Share this post


Link to post

Exista undeva in apropiere de Bucuresti un autodrom unde te poti duce sa faci ce vrei cu/din masina ta. Dar unde, am uitat...

Share this post


Link to post

Viper, cumva în Tunari ?

Share this post


Link to post

Zau daca imi aduc aminte...

 

Oricum, daca gasim o zona "safe", acolo vin sigur, aduc si un pistol radar cu mine!

 

R1000.jpg

 

(Range = 20-125mph, eroare de +-1/2mph)

Share this post


Link to post
aduc si un pistol radar cu mine!

 

OffTopic: Viper se poate masura invers, adica iei in vizor un obiect stationar, mergem cu masina si verificam ceas&indicatzie radar.

Sint curios care e abaterea vitezometrului.

Share this post


Link to post

Iata o idee faina, abia asa vad cei ce au roti non-standard care e viteza reala. Doar ca si pistolul are acea marja de eroare de +- 0.8km/h...

Share this post


Link to post
Iata o idee faina, abia asa vad cei ce au roti non-standard care e viteza reala. Doar ca si pistolul are acea marja de eroare de +- 0.8km/h...

Fiind de +- 0.8km/h si nu in procente din viteza, mi se pare in limita acceptabila. Cite e o asemnea jucarie?

Share this post


Link to post

Daca nu l-a vandut omul, e vreo 400$. Pret pe site-ul producatorului = 795$. E nou-noutz, in gentutza originala, cu incarcatoare, diapazon de reglat pe frecventa, manual. Deci complet.

Share this post


Link to post

Eu am roti non-standard si as fi curios ce viteza reala am. Daca gasiti un loc corect let me know.

Share this post


Link to post

Parerea mea este sa ne abtinem cit mai mult posibil sa facem ture de viteza pe acolo, deoarece zona e patrulata des, sint tot felul de oameni care-si plimba catzeii si n-am vrea sa avem necazuri din cauza unui latrator care a simtit o catea in calduri; sa gasim un loc betonat/asfaltat suficient de lung si in afara drumurilor publice si ne dam pe acolo cit vor muschii nostri.

Share this post


Link to post

ca idee s-ar putea organiza o intalnire la mare in extra-sezon si ai loc de liniute, de ce vrei. ce ziceti? :twisted:

Share this post


Link to post

ti se pare amuzant nu? sper sa ajung joi sa vorbim/stabilim o liniuta ceva. ok?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...