Jump to content
Sign in to follow this  
wolu

Jante Matiz...

Recommended Posts

O mica diferenta tot trebue se existe, calitativ, avind producatori diferiti. Acum cine stie, poate ca alea la 120 sint mai bune.

Share this post


Link to post

aratau identic,poate chiar sunt mai bune,oricum daca se vand in cel mai bun magazin din oras cred ca-i marfa buna.o sa iau peste 3 lunisau pana atunci

Share this post


Link to post

Daca tot nu esti pe graba de a cumpara, tine-o in cautari poate gasesti mai ieftine, cu reducere sa zicem.

Share this post


Link to post

Am negre pe fata, si argintii pe spate. Alea negre "e" mai grele si se ovalizeaza la bufnai. alea argintii is mai usoare si se indoaie local la intalnirea cu craterele din strada.

Share this post


Link to post

in principiu nu ma grabesc ,si mi-as dori unele de aliaj dar nu prea scumpe.din pacate oferta nu-i prea generoasa

Share this post


Link to post

am gasit pe un site,HRS de 4,5 si de 5,5 made in taiwan.care ar fi dimensiunea corecta pentru 155/65/13?

Edited by calinjack

Share this post


Link to post

Ambele sunt corecte, dar cele de fabrica originale au 4.5.

Share this post


Link to post

Latimea

Share this post


Link to post

Pai sunt si 4,5 si 5,5 la acelasi pret.care ar fi mai de luat?

Share this post


Link to post

As opta pentru janta pe care cauciucul nu falfaie in curbe :D Dar care e janta aia..nu stiu...

Share this post


Link to post

HELP am nevoie de o parere ;cat de bune sunt jantele de tabla de asam/conex iasi?

ca si cele de origine tot am mai indreptat pe la ele .

 

se gasesc cam greu cele argintii ,multe sunt chinezarii pe la 130 ron bucata,iar cele asa zise de origine cam 210 ron.

 

problema e ca tre' sa-l incalt pe maty cu totul ,jante+anvelope si cam depaseste bugetul,prefer sa i-au anvelope mai bunicele.

Share this post


Link to post

Am cumparat vara trecuta 2 bucati deoarece cautam jante negre, se spune ca sunt mai rezistente (cele argintii sunt cam moi). La montaj am observat ca una era in regula, dar celalalta oscila usor (axul rotii nu era perfect perpendicular pe suprafata jentii). Cel care le-a montat mi-a spus ca nu exista jante de Matiz perfecte.

 

Pentru anvelope recomand Fulda EcoControl.

Share this post


Link to post

cat de bune sunt jantele de tabla de asam/conex iasi

 

Singurul produs distribuit de Conex Iasi pe care il folosesc este filtrul de aer ( mi se pare mai bun decat cele coreene ), restul sunt "petarde". Mai bine cauti la dezmembrari jante negre de la Matiz-uri mai vechi (`99 - `00 ) si iesi mai ieftin.

Share this post


Link to post

That is a good post dude i eventually got this before i wish too

Share this post


Link to post

pina la urma am gasit argintii in targ vitan,la un magazin dedicat coreenelor ,la pret de 100 ron bucata,am luat 2 ca de atat aveam nevoie.acum o sa vad in timp cat sunt de bune.jantele sunt anam coreea.

Share this post


Link to post

Salutare,

 

si eu am aceiasi dilema, trebuie sa-mi cumpar 4 buc jante tabla, prefer negre, si am urmatoarele variante pana acum:

 

- la Piatra Neamt, fabricat in Germania la 120 ron/buc + 60 de lei transport

- in Bucuresti am gasit niste chinezarii la 100 ron/buc si cele de la Asam la 115 ron/buc + unele fabricate in Elvetia (KTZ,parca) la 185 ron/buc

 

Alte pareri despre cele Asam are cineva? :-/

 

Multumesc!

Share this post


Link to post

GM jante argintii si negre la 147. Asam sunt cele mai proaste, se arunca banii pe fereastra.

Edited by catalinsafety

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...