Jump to content
Sign in to follow this  
matias

Megane III

Recommended Posts

Stiu ca nu este forumul cu multi fani renault dar totusi fiind o aparatie destul de importanta pe piata compactelor din europa m-am gandist ca ra fi interesant sa schimbam cateva idei.

 

Masina va avea suspensie independenta pe spate, o gama larga de motorizari si mie mi se pare destul de interesanta mai ales varianta coupe.

post-2574-1221400292_thumb.jpg

post-2574-1221400303_thumb.jpg

post-2574-1221400311_thumb.jpg

post-2574-1221400319_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Frumusel, pacat ca e Renault :D

Share this post


Link to post

Niceeeeeeeeeee dar vorba lui LYM pacat ca e un Reno :D

 

NO COMENT ...post-725-1221414777_thumb.jpg

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

Pacat de sigla. In rest - no coment, chiar imi place. Au facut si ei un hatch cu spate dragut, nu mai e monstruozitatea aia de "shake-it".

Share this post


Link to post

Astia vad ca e intrec in dimensiunea siglelor cu vecinii de la pejo... Oricum, mi se pare f f urata, orideunde as privi-o tot urata si terna imi pare.

Share this post


Link to post

Arata ca o corcitura intre un reno clio symbol si un megan shake-it. Intr-un cuvint: ORIBILA!!!!!!

Share this post


Link to post

Mie mi se pare ca arata foarte bine.

Share this post


Link to post

Oribila. Urata cu spume.

Share this post


Link to post
Arata ca o corcitura intre un reno clio symbol si un megan shake-it. Intr-un cuvint: ORIBILA!!!!!!

 

De curiozitate...unde vezi "urmele" de symbol :) ?

Share this post


Link to post

Aduce cu pejo 308. Designul mi se pare banal, parca fara personalitate. Nu mi se pare nici urata si nici atragatoare.

Bordul mi se pare deosebit, imi place.

Eu am o parere buna despre marca asta (fiind posesor de Symbol, taica-miu fiind posesor de Scenic, vorbesc in cunostinta de cauza), asa ca nu o sa spun pacat de sigla :D .

Share this post


Link to post

Mie unul imi cam place...in special instrumentarul de bord, e bestial!

Ia spuneti, daca o scotea Audi pe piata va placea, aaaah?

Share this post


Link to post
De curiozitate...unde vezi "urmele" de symbol :) ?

E tesita la acoperis in spate. Tu ai stat vreodata la un Clio in spate sa vezi cum te simti?

Share this post


Link to post

Maiestre da tu ai stat in Megane 3? Daca nu de ce tragi concluzii ?

 

 

RAULE :tongue:

Share this post


Link to post
E tesita la acoperis in spate. Tu ai stat vreodata la un Clio in spate sa vezi cum te simti?

 

Am avut clio symbol :) . Totusi nu inteleg cum ai tras concluzia ca se sta la fel.

Share this post


Link to post

Nu-mi place...indiferent de sigla de pe ea...

Share this post


Link to post
Maiestre da tu ai stat in Megane 3?

Dupa cum arata dau cu capul de tavan eu la 1.85!

Share this post


Link to post

Au luat-o razna astia de la Renault...Or s o dea in bara rau de tot dupa modelul trecut de Laguna - flop de piata - cred ca asta va fi urmatorul "succes"..."Analiza" mea ar duce spre o Laguna nefericit liftata...Bordul nu mi place absolut deloc...E varza, n am vazut demult o masina mai urata...Bleahhhhh!!.....Mai, Reno astia cred ca treb' sa si schimbe echipa de dizainări!!!...

Share this post


Link to post

Daca ar fi sa aplici rationamentul tau iata o alta masina tesita in care ar trebui sa stai rau...si nu stai! :)

post-2574-1221470722_thumb.jpg

Share this post


Link to post

mie personal imi place, e mult peste laguna 3... DAR, e sub megane 2... din pacate

Share this post


Link to post

Cei de la renault au am ramas fara imaginatie.Deja au trei masini, din clase diferite si din lumi diferite care arata la fel:Sandero, Clyo si Megane.Cam mult zic eu.

Share this post


Link to post

Nu e vorba de lipsa de imaginatie, e vorab de identitatea vizuala a marcii. Dupa mine e o directie gresita in care se indreapta identitatea asta.

 

Fata e nasoala, spatele imi place. Nu stiu insa cat de practic e, cata vizibilitate ai prin luneta sau in spatele montantilor.

Share this post


Link to post

In ultima poza, arata de parca e un face-lift la Sandero :D

Renault tin sa schimbe cate ceva mai mult la fiecare nou model, asta e bine, in comparatie cu evolutiile de design de la Ford sau VW. La fel ca si cu Megane 2, socheaza o categorie de cumparatori mai conservatori dar castiga la ceilalti mai avangardisti. La calcule de marketing stau bine inca.

Share this post


Link to post

Daca vor continua cu cresterea calitatii, cresterea garantiei (150000 km si cu posibilitatea de prelungire la 5 ani) aproape INTEGRALA (limitat doar trenul de rulare la 50000km) nu ca la alte marci - doar cutia si motorul - chestiunile de design vor fi trecute cu vederea.

 

La ultimile lor modele cresterea calitatii este evidenta. L3, clio 3 find practic lipsite de probleme cronice. Daca megane va continua trendul pozitiv al calitatii vor avea enorm de catigat.

Share this post


Link to post
Daca megane va continua trendul pozitiv al calitatii vor avea enorm de catigat.

=)) =)) =))

 

In ce perioada s-a semnalat trendul asta pozitiv?

Share this post


Link to post

Incepand de la clio III. Si mai exat de cand au crescut garantia.

 

Cate masini in ro. au garantie de 150000km si 3?

Edited by matias

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...