Jump to content
Sign in to follow this  
ioSiLee

Tuning,modificari Si Accesorii Nubira 2

Recommended Posts

Orice despre nubira 2.

unde gasesc pe cineva care sa imi dea mai multe detalii desrpe nubira 2?

vreau sa o tunnez si nu stiu unde sa ma indrept!

Vinde careva accesorii pt nubira 2?

my_car__pictograma__191.jpg

Share this post


Link to post

de ce. veri ceva pt. motor... incepe cu un filtru de aer cu ulei si un Chip de putere... E recomandat ca amsina sa aibe cel putin 5 000 - 10 000 km rulati.

Share this post


Link to post

Pai si unde gasesc tote astea ca asti nu au decat pt orice alt model de masina numa' pt nubira 2 nu! :(

am vreo 15000.

dar de ce e asa de important nr de km?

apropo, e vreo prb daca ii pun jante pe 15 si cauciuc mai subtire (atat cat sa nu modific diametru rotii)?

Share this post


Link to post

vezi de exp www.aspad.ro

Share this post


Link to post

Mare grija cu tuningul la motorul 1,6 dohc familia 2 pentru ca are geometrie variabila a galeriei de admisiei si nu se stie cum va iesi dupa modificari :P .

Share this post


Link to post

As vrea si eu o lista completa cu tot ce imi pot pune pe NUBIRA MEA II!!! M-ar interesa jante, dar si folie geamuri, pedale, spoiler, etc. :wallbanger: :spumelagura:

Share this post


Link to post

Uite un exemplu elegant dupa parerea mea de tuning pentru Nubira II.Masina este din S.U.A. :thumbl:

post-780-1118162133_thumb.jpg

post-780-1118162155_thumb.jpg

post-780-1118162169_thumb.jpg

post-780-1118162206_thumb.jpg

post-780-1118162223_thumb.jpg

post-780-1118162242_thumb.jpg

Share this post


Link to post

uuuu. shiny !!!

 

b-(

Share this post


Link to post

:shock: Jantele alea sunt criminaleeeeeee. Nu stiu cat costa dar cred ca merita si ultimul cent cheltuit!!!! :X

Share this post


Link to post

Sau alta varianta pentru Nubira II Wagon,tot din America!!! :thumbl:

 

 

Mie imi plac luminile alea de pe laterale,sunt super,pacat ca la noi nu se gasesc originale Daewoo.In plus in America sunt obligatorii! :(

post-780-1118225473_thumb.jpg

post-780-1118225485_thumb.jpg

Edited by DANNY WOO

Share this post


Link to post

hmmm... looks good ! :thumbl: Ambele. m-am hotarat : Saptamana viitoare plec si eu pana acolo sa imi customizez masina... ;)

Share this post


Link to post

Iti dau bani,nu-mi aduci niste "bunatati" si pentru Cielo al meu??? :D

Share this post


Link to post

salut! vreau sa-mi pun covoare de tabla de Al la N2. stie cineva de unde sau cine?

Share this post


Link to post

Draga tuku, incearca la propozitie cu litera mare!!! S-ar putea sa gasesti pe acolo ceva care sa ti se potriveasca.

Share this post


Link to post

STIMATI FORUMISTI, MEMBRI AI ACESTUI CLUB,

Cu parere de rau imi fac mea culpa pentru aceasta tentativa neindemanatica de a scrie un anunt cu putin umor, incercand sa pastrez frazeologia frecvent intalnita in conversatiile uzuale cu mecanici auto.

Din pacate, se pare ca plaja mea de asteptare este prea mare in ceea ce priveste implicarea dvs in actiuni coerente de comunicare intre voi si noii membri privind chiar scopul acestui club si forum. Sincer sunt profund dezamagit de efectul negativ obtinut in urma postarii anuntului. Pot spune ca am crezut ca macar pe acest forum nu exista o impartire arbitrara intre membri vechi si noi, intre cunoscatori si atehnici, intre sofisticati si simpli. Recitind cu atentie o parte din discutiile de pe forum am realizat ca e posibil sa ma fi inselat. Imi cer scuze ca am intrat incaltat in acest Pantheon al posesorilor de Daewoo si v-am zgariat retina cu limba folosita mult prea frecvent peste tot.

Intrucat acest mesaj nu face parte din topic si exista sanse foarte mari sa fiu avertizat de Administrator, cat si datorita faptului ca nimeni nu a avut bunavointa de a-mi da un raspuns clar, inclusiv 'nu stiu', va anunt ca nu va voi mai deranja pe viitor.

Cu stima si sincere regrete pentru ceea ce ar fi putut fi 'the beginning of a beatiful friendship' dau log off. tuku

Edited by tuku

Share this post


Link to post
Sincer sunt profund dezamagit de efectul negativ obtinut in urma postarii anuntului.

 

care efect negativ? s-a innorat afara?

 

hai mai, renunta la orgolii si dai mai departe... nu suntem asa de rai... doar parem.

Share this post


Link to post

unii suntem ca si cainii aia mici.. rai de gura, dar nu sarim una doua la turul pantalonilor :mrgreen:

Share this post


Link to post

Am postat si pe 'nubira mea modificata' si mi-au zis ca nu stiu limba romana.

Caut in continuare covoare de TABLA (tabla de se pune pe camioane, cu striatii /// \\\, si modelata ca o tava sa nu se verse apa, namolu', pe covorasul de pasla ca se murdareste masina. La magazin sunt de cauciuc tip tava chinezesti (cah) sau de cauciuc cu o folie de plastic cu aluminiu (se despride si nu e tava) pe site accesorii sunt destepte dar nu sunt de tabla (TABLA-TABLA) si nu sunt in forma de tava.

Am vazut pe canale (Rides, AB Moteurs) si pe langa ca arata bine sunt eficiente la mizeria pe care o bag de ficare data cand ma sui in masina. Trebuie sa fie ridicate pana sub pedalier, marginile laterale sa ajunga pana la prag si sa fie marginea intoarsa spre exterior (spre usa). in dreapta idem. In spate sa fie ca o tava, ca nesimtitii pe care ii car sa nu mai impinga cu copitele covorasul sub scaun si sa-si lase namolul de capitala pe pasla. Masina e a mea si mi se rupe inima cand vad ca si cei de la spalatorie freaca si nu pot indeparta mizeria.

Ce fac cu cas-ul care iese in dreapta (se misca ca si cum ar vrea sa iasa).

Inca o data multumesc pentru raspuns

Share this post


Link to post

incearca la Augusburg si de ce nu la Nicu Barbu (da un search) parca www.autodaewoo.ro.

Casul da-l jos si vezi de ce se misca, ii lipseste vreun surub sau s-a slabit ceva.

Si nu mai fi bosumflat ca si noi mai stim de gluma, dar erai nou si nu stiam ce-ti poate skinul :D Spre exemplu Satori se lauda de 2 luni ca-si i-a logan, da' noi stim si nu-l credem :D

Share this post


Link to post

@Mircea, ai văzut, am avut dreptate! E băiat bun şi face să-l ajutăm. :rolleyes:

Share this post


Link to post

Multumesc de incredere.

Acu ma apuc de cautat si poate o rezolv.

Inca o data multumesc. I'll be back.

Share this post


Link to post

Ştie careva de unde se pot procura faruri, bare şi lămpiţe ca la modelul din poza de mai jos?

post-1577-1130935390_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ala este modelul american de Nubira deci cam greu de gasit pe la noi asa ceva.

Share this post


Link to post

Poate din State ?.... :-? Ca acolo sunt acele lumini laterale obligatorii... nu mai stiu cum se numesc si seamana cu alea din poza. Aici nu am vazut asa ceva.

 

Tuku, ai rezolvat ceva cu covoarele? Eu stiu despre ce tabla de Al e vorba insa nu stiam ca exista covorase de interior, adica pentru habitaclu dintr-un asemenea material... Mai degraba ar fi buna pt. portbagaj acea tabla. In orice caz am vazut la o firma ce se ocupa cu carosari de utilitare ca foloseau si tabla d-aia pt. interior. Asa ca s-ar putea ca ei sa aiba posibilitatea de a-ti face pe dimensiunile masinii, insa podeaua nu este o suprafata plana, fapt pt. care ar trebui ca aluminiul sa fie indoit sub anumite unghiuri, nu doar la 90 de grade... hmmm foarte ciudat. Chiar exista asemenea covorase ? Ca nu stiu cum le bagi si le mai dai jos daca sunt rigide. Ale mele sunt de cauciuc si am mari probleme uneori in manipularea lor, mai ales cele din fata.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...