Jump to content
Sign in to follow this  
svr

Daewoo Cielo Executive

Recommended Posts

De ieri am fost nevoit sa ma despart de Cielo. A fost o masina buna pe care am ingrijit-o si ma bucur ca in continuare e pe maini bune (am vandut-o unui prieten). Motivul vanzarii este (Satori il stie deja) e ca am facut un drive test cu o Honda Civic. Asa ca am strans banii si am rezistat si altor tentatii (Lacetti) si pana la urma am reusit sa-mi iau o Honda Civic Sedan LX 1.8 benzina, cutie automata, modelul american. Desi am fost multumit de Cielo orice comparatie as incerca sa fac cu Honda nu pot. La toate capitolele e mult peste Cielo, poate doar la consum Cielo era mai economic dar, asta la mers pe gaz ca la benzina in oras am ajuns si la 20 cand era traficul infernal. Dar si pretul e pe masura. Nu am apucat inca sa ies cu ea la drum dar, in curand o sa o testez mai temeinic. Acum studiez manualul care are doar ... 255 de pagini. Sunt atat de multe setari pe care le poti face.

Share this post


Link to post

executive s-au numit acele cielo fabr dupa 2002(DOHC),primele cu roti pe 14" si alte "modificari".Abia mai tarziu au inceput sa le numeasca executive pe cele full ...

Edited by iulyan

Share this post


Link to post

Topicul se inchide. Razvane, te asteptam cu un nou topic, sa ne prezinti frumusetea.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...