Jump to content
Sign in to follow this  
CMG

Cielo Exe 2005

Recommended Posts

Eu i-am luat si sotiei la matiz si sunt excelente. acolo chiar pe scause vin mascate perfect deoarece au plastic, ceea ce la Cielo lipseste. Preferabil este oricum sa le vezi si sa decizi daca merita. Daca doresti probabil ca iti pot da o adresa de mail de-a lor sau un numar de telefon.

Share this post


Link to post

pozele cu schimbatorul si semnalizarile:

post-3037-1142031415_thumb.jpg

post-3037-1142031432_thumb.jpg

post-3037-1142031477_thumb.jpg

post-3037-1142031493_thumb.jpg

post-3037-1142031504_thumb.jpg

Edited by CMG

Share this post


Link to post

nu cumva husele sunt luate de la Nicu Barbu ??? a? www.autodaewoo.ro ?

Share this post


Link to post
nu cumva husele sunt luate de la Nicu Barbu ??? a? www.autodaewoo.ro ?

 

 

Buna ziua. M-am interesat special pentru tine cum se numeste firma de unde am luat husele. Chiar acum au preturi mai bune - 250 ron. RXM Trading - www.rxm.ro

Share this post


Link to post

salutare

 

am si eu o intrebare ... poti sa ma accesezi butoanele pt geamuri avind in vedere ca ai montat cotiera ?

Share this post


Link to post

Doar cele fata si butonul de blocaj pentru geamurile spate. Cele din spate dupa cum stii pot fi actionate si de pe portiere de catre cei aflati pe scaunele din spate.

Share this post


Link to post

Astazi foliez masina integral cu folie antiefractie USA LUMAR autorizata RAR (pentru eventualele intrebari foliere integrala fata, spate si luneta inclusiv timbre rar , manopera si garantie 5 ani - 6.ooo.ooo lei vechi), de asemenea am schimbat si grila radiator fata. O sa postez cateva poze saptamana asta.

 

Vizati de remarca lui "Pesteimputit", dupa foliere urmeaza integrarea monitoarelor in tetiere.

Edited by CMG

Share this post


Link to post

Dupa ce ti-ai afisat numarul masinii, degeaba iti pui folie ca sa poti "integra" monitoarele in tetiere...din pacate, nu toti vizitatorii de pe forum isi fac cruce seara, inainte de culcare. Si o intrebare : folia unde o montezi, la YV, pe Pacurari (langa RAR)? Vreau si eu folie integrala, si un amic isi monteaza la Brasov pe un Mercedes C200 cu 4.000.000 ROL ... :-?

Share this post


Link to post

In Iasi se monteaza folie Llumar la Ager service pe Sf Andrei, acolo am foliat eu loganul.

Share this post


Link to post

si cam cat te-a costat? orientativ...

offtopic: ford_ka e din 2005 si loganu din 2001? :D

am scris asa ca face auto-corectie

Edited by ga!nusha

Share this post


Link to post

Buna seara, folierea am facut-o la AGER Service pe Sf.Andrei. Geamuri fata, spate si luneta -6.000.000 ROL. Monitoarele urmau sa fie montate oricum, cu sau fara folie. Sunt de acord cu tine in ce priveste unele persoane, insa postarea numarului pe forum nu aduce nici un grad suplimentar de risc din punctul meu de vedere. Riscul e acelasi, foarte mare :)

Edited by CMG

Share this post


Link to post

Ok ... cand as putea sa vad masina foliata, sa ma conving daca o fac sau nu? Vii pe la intalniri, sau stabilim altfel?

Share this post


Link to post

nu am participat la intalniri, timpul meu liber este destul de strans. Poate altfel.

Share this post


Link to post

cmg pune si tu poze cu noile jenti ! sunt curios :)

Share this post


Link to post
Ok ... cand as putea sa vad masina foliata, sa ma conving daca o fac sau nu? Vii pe la intalniri, sau stabilim altfel?

 

Sal !

 

 

Vrei sa vezi folie Llumar,uita-te la Polo,la sectiunea masina mea, de fapt "masinile mele".Eu mi-am pus folie Llumar la Kara Protekt in Platforma Pipera...

Share this post


Link to post

Poate o sa ajung eu la o intalnire in Iasi cu loganul. E pusa impecabil folia si am garantie 5 ani. Se dau jos geamurile, inclusiv luneta si dureaza cam 6 ore.

Share this post


Link to post

Luneta e lipita?

Share this post


Link to post

Cred ca da, nu am asistat la tot montajul..

Share this post


Link to post

La cielo se face in felul urmator (vorbesc despre cum a fost pusa folia Lumar la mine de catre cei de la AGER SERVICE) :

1) fetele de la portiere atat pe fata cat si pe spate se demonteaza.

2) geamurile triunghiuri spate nu se demonteaza, la fel ca si la luneta care nu se da jos (in schimb se dau jos bancheta si tot ce e in spate, se monteaza folia si se remonteaza la loc tot)

3) dureaza aproximativ 5-6 ore

 

astea ar fi jantele. model de 14" (din cauza garantie) cromat.

post-3037-1142535035_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Incearca si schimba ornamentele tip pedale, ca nu dau bine!

Vezi ca se gasesc aceeasi marca ca si volanul chiar daca sunt ,,bazaristice". Sunt mai mici si parca mai fine.

Share this post


Link to post

@felix - multumesc, adevarul este ca acele ornamente sunt primele lucruri care le-am luat pe masina. In curand o sa mai postez cateva fotografii cu ce am mai facut pe la masina. O seara buna.

Share this post


Link to post

Mor de curiozitate, CMG! Cred ca ne fierbi pe toti ! VREM POZE ! VREM POZE ! POZEEEEEEE !!!

Share this post


Link to post

Imi cer scuze ca nu am avut timp sa pun fotografii. Sunt super ocupat la serviciu, insa o sa postez in curand fotografiile cu evacuarea dubla care am facut-o (personal consider ca a iesit foarte bine) si cu geamurile cu folie, precum si cu monitoarele integrate in tetiere (inca sunt in lucru la partea asta). Toate cele bune

Share this post


Link to post

@guru - multumesc de sugestie. Am trecut cablul de la GPS prin bord si l-am montat pe contact.

@felix - am schimbat pedalele - multumesc de sugestie - cum iti spuneam erau printre primele lucruri luate la el.

@peste - maine sper sa am timp sa trec sa iau monitoarele si sa pun poze - sunt la "integrat" :)

 

Intre timp am schimbat grila fata, am dublat evacuarea, am foliat masina si am tinut cont de sfaturile colegilor de mai sus. Pun si cateva fotografii - scuze, sunt facute acum seara cand am ajuns de la birou.

 

Toate cele bune!

post-3037-1144715532_thumb.jpg

post-3037-1144715599_thumb.jpg

post-3037-1144715612_thumb.jpg

post-3037-1144715624_thumb.jpg

post-3037-1144715634_thumb.jpg

post-3037-1144715645_thumb.jpg

Share this post


Link to post

:osanale: Salut ! Frate CMG sincer nu meriti din partea mea decat laude de bine , masina arata super

Bafta in continuare si incearca sa faci si niste poze ziua sa vad si eu mai bine treaba cu folia

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...