Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian79

Angajam Reprezentant Vanzari, Medicali,zonali Etc

Recommended Posts

Mai pe scurt ... mi-am schimbat job-ul (again) si cu putin noroc am ajuns reprezentant medical la o firma. Avantajele fata de vechiul loc sunt enorme (salar baza consistent, masina - un Kalos albastru :) , tel. ..). Ieri, cand am predat cartea de munca, mi s-a spus ca voi fi trecut ca si consilier marketing. Pe mine m-ar fi interesat mai mult sa apara reprezentant zonal insa, in urma verificarii catalogului de meserii, am observat ca postul "reprezentant vanzari" "reprezentant zonal" nici macar nu apare. Probabil, mai sunt pe aici oameni care lucreaza ca si reprezentanti zonali, medicali sau de vanzari. As vrea sa stiu ce apare la voi ?. Din cate stiu ASM e inclus la codul de director zonal.

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

Offtopic: tel de la firma nu este un avantaj ci un dezavantaj...

Share this post


Link to post

ASM se trece doar pe "ecuson" din ce stiu eu ;)

Nu exista in nomenclatorul romanesc de meserii .. area sales manager.

Nu vad ce conteaza ce scrie in carte, tu in Cv pentru urmatorul Job.. scrii "ASM" :) )

Share this post


Link to post

@Tommy

Tocmai ptr ca ASM nu e inclus in nomenclator e trecut ca si director zonal. Dar pe mine nu asta ma intereseaza ptr ca nu asta e jobu. Vreau sa stiu alti reprezentanti de vanzari, medicali, zonali etc cum sunt trecuti in CM. Directorul financiar de la firma mi-a zis ca voi fi trecut ca si consultant in marketing.

Share this post


Link to post

Eu sunt ASM, dar pe cartea de munca sunt director operatiuni tranzactii GSM (whatever that means... :-? ).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...