Jump to content
Sign in to follow this  
mrc

De Unde Pot Cumpara O Toba Pt Cielo La Un Pret Mai Bun?

Recommended Posts

am nevoie de un pic de ajutor. trebuie sa schimb ambele tobe plus galeriile iar la magazinul unde am intrebat mi s-a spus ca ma costa aproximativ 7 milioane. mie mi se pare un pic cam mult, nu?

inca ceva. eu nu ma pricep, asa ca poate intrebarile sunt stupide dar,

exista mai multe tipuri de tobe pt cielo?

sunt de diferite calitati?

sunt facute si de alti producatori sau numai de catre daewoo?

evident ca ma refer la tobele standard, nu de cele sport.

milumesc

Share this post


Link to post

cat dai atata face...sunt diferetze de producatori, sunt niste posturi pe-aici cu unele facute la sibiu parca mai ieftine dar superproaste...eu personal am optat pentru borla de inox si sunt f multumit de ea, asa ca pret informativ doar finala m-a costat 320 ron m-am interesat de o linie complecta de inox si am primit incredibilul pret de 12 milioane si din cate am intzeles cea mai scumpa este galeria de inox (care oricum nu prea rugineste din cauza temperaturii ff ridicate...

 

recomandarea mea...galerie standard + intermediara si finala inox (o sa te duca in jur de 500 ron probabil fara galerie) sau poti renunta la intermediara daca iti place sunetul mai sportiv (a mea e destul de ruginita si m-am gandit la posibilitatea asta oricum in functie si de zgomot)

 

tobe bune de serie nu stiu sincer unde sa te indrum (poate la craiova) :)

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Pai daca ne spui de unde esti poate te indrumam...

Si da, exista mai multi producatori, dar din pacate cat dai atata face.

Share this post


Link to post

La magazinul de la Pieptănari, anul trecut în martie, 140+130 RON tobe coreene de Cielo.

Share this post


Link to post

La Pilot,traseul complet pt Cielo e in jur de 7,5 milioane(tobe de inox Borla).

Share this post


Link to post

Orice numai tobe de CONEX nu luati, daca peste 1 an trebuie sa schimb traseul la matiz il voi inlocui cu unul din inox de la borla :) .La tobe cat dai atata face, 1 set de conex nu cred ca tin 1 an.

Share this post


Link to post

Astia de la Borla fac si tobe din tabla aluminizata, care sunt mai ieftine de cat cele din inox

Share this post


Link to post
La Pilot,traseul complet pt Cielo e in jur de 7,5 milioane(tobe de inox Borla).

 

 

cand asta? cu tot cu galerie? mie mi-au zis ceva de 12 milioane acum o luna doua...galeria era din aia cu lungimi egale pe fiecare cilindru...tot la pilot mi-am montat si eu finala...

Share this post


Link to post

Eu vreau sa schimb doar intermediara ca e direct gaurita.Cam cit o fi unaBORA de inox/

Share this post


Link to post

salutare! tobele borla unde se gasesc? exista cumva un site sau vreo firma??? eu sunt din cta!!! mersi

Share this post


Link to post

www.borla.ro

Oricum ei distribuie prin multi. Montaj propriu insa fac doar la Pilot Tuning.

Share this post


Link to post

Pana la urma sunt bune tobele originale(Made in Koreea)? Ma intereseaza cea intermediara deoarece s-a retezat din zona in care intra in toba finala.

 

Multumesc.

Edited by bella

Share this post


Link to post

salut

 

va sugerez www.rxm.ro... toba finala + intermediara = 85 ron bucata originale daewoo

Share this post


Link to post

Salut,

 

Am gasit pe Autodaewoo toba finala pt Cielo marca Kum Kang la 65 RON. Mie mi se pare prea ieftina in comparatie cu ce am citit pe aici.

 

Ce stiti de aceasta marca?

 

Merci.

Share this post


Link to post

Chiar nu are nimeni informatii despre marca de tobe Kum Kang? :-S

Share this post


Link to post

Atat timp cat inca se gasesc piese originale, in cazul tau toba, iti sugerez sa iei originala.

Cand nu se vor mai gasi piese originale atunci vom cumpara si "facaturi" de astea

Diferenta nu cred sa fie mai mare de 20-30 lei, iar diferenta de calitate este sigur mai mare (am vazut o facatura de asta pleznita la imbinare din cauza unui rateu).

Share this post


Link to post

Mi-a ,,picat" toba finala.Azi am sunat la Pilot Buc si am intrebat de toba si mi s-a spus ca exista de inox borla pentru cielo stock la 4 milioane(fara montaj).De asemenea exista si universale +montaj = 7 milioane

Mai este vreun loc in care stiti tobe bune,de preferabil BORLA prin Buc?Am impresia ca vazusem ceva pe langa Stadionul Lia Manoliu acum ceva timp.

Vad ca site-urile romcatborla.ro sau borla.ro nu merg.

Multumesc!

Edited by eddy_eddy00

Share this post


Link to post

salut baieti de unde pot cumpara un racord flexibil pentru cielo ecsecutiv

 

sau ce diametru are racordul flexibil de cielo exe

Share this post


Link to post

sau ce diametru are racordul flexibil de cielo exe

E in jur de 51-55 mm, mi-am luat eu pentru mine si mi-au dat de Cielo, sunt identice numai ca au diametru diferit ( Matiz = 40-44 mm si Cielo = 51-55 nu mai retin exact ), gasesti la orice magazin cu piese Daewoo.

Share this post


Link to post

nu e invers am vazut racord de matiz interiorul este mult mai mare

Share this post


Link to post

Daca este vorba de racordul flexibil de dupa saxofon este asa cum iti spun eu, am patit-o, dupa ce l-am dat pe cel vechi jos am vazut ca nu se potriveste cel nou ( parca era si un pic mai scurt ) dupa care am masurat diametrele si a trebuit sa merg cu sublerul la magazin data urmatoare.

Share this post


Link to post

multumesc mult

 

asae intre sacxofon si flansa

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...