Jump to content
Sign in to follow this  
dan_mihaila

Bataie De Joc Made In Romania

Recommended Posts

Am un Lacetti 4 usi si am fost lovit de un idiot pe DN1 pe 20.01.2006, a intrat in mine si mi-a spart bara spate, stopul si aripa spate varza, portbagaj putin deplasat. Am fost la domnii de la DI-Bas sa ma programez. Acolo mi-au spus ca piesele dureaza 1 luna sa vina, dar ca nu garanteaza ca vin toate si ma programasera pe 01.03.2006. Nu am acceptat termenul, mai ales ca intarzierea mare era mai mult ca sigur din cauza ca au un service mult subdimensionat pentru cate masini au vandut. Ok, am zis pas si am ajuns la Radacini Timisoara unde mi-au zis ca in max. 10 zile vin piesele + 1 saptamana reparatia, parea in regula. A trecut aproape 1 luna si cei de la Radacini gasesc tot felul de scuze pt. intarzierea pieselor, culmea e ca nu se stie nimic de momentul cand vor veni. Acum stau si astept, si nu mai stiu ce sa fac de nervi. Cu masina nu merg pt. ca portbagajul e deplasat, imi intra apa si + in prima zi dupa lovitura cand am tinut-o in parcare mi-au fortat si portbagajul sa-mi fure roata de rezerva probabil, mi-au bulit si incuietoarea. Acum o tin intr-o parcare pazita la birou. As merge la altii dar ma gandesc ca si acolo stau inca 1 luna pt. piese. Masina e noua, 12k km. Ma enerveaza neputinta de a face ceva in sensul asta, nici macar nu ai unde sa reclami chestia asta, nu cred ca Chevrolet au ceva birouri prin Romania. Cand iti vand masina e ok, sunt numai miere si lapte dar daca ai o problema te-ai ars. Ratele curg si masina sta. Sunt un car de nervi...

Share this post


Link to post

Pai a fost alegerea ta, la urma urmei. Ai ales sa fii mintit dulce in loc sa accepti adevarul care... intr-adevar, este, cel putin in cazul tau, deranjant.

In alta ordine de idei, exista Chevrolet Romania.

Share this post


Link to post

----> Satori, nu fi rau cu omul ca si asa ii necajit!

----> Exista intr-adevar Chevrolet Romania!

Edited by Satori

Share this post


Link to post

Ma gandesc ca exista Chevy Romania, dar pe site-ul oficial nu prea gasesti rubrica "Contact", poti doar sa gasesti dealerii, iar de astia mi-e scarba. Daca ma poate ajuta cineva cu niste date de contact Chevrolet Romania, macar imi mai vars amarul pe ei caci oricum nu se schimba nimic.

Share this post


Link to post

La ce ai asigurarea Casco?sau RCA-ul tipului.

Totusi iti recomand sa o faci pe casco daca e vin aluilalt si firma de la casco va face regres catre cea de la rca!

Share this post


Link to post

Recomand aceeasi procedura, de mai sus, la fel am procedat si eu. Cei de la Casco se misca mult mai repede, si au un respect mult mai mare pentru client.In cazul meu, reparatia a durat o luna, majoritatea pieselor le aveau in stoc, in afara de punte spate si volan. Masina era aproape gata, insa s-au balbait o saptamana pana cind au comandat cele doua piese la Craiova.Din momentul comenzii au trecut 48 de ore pana cand au venit.

Share this post


Link to post

Nu conteaza asiguratorul... conteaza service-ul...

Share this post


Link to post

E tarziu acum. Eu as fi facut programarea la DiBas, sunt singurii care nu dau sigur rateu cu culoarea. In plus, pana cand iti venea randul la programare iti si veneau piesele.

Eu zic sa mai incerci si pe la alte serviceuri, prin tara. Incearca de exemplu, Sibiu, pare star-ul in acest moment.

Share this post


Link to post

Un prieten si-a reparat un Volvo 850 la Augsburg in Colentina. Am fost impresionati de profesionalismul cu care au vopsit. Altceva nu stiu pentru ca nu a avut. :)

Share this post


Link to post

Omul banuiesc ca e din Timisoara, nu cred ca ar veni pana la Bucuresti sa-si repare masina.

Share this post


Link to post

Imi pare rau de ce ai patit Dan, insa stiu ca piesele care nu sunt in Romania vin greu. Eu tot studiez daca sa-mi iau un Lacetti sau un Astra.

In plus, vezi ca cica la Radacini au un serviciu de relatii tel. 9430. Poate te ajuta.

Share this post


Link to post

Si in orice localitate din tara exista OPC. Oficiul pt. Protectia Consumatorului. Eu zic sa apelezi cu incredere. Nu ne-ai spus daca masina mai este in garantie.

Share this post


Link to post
Ma gandesc ca exista Chevy Romania, dar pe site-ul oficial nu prea gasesti rubrica "Contact", poti doar sa gasesti dealerii, iar de astia mi-e scarba. Daca ma poate ajuta cineva cu niste date de contact Chevrolet Romania, macar imi mai vars amarul pe ei caci oricum nu se schimba nimic.

 

Ia legatura su Safari_Hunter ca el e axpert in Chevy, i-a facut pe cei din Constanta de i-au chemat inginer din Ungaria special pentru masina lui, asa ca nu ezita, e cel mai bazat reclamant (intre noi fie vorba cred ca aia de la service cand il vad ca vine se iau cu mainile de cap :wallbanger: ).

De exemplu ai auzit de NHTSA? O sa te lamureasca el ce e, oricum romanasii se cam scapa pe ei daca ii ameninti cu astia care nu se joaca fratilor cu masinile clientilor (iar Chevrolet este fabricat sub licenta americana). Sper ca te-am convins - Safari e cel mai documentat reclamant.

Edited by dreamlike

Share this post


Link to post

@ Laurentiu - Cred ca Dan se referea la Radacini Motors din bd. Timisoara din Buuresti nu din orasul Timisoara. Oricum Radacini nu are reprezentanta in Timisoara.

Share this post


Link to post

Uite si datele de contact Chevrolet Romania

 

Chevrolet - OPEL ROMANIA

tel: 021 / 233.42.75-78 ; fax: 021 / 203.99.52

Bucuresti - Baneasa Office Center Et.5 Sos. Buc-Ploiesti Nr.17 - 21

www.chevrolet.ro / www.chevroleteurope.com

 

Baneasa Office Center e cladirea de birouri de linga Antena 1...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...