Jump to content
Sign in to follow this  
mortymer

Dopuri Plastic Grila Aerisire + Caucioace De Pedale

Recommended Posts

Daca stie cineva, daca a vazut, daca a auzit, daca i s-a parut ca a vazut sau a auzit de asa ceva, spuneti-mi de unde sa iau.

- dop plastic de la grila de aerisire, se pune peste surub cred si sunt 4 bucati(cred ca mi-a zburat la spalatorie)

- imbracamintea de causiuc de la pedalier (ma intereseaza standard nu zorzoane)

 

La Piata Munci si pe Pantelimon nu au.

Daca stiti in alta parte, piesele respective, nu magazine, va sunt recunoscator.

Share this post


Link to post

Capacele de plastic de la grila de aerisire nu zboara ci se ciordesc pur si simplu. Eu am avut aceeasi problema si nu am gasit pe nicaieri iar mecanicul de la service mi-a zis ca se dau cu 5 ron "pe sub mana" ca e cerere mare, dar ca momentan nu are, asa ca am facut si eu ce mi-au facut altii mie :redface: .

Pentru gume de pedalier uita-te si pe aici.

 

http://www.daewooclub.ro/forum/index.php?showtopic=2387&st=0

Share this post


Link to post

Incearca la Radacini Giurgiului.Am pierdut doua dopuri de plastic intr-un accident,si aveau,acum trei luni

Share this post


Link to post

Gume de pedalier gasesti in Vitan la vreo 1 RON bucata. Chiar daca scrie Dacia pe ele cel putin la Espero au mers ca turnate.

Share this post


Link to post

Multumesc de sfaturi. Ciudata chestia cu "douletele de de plastic", o buna oportunitate de afacere. Si nu sunt singurele repere care nu se gasesc, mici ce-i drept, dar totusi fac parte din autoturism. Asta e.

 

Si cum se scot dopusoarele alea? de la alt autoturism vreua sa zic.

Share this post


Link to post

Asta cu dopurile de plastic de la grila e clasica deja. Eu am gasit o singura data 2 la City Center (pe vremea cand ma duceam cu masina acolo) si de atunci nimic. Daca aflati unde se gasesc va rog sa anuntati. Am si acum lipsa un dop. Si daca nu ma insel lipseste de cand am fost ultima oara cu masina in City Center Dorobanti... :-W

Don't go there!!! :wallbanger:

Share this post


Link to post

Si eu am nevoie de dopulete si de cauciucuri pt. pedale :D

Edited by steph

Share this post


Link to post
Si cum se scot dopusoarele alea? de la alt autoturism vreua sa zic.

 

Sa inteleg ca ai vreun vecin in parcare care are matiz nou... [-X

Share this post


Link to post

stiu despre ce vorbesti. si stiu de unde sa le iei.

daca esti din bucuresti... cum te duci spre otopeni, imediat la iesire (inainte de pod) in baneasa e volvo. in aceeasi curte cu volvo e si depozit de piese(plastic) pt daewoo (in spatele curtii).

acolo gasesti sigur. de acolo am luat si eu.

acolo se gasesc piese pentru matiz :)

 

Go go go!!! :D

Share this post


Link to post

Thanks, man! You're a life saver. Luni am drum pe-acolo :lavolan:

Share this post


Link to post
daca esti din bucuresti... cum te duci spre otopeni, imediat la iesire (inainte de pod) in baneasa e volvo. in aceeasi curte cu volvo e si depozit de piese(plastic) pt daewoo (in spatele curtii).

acolo gasesti sigur. de acolo am luat si eu.

acolo se gasesc piese pentru matiz :)

 

Acolo este Euroservice cei care au si la unirii service. Importatorul volvo detine si cele 2 serviceuri daewoo. Nu mai sunt seriosi cum au fost candva.

Share this post


Link to post
Acolo este Euroservice cei care au si la unirii service. Importatorul volvo detine si cele 2 serviceuri daewoo. Nu mai sunt seriosi cum au fost candva.

 

nu stiu daca sunt seriosi sau nu dar eu v am spus de unde puteti face rost de acele capacele.

ce stiu e ca puteti gasi orice pt matiz inclusiv acele capacele , dopulete.

Edited by viorem87

Share this post


Link to post
Acolo este Euroservice cei care au si la unirii service. Importatorul volvo detine si cele 2 serviceuri daewoo. Nu mai sunt seriosi cum au fost candva.

 

Of-topic: Au plecat niste personaje importante de pe acolo si dupaia s-a cam dus dracu treaba. Directorul general si cativa mecanici tari ulterior

Share this post


Link to post

:o ff topic: pe mine acolo m au tr alte persoane.

au spus ca acolo pot sa gasesc acele capacele. am cautat si pe la radacini si la magazine de piese daewoo.

 

Numai pe topicul asta n-ai scris. Oricum e ultimul.

Share this post


Link to post

dopi de plastic pentru grila de aerisire nu au nici la radacini giurgiului... in schimb am gasit gume de pedalier originale, coreene(desfacut punguta in fata mea, nici d'astea nu au fost in stare sa faca in romanica) la 1,50 lei bucata... pentru dopi de plastic cred ca ma orientez la mine in parcare, ca sunt vreo 4-5 bucati... dar ai naiba au toti alarma... vad io cum fac... va tin la curent... totusi poate a gasit cineva pe undeva... cumpar o puga daca gasesc...

Share this post


Link to post

... am gasit si DOPI de plastic... la autodaewoo... capac pastila baie parbriz(cod 96320156) la 0,5 lei bucata... mi-am luat 10 bucati... nu de alta dar mai zboara unul la spalatorie, mai am vecini binevoitori... sa fie... dar ca sa le pot primi am mai luat si altceva... pentru 5 lei comanda nici nu ma bagau in seama... totusi domnul Nicu Barbu a zis ca-mi trimite el 4 bucati moca... mi-a fost naspa, si oricum doream sa-mi iau bandouri laterale... asta e...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...