Jump to content
Sign in to follow this  
razvanclub1

Chevrolet Lacetti

Recommended Posts

Oricum, daca te ajunge la vreo 11.000 Euro per final leasing+dobanda e mai mult decat OK, pentru ca o Nubira e la banii astia, iar lacetti este clar o evolutie.

E chiar super ok ... eu ajung cu kalosu la sfarsit de leasing pe la 10.500 euro, in conditiile in care am luat-o cu un an vechime ..deci nu noua

Share this post


Link to post

taxa vamala in jur de 600, tva-ul e in jur de 2500, plus dobanda in jur de 1000... in total sare de 13 (de fapt ajunge la 14 mii in leasing fara casco)

cum iese 11000 eu tot nu inteleg

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
masina a fost 9960CIP, pentru ca a avut culoare metalizata. am platit avansul 50% (6100 Euro) si rata este de 130Euro pe 3 ani,casco l-am platit pe un an...adica 624 euro. este varianta in 4 usi

 

130 euro*1.19*36 luni =5.569.2 euro+6100 euro avansul= 11.669.2 Euro

Fara Casco, pentru ca ala il faci la orice masina. Daca vrei sa adaugi si casco pe 3 ani ar fi in jur de 1872 Euro (fara reducerile de neeveniment practicate de la an la an), deci te duce la 13.541.2 Euro.

Lamurit? :D

Share this post


Link to post

magie ? :osanale:

Share this post


Link to post

Nu, doar nitica matematica :D

Share this post


Link to post

uite ce mi-au dat cei de la di-bas.. de asta l-am intrebat si de reziduala

la o adica e greseala lor :)

 

later edit: va puteti juca cu cifrele pentru diverse calcule

calculator_rate_Di_Bas__9.rar

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ati uitat ca TVA-ul este dedus pe firma si nu este trecut in calcule. 1894 de eur este numai TVA-ul :) .

Share this post


Link to post

pai.. dedus nededus il platesti , am scris mai sus.. 2500 tva-ul

dar vezi in calculatorul de la di-bas ca rata iese 161 fara tva, nu 130, dar ma rog

Share this post


Link to post
Nu, doar nitica matematica :D

 

Extrem de gresita. Daca avansu' e de 50%, restu' n-ar trebui sa fie...50% + dobanda? :D

 

 

j/k :)

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

daca avansul este 50% restul nu este 50%+dobanda pt ca in avans mai intra si taxa de inmatriculare,comsioanele...etc

 

am facut un calcul 380 de km din care doar 50 in bucuresti si mi-a iesit un consum de 8,15%

Edited by Satori

Share this post


Link to post

In alta ordine de idei, dobanda e mai mare decat taxa inmatriculare + comision, deci still...al doilea 50% e mai mare decat primu' (in teorie, dar si in practica).

Edited by Satori

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...