Jump to content
Sign in to follow this  
lgh

Dvd Player

Recommended Posts

Aş dori să-mi cumpăr un DVD Player în jur de 250 - 300 RON. Optam pentru un E-boda 555 X. Aş dori părereri despre acest model sau altele similare ca preţ şi/sau caracteristici. Vă mulţumesc! :osanale:

Share this post


Link to post

Exact asta ti-l recomandam si eu. Chiar daca lumea in RO ar sari de fund in sus zicand sa iei un "brand" mai cunoscut, eBoda s-au dovedit tzapene in decursul timpului. A, si stie DivX 6. Si e usor si cu update-urile (nu-ti ies online, te duci cu el la ei si ti-l fac gratis). Etc.

Share this post


Link to post

E-boda 555x este un player foarte bun, cu un suport tehnic foarte bine sustinut atat oficial cat si neoficial...

Despre player poti sa citesti aici...

O sa aflii tot ce-ti doresti!

 

 

P.S. Il am de aproximativ 1 an de zile si nu am ce sa-i reprosez...

Edited by MCojo

Share this post


Link to post

si eu ma gindeam sa imi iau un DVD Player, dar am o intrebare:

 

@MCojo: daca tu il ai deja de un an de zile, nu se poate considera depasit acest model? ... intreb si eu, no offence intended

Share this post


Link to post

Nu este depasit intrucat el este upgradat cu ultimul firmware si este la zi...

Poveste : in toata istoria E-boda 555x au fost pana acum 4 modele:

- standard

- FE-CE

- HIT-DE-CE, pe asta il am eu

- HIT-FE-66 sau ceva de genul asta...

Asta din urma se afla acum pe piata...

Marele avantaj E-boda: chiar daca ai primul model Standard prin firmware-ul pus la dipozitie (oficial sau neoficial) ai toate facilitatile care sunt date si de ultima varianta.

Mai zi-mi un model care care iti ofera facilitatea asta. Iti recomand sa citesti si tot ce este scris la link-ul pe care l-am pus in postul anterior!

 

P.S. Nu-i fac reclama, sunt doar un client multumit care chiar daca a avut probleme in perioada de garantie s-au rezolvat fara nici un efort din partea mea...

Edited by MCojo

Share this post


Link to post

Si eu am de vreo 3 zile tot un Eboda dv555x. Pina acum mi se pare o superscula. Vede subtitrarile de la divx-uri cu sh-uri, tz-uri, fara probleme. Meniu in engleza si romana.

 

Doua minusuri am gasit la el pina acum:

1. nu face "wrap text" la subtitrare, daca e prea lunga (sau n-am gasit eu cum sa setez treaba asta) :mda:

2. telecomanda nu-si face treaba, daca nu e indreptata fix spre player. (pt comparatie am un TV care simte telecomanda din aproape orice pozitie, doar acoperita sa nu fie!)

Share this post


Link to post

@NFS

1. dezavantaj pentru ca ai un E-boda HIT-FE-66 prea nou la care nu a avut timp sa apara un firmware neoficial... :P

2. problema cu telecomanda o au toate playerele DVD... nu vb de televizoare si altele care in general nu au aceasta problema...

Edited by MCojo

Share this post


Link to post

Sustin cele spuse mai sus ca e bun E-boda 555 dar am o precizare. La mine telecomanda functioneaza doar perfect perpendicular cu aparatul. Orice butonare la alt unghi e inutila. Am inteles ca e o problema cunoscuta.

De asemenea softul se poate inlocui cu unul mai destept (de ex. pe cel standard daca ai nume de melodii lungi nu afiseaza decat un numar limitat de caractere) dar eu am varianta HIT-DE-CE iar la ei pe site nu e disponibila varianta standard de soft sa o am de backup.

Share this post


Link to post

Uite asa m-am procopsit cu eboda. Aveam de gand sa-mi iau dvdplayer cu divx si am vazut reclama din poza de mai jos. Am cautat impresii pe net, am gasit numai de la excelente in sus si... l-am luat!

 

IMG_5540_.jpg

 

Lord of Divx!

Share this post


Link to post

Si eu am profitat de oferta de la Carrefour si mi-am luat saptamana trecuta un 555x. Parerea mea este ca la banii astia (3 mil.) e cea mai buna oferta, avand in vedere ca pe partea de divx e cel mai capabil player de pe piata. Citeste practic orice-i dai, cu subtitrarile se descurca perfect, iar softul e actualizat permanent.. A citit chiar si un disc pe care calculatorul nu vroia sa-l vada. In plus are si Dolby Prologic II care iti permite sa asculti in toate boxele orice melodie sau coloana sonora chiar daca discurile nu au fost codate dolby sau dts. Si sa nu uitam ca anul trecut costa 7.5 mil. :thumbl:

Share this post


Link to post

Mulţumiri tuturor! M-aţi convins şi m-am decis: 555 X.post-1237-1134469558_thumb.jpg

Share this post


Link to post

:mrgreen: si eu, imediat cum scap de la munca ma infiintez la un Altex, caci imi statea de ceva timp pe creier gandul la dvd ;)

Share this post


Link to post

Wauuuu ce putere de convingere avem... 2 dintr-o lovitura ! :P

Share this post


Link to post

Daca nu aveam deja PS2 pe care, prin modare (1.8 milioane) il fac player de "de toate", tot eboda 555x luam!

Share this post


Link to post

In Carrefour Orhideea au acest dvd player la fantasticul pret de 300 ron!!!

Share this post


Link to post

Un alt player super bun de altfel si cu update-uri la zi, pret fara concurenta si totusi cu un nume mare in spate este STRONG SRT 1700 DivX.

 

# citeste formatele: MPEG4/DivX, DVD, VCD, CD-DA, CD-RW, MP3, MPEG, JPEG

# suporta 8 canale de sunet, 32 de subtitrari

# meniu in limba romana, maghiara, engleza

 

Detalii aici: http://www.prosat.ro/

 

PS. Acum am observat ca nu scrie dar stie si XviD.

Edited by nrares

Share this post


Link to post

:( Mda, deci se pare ca romanii sunt fani E-boda...acum am venit si la Altex si se pare ca Nenea Sergiu a fost norocos...aseara mai erau NUMAI la Altex Unirea 2 bucati, care s-au luat azi...acelasi lucru si la Flanco...se pare ca singurul (sau aproape singurul) loc din Bucuresti unde se mai gaseste e Carr4 Orhideea (recomandarea tipului de la Altex ;) )

Share this post


Link to post

Nenea Sergiu a fost incapatinat! :->

 

M-am dus intr-o zi, si un baietan de pe acolo a zis ca s-au terminat, da' daca-i las numarul de telefon ma suna el cind aduc din nou. Probabil vroia si el o atentie, nu de alta dar i-am vazut schimband niste priviri cam suspecte cind mi-au zis ca nu mai au. (In paranteza fie spus, eu stiu ca tipii astia lucreaza o zi da, una ba). Era seara, i-am lasat numarul (just in case) si m-am carat. M-am prezentat a doua zi si surpriza... aveau! Am luat, totul in regula. A treia zi m-a sunat si poolika frinaru, ca mi-a pus unul deoparte! I-am multumit frumos si i-am zis ca nu mai e cazul.

Share this post


Link to post

E-Boda sunt super ok din pct. de vedere calitate/pret. Le recomand din toata inima.

Share this post


Link to post

:D Ok, inseamna ca maine ma prezint din nou la ei ;) sar'na Sergiu!

Share this post


Link to post

vezi si la carrefour.. ca-i mai ieftin in oferta lor.. sau chiar pe siteul www.e-boda.ro daca te grabesti

Share this post


Link to post

hehe si eu tot eboda am.. si sunt multumit de el, pana acum nu am avut probleme si il am de juma de an.. si folosit...B-20+dv-444

Share this post


Link to post

Eu am cumparat din Mol-ul din Vitan de la Media Galaxy in prima zi cand sa deschis(cred ca am fost a-l 2-lea client-bucurie mare) un DVD Lg 5353 la super oferta (2,7 mil) si acum plang,si iar, plang...si ma rog de el sa citeasca cate un dvd !Am un amic care vinde dvd-ri cu 15 ron si,unele le citeste unele nu,i-mi vine sa dau cu el de pamant!

...

Share this post


Link to post

Gata! Sunt mindrul posesor :P al unui dvd player E-Boda 555x, luat cu ajutorul colegului Panzer, din Carr4 Militari, la pretul de 299RONi. Erau o gramada acolo, zeci de bucati, si se cumparau in nestire, E-Boda si Elite (bulgaresti). Prima impresie: buna :D . Am bagat tot felul de cd-uri si dvd-uri in el si nu a comentat la niciunul.

 

Nene Sergiu, am si eu o intrebare: DVD-ul matale ce versiune zice ca e? (HIT...) ca la mine scrie HIT-89E, versiune despre care baietii de pe softpe... nu zic nimic, nu e in lista lor :(

Edited by sebian

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...