Jump to content
Sign in to follow this  
mortymer

Mărfi Nu A Trait Degeaba!

Recommended Posts

problema mea este urmatoare: de mult timp levierul face naspa in viteza a 3-a ... am scris ceva si pe forum dar nimeni nu a patit asa ceva, adica daca o caut, ca pot sa o caut, nu mai zbarnaie... in fine, alta e problema... LA SERVICE(RADACINI GIURGIULUI-ff buni) NU FACE... am fost de doua ori cu ea... NU, nu vrea sa faca... a 2-a oara mai aveam un pic si ajungeam la Giurgiu incercand masina cu mecanicul la volan... ramaneam fara benzina... NU A VRUT SA FACA... mentionez ca la mine face continu... prima oara am fost cu domnul de la receptie la volan... va dati seama ca nu a facut... maine la 9 ma duc iara... sigur nu o sa faca... rugamintea mea pentru un sfat... CE MA FAC ??? ...

Share this post


Link to post

Pai , probabil ca ar fi o chestie sa filmezi odata , nu stiu ce sa zic , dar e o idee !

Share this post


Link to post

mi-e si rusine de oamenii aia de la service radacini giurgiului... sper totusi ca m-au uitat... din septembrie...

cand am fost a 2-a oara, si degeaba... la mine face o galagie si vibreaza de nu se mai aude radioul... cand se urca cineva de la service... tace malc... chiar nu stiu ce sa fac... ca nu pare ceva grav-in nici o alta treapta nu face asa ceva, cutia nu scoate nici un zgomot... doar in treapta a 3-a parca intra in rezonanta cu motorul, la vibratii ma refer, si tacane de-ti pocnesc urechile... o sa vad maine...

Share this post


Link to post

urca-te tu la volan si agentul respectiv in dreapta...si atunci sa o chinui cat mai mult.. ca sa scoata zgomotele scontate :) , pentru ca se pare ca doar atunci cand e pe mana ta face asa! :D

Share this post


Link to post

... pai asta e problema.. ca nici la mine nu face mereu... si dupa cum am zis in titlu... cand vrei tu nu vrea ea... asta e problema...

Share this post


Link to post

eu nu ma prea pricep la mecanica, dar daca am o buba la Papadia, care apare si dispare, incerc sa gasesc un punct comun in momentele de boala...viteza, turatie, carosabil, temperatura...ceva acolo tre' sa existe..parerea mea

Share this post


Link to post

eu zic sa te duci la alt service

Share this post


Link to post

cred ca e o problema pur mecanica, nu conteaza viteza(in treapta a 3-a), daca e zi /noapte, carosabil, motor rece/cald sau orice altceva... asta e problema... si chiar nu sunt bolnav inchipuit... am oroare de service... ma duc obligat la revizii... si am mai fost de 2 ori in plus... atat...

 

am fost la vestitii AUTONET, ca aveam probleme cu telescoapele... constatat la service daewoo grupotransnational din alexandria, dar nu am stat atunci sa le schimb in garantie ca nu aveam timp... la autonet "de ce nu te-ai dus la aia de la care ai luat masin", "de ce nu ai schimbat la aia care au constatat", dupa test"n-are domne nimic"... reclamatie la craiova, care m-au indrumat la rad. giurgiului...la radacini giurgiului schimbat amortizoare imediat(fata)... la o luna monroe(cred ca asa se scrie) spate(fara nimic platit in plus doar pe garantie)... asa ca din doua service din buc. cu care am avut de-a face, autonet si radacini giurgiului, prefer redacini giurgiului...

 

... raspuns pentru Mircea...

Share this post


Link to post

gata... am fost azi la service... rad. giurgiului... a facut galagie... e o problema cu ansamblul levierului... partea asta din masina... la cutie nu e nimic... mi-o schimba saptamana viitoare cand ma duc la revizie... important este ca A FACUT...

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...