Jump to content
Sign in to follow this  
ovi_jer

Diagnoza Auto

Recommended Posts

Diagnoza Auto

Numai in Rm. Valcea

 

 

* Daewoo toate modelele (numai motor) : Nexia,Cielo, Espero, Leganza, Matiz, Lanos, Nubira, Nubira 2, Lublin II/III,Tacuma,Kalos,Lacetti,Evanda.

 

* Opel(numai motor) modele Ascona,Corsa,Vectra A,Astra F cu mufa ALDL 10 si coduri motor :

CXXNZ, EXXNZ, CXXN, CXXLZ

 

* Toate modelele VAG(motor,abs,airbag-uri,triptronic,climatronic si alte module) : (Audi, Seat, Skoda, VW) care detin mufa 2+2 sau OBD2(toate protocoalele inclusiv CAN pentru modelele dupa 2004)

 

* OBD2 si EOBD(motor si alte module in functie de marca si model)(ISO(ISO 9141), KWP2000(ISO 14230), PWM(SAE J1850), VPW(SAE J850), CAN(ISO 15765) pentru marcile : Acura, Alfa Romeo, Audi, BMW, Chrysler, Citroen, Daewoo, Fiat, Ford, Geo, GM, Honda, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Jaguar, Kia, Lada, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Porsche, Renault, Saab, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo)

 

Preturi :

Daewoo :25 RON

Opel : 30 RON

Grupul VAG - 40RON

OBD2 si EOBD - 40RON

Contact : Ovidiu

Tel : 0744802560

Email: ovi_jer@yahoo.com

Share this post


Link to post

Chiar daca pentru multi poate suna a reclama, ca beneficiar al serviciilor de mai sus mi se pare firesc sa postez parerea mea:

 

Acum 2 zile am apelat la ovi_jer pentru o diagnosticare si alte cateva probleme. Am plecat de la el EXTREM de multumit, omul este un profesionist. Pacat ca cei ca el sunt atat de greu de gasit in ziua de azi. Nu regret deloc drumul pe care l-am facut la Valcea deoarece am cunoscut un om extraordinar!

 

Recomand tuturor sa apeleze la Ovidiu cu incredere :thumbl: PM me pentru mai multe referinte.

Share this post


Link to post

Depinde de reparatie. Oricum, o alta diagnosticare corecta cu greu gasesti.

Share this post


Link to post

Cum bine se spunea pe forum,cu greu gasesti o diagnosticare corecta intr-un service-auto,asa ca drumul este cu atat mai justificat.

 

Ovi-jer= profesionist!

Share this post


Link to post

Acum si :

Masurare compresie motor 15 ron.

Reglaje instalatii gpl 15 ron .

Share this post


Link to post

Program de lucru? nu de alta, dar e posibil sa ajung pe la Ramnic cam numa' in weekend ... in trecere spre Tg.Jiu.

Share this post


Link to post

Da oricand.Numai sa ma anunti cu o zi inainte de ora tranzitului pe la valcea :)

Share this post


Link to post

@Ovi

Daca vin in vara asta, acasa iti fac sigur o vizita pentru diagnoza, compresie si eventual un mic tuning. Te anunt prin PM macar cateva zile inainte...

 

Faci doar motorul sau si diagnoza/reparatii la suspensie si directie? (bucse, capete de bara, pivoti, amortizoare?) Daca nu, recomanzi pe cineva serios?

Share this post


Link to post

Vreau si eu... Ambele.

 

Ai un nr. de telefon?

 

LE: am gasit nr de tel. te sun.

Share this post


Link to post

Nu te pot ajuta cu asa ceva pentru ca eu fac numai diagnoza.

O sa-ti dau cateva sfaturi acolo.

Share this post


Link to post

Ne poti spune locatia exacta? In curand trebuie sa ma duc la Deva si voi trece pe langa Valcea si as dori sa imi faci o diagnosticare la motor si cum nu cunosc orasul ar fi de ajutor o mica harta sau niste repere .

Share this post


Link to post

Ai numarul meu de telefon aici in topic.Ma suni cu o zi inainte sa ma anunti si ne intalnim undeva la periferia orasului sa fie cat mai accesibil pentru tine.

Share this post


Link to post

Se mai adauga :

-Diagnoza computerizata la instalatiile de gaz :

Marca Model

AC STAG 100

AG RAZMUS, SIROCCO

BIGAS SGIS N, ELC '92, ELC PEGASO

D.T. GAS DATEC BASIC, DATEC SUPER, GAS-TECH

EMMEGAS ICS-03,

ELPIGAZ VOILA PLUS, STELLA/ELIZA, MILENIUM, NICOLAUS, LEONARDO

KME BINGO, DIEGO

PROTEC DIGITAL ORION

ROMANO RIS

OMVL DREAM XXI N

AUTRONIC AL-700, AL-800

AC STAG 50

AI LGC-700

LANDI LES 98, LES 98A, LES01, LIS

LANDI-RENZO LCSA1/05, LCS/2, LCSE, IGSYSTEM, OMEGAS

LOVATO LOC-ECO, LOV-ECO PRO

TARTARINI TEC97, TEC99PRO, SFI, ETAGAS

LECHO AGNES

AC STAG 200

AUTRONIC MISTRAL

AI EASYJET

LECHO MAXI LAMBDA

Pret : 50 lei

 

-Diagnoza BMW :Coduri eroare,resetari inspectii si activari module cum ar fi TV-ul in mers.

Pret 50 lei pentru fiecare operatiune.

Share this post


Link to post

Acum diagnoza computerizata si reglaje la instalatia gpl din fabrica de pe cielo euro 3.

Share this post


Link to post

ovi, spune-mi te rog in PM cam cat m-ar costa rezolvarea problemei mela la instalatia de gaz?

 

Cred ca stii prea bine ce problema am asa ca nu cred sa mai fie nevoie sa iti spun ce si cum

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Exact cat am scris mai sus la instalatii gpl.Ai PM.

Share this post


Link to post
* Daewoo toate modelele (numai motor) : Nexia,Cielo, Espero, Leganza, Matiz, Lanos, Nubira, Nubira 2, Lublin II/III,Tacuma,Kalos,Lacetti,Evanda.

Ovi_jer, ce sa inteleg de aici :

1) Pentru AVEO nu merge;

2) AVEO este asimilat (este identic) cu Kalos la partea de motor / diagnoza deci merge ?

Share this post


Link to post

Anuntul e postat pe vremea cand nu se fabrica aveo .Da pot face diagnoza la motor si pe aveo.

Share this post


Link to post

ma poate ajuta cineva cu o diagnoza in bucuresti pentru un Opel Astra F 93 C14NZ...

nu se mai aprinde martorul galben de "check engine" si nu da scanteie pe bujie

 

destul de urgent

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...