Jump to content
Sign in to follow this  
ASIMO

Protejare Radiator

Recommended Posts

Problema 2: Radiatorul.

Al meu s-a "turtit" in anumite zone in partea de jos de la criblura, probabil si de la o pasare (cum se vede in poza).

Plasa in fata radioatorului e o solutie?

Model, marime, cine pune, incalca garantia sau nu?

 

post-1015-1129564193_thumb.jpg

post-1015-1129564215_thumb.jpg

Share this post


Link to post

O plasa metalica pe spoiler unde sunt prizele de aer. Trebuie sa-mi pun si eu asa ceva, il protejeaza si de insectele care intra prin el...

Share this post


Link to post

Eu voiam sa imi pun asa ceva din primavara. Din pacate, dupa cate imi dau eu seama, este tuning exterior deci bye bye garantie!

Share this post


Link to post

Pentru mine nu asta e rau ca nu imi afecteaza garantia dar plasa aia nu ar arata bine. Poate doar pusa direct pe radiator :-? .

Share this post


Link to post

Poti sa o pui si in spatele mastii de plastic :P

Share this post


Link to post

Daca pun din aia de aluminiu cum am la matiz se va murdari repede (si se curata al dracului de greu :( . Eu ma gandeam la o plasa metalica f deasa (cam cum e aia de tantari numai ca metalica) aplicata direct pe primul radiator (de AC) ca sa nu se mai infinga mustele in el.

Share this post


Link to post

si daca se infig mustele in el are ceva ? la ploaie se inmoaie mustele si micile vietati strivite...

daca afecta radiatorul...cred ca venea din fabrica cu o plasa...

si totusi...s-ar putea pune o plasa...daia de aluminiu frumoasa...ca aceea de tuning :) >- chiar da bine

gen cea din poza...e ceva de muncit...(io ma refer acolo unde e sigla chevy...data jos si pus plasa...

jos...se poate pune plasa dar nu o sa se vada...

post-851-1129638191_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pe radiator nu are rost, ca mustele se dau jos la spalat (sau chiar cand mergi pe ploaie mai puternica.

Eu ma gandeam, ca Satori, undeva in spatele barii! Buffff... tuning, tata! Zboara garantia! da' daca ma duc cu radiatorul turtit, mi-l schimba pe garantie?

 

Daca in 7-8 luni radiatroul meu arata cum arata, in 15-16 luni o sa fie total obturat in partea de jos...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...