Jump to content
Sign in to follow this  
Dana (Purghy)

Astazi ne-am luat MATIZ!

Recommended Posts

Deci am inteles ca e o alta bataie de cap drept prin urmare te intreb:

Daca iau doar radio-cd-ul si vin eu de acasa cu niste boxe de calculator, le pot conecta la acele iesiri?

Share this post


Link to post

Nu, e si pacat si apar tot felul de dificultati tehnice ... nu este chiar asa mare bataie de cap, decit daca ai pitici pe creier, ca mine :lol: ... in principiu, in 2 ore esti gata, daca mergi unde trebuie 8) ... incearca un MP la strumfuadi, el are un amic care monteaza asa ceva ...

Share this post


Link to post

Treaba cu boxele de calculator e o chestie destul de complicata. Mi-a explicat Doru in ce consta exact, si .. am renuntzat la idee, momentan macar.

 

VEZI explicatii convingatoare :

Adaptare MP3-player portabil pe masina

Share this post


Link to post

Mda... n-am inteles eu prea multe din termenii aia tehnici dar eu tot o sa incerc. Ne luam un radio-cd sau ceva care citeste si mp3 (desi nu imi plac), fara boxe si incerc varianta asta. Daca nu vrea, luam si boxe.

 

Eu vroiam de fapt, ca sa iesim super ieftin, sa montez niste boxe la cd-player-ul portabil pe care il am, dar nu mai gasesc boxe din alea vechi, cu jack, acum toate sunt cu fir...

Share this post


Link to post

Nu recomand neaparat un radio CD cu citire de mp3-uri. Parerea mea e ca sunt prea multe pe un cd (8-10 ore) si ca nu prea ai cum sa le cauti. Nu mai vorbim de pretul umflat. Atata timp cat ai CD-writer la comp e suficient CD-playerul. Tii CD-ul in plicuri sau carcase Slim si cred ca incap destul de multe sub cass. Un blank e la 10-15 mii. Eu acu ma dau cu pumnii in cap ca nu mi-am luat CD-player si stau cu ragalia de cass Pioneer. Cass chiar nu recomand la nimeni s-au demodat. Costa prea mult casetele (25-30k blank) fara sa mai vb de cele de la taraba (nu-s prost sa-mi iau originale cu 3 bucati bune din 10, mai bine mai bag 3 litri de benzina). Inca ceva: sa-ti faci casete dureaza cam mult: pana iti faci lista la winamp, pana le pui in ordine, stabilesti preseturile, dupa aia mai stai vreo 2 ore cu ochii la combina (casete de 90 de minute) pana inregistreaza sa fii pe faza cand intoarce. De cate ori am facut asa mi-a venit acru in gura. Nu mi-am mai facut casete de aproape 2 luni (aici nu am unde sa-mi fac), mai ales ca am o luna de cand n-am mai calcat pe acasa.

Inca ceva: daca iti iei CD player sa nu te puna mama naibii sa-i cuplezi boxe de comp ca o sa ia alea foc. Consulta-te cu o cunostinta care se pricepe si mai bine fa economii si ia ceva k-lumea.

P.S: Ia-l cu reglare de volum digitala, nu cu buton care se invarteste ca alea se strica repede. Asta e stresul meu cel mai mare la cass-ul meu acum.

Share this post


Link to post

Too late!

Deja acasa am legat boxe 5.1 (cu subwoofer) la un amarat de cd-player si mama cum se aude!!!!! Nici prin cap nu mi-a trecut ca s-ar putea arde ceva! :wink:

 

Da, casetele nu se mai merita!!!

Share this post


Link to post

Fiecare cum ii place. Mie nu mi-ar place sa stau cu boxele in brate in masina. Sunt adeptul conceptului "Filosofia intregului" (manualul de la IVECO Daily sectiunea "folositi piese originale").

Share this post


Link to post

Eu am numai pe spate si nici o problema.Acum depinde de gusturi.

Share this post


Link to post

suaveee, a se citi ""Gg..gg..ggiiii..."

un RATM, ceva.. :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...